Szymon Włodarczyk

CLJ: Wyjazdowa porażka z Pogonią

05.10.2019 13:00

(akt. 05.10.2019 13:05)

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe 2:4 z Pogonią Szczecin w dziewiątej kolejce Centralnej Ligi Juniorów. Przyjezdni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie za sprawą Szymona Włodarczyka, ale szczecinianie zdołali się podnieść i ostatecznie zwyciężyć.

Starcia Pogoni z Legią budzą spore emocje. W poprzednich latach, stołeczny klub dwukrotnie mierzył się w finałach mistrzostw Polski z „Portowcami”. W obu przypadkach, legioniści wychodzili z opresji i sięgali po tytuł. Sobotnie spotkanie dobrze rozpoczęło się dla warszawiaków, którzy szybko wzięli sprawy w swoje ręce. W 18. minucie, futbolówkę w siatce umieścił Szymon Włodarczyk. Miejscowym udało się jednak później wyrównać. Kacper Łukasiak posłał piłkę w okienko bramki strzeżonej przez Jakuba Kowynię i doprowadził do remisu.

Tuż po zmianie stron, ponownie dał o sobie znać Włodarczyk. Napastnik z rocznika ’03 po raz drugi pokonał golkipera rywali. Szczecinianie próbowali odrobić straty i ta sztuka znowu im się udała. Rzut karny zdołał wykorzystać Oskar Potoczny, a dziesięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Z trafienia cieszył się Fabian Grzelka. Wynik meczu ustalił natomiast Kamil Kort. Pogoń kontrolowała wydarzenia do ostatniego gwizdka i sięgnęła po trzy punkty. Kolejny ligowy mecz, „Wojskowi” rozegrają 19 października w Rembertowie z Jagiellonią.

CLJ: Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 4:2 (1:1)

Łukasiak (30. min.), Potoczny (58. min. – k.), Grzelka (68. min.), Kort (90. min.) - Włodarczyk (18. min., 46. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kowynia – Derlatka, Matsenko, Rytelewski, Imiołek – Kwiatkowski, Gościniarek, Munik, Sobiecki – Pierzak – Włodarczyk