Reklama HEG

Deyna Cup pod znakiem zapytania

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

15-04-2015 / 18:45

(akt. 08-12-2018 / 01:08)

W 2013 roku na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbyła się pierwsza edycja turnieju "Generali Deyna Cup". Władze stołecznego klubu zaprosiły wtedy do Warszawy Austrię Wiedeń, Partizana Belgrad oraz Fluminense Rio de Janeiro, które przysłało do Polski ekipę młodzieżową. Tamte zawody zakończyły się triumfem gospodarzy, którzy w finale pokonali Brazylijczyków 2:0 po golach testowanego Raula Bravo oraz Janusza Gola. W poprzednim roku turniej się nie odbył, teraz najprawdopodobniej stanie się tak samo.

Kiedy ogłaszano idee turnieju "Deyna Cup", informowano o tym, że projekt ma być długofalowy, a nie jednorazowy. W inicjatywę zaangażowała się firma "Generali". - Nic nie chcemy sponsorować, bo wolałbym to nazywać wieloletnim przedsięwzięciem - mówił wtedy Artur Olech, prezes ówczesnego sponsora tytularnego zawodów.


Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. Przede wszystkim inną strategię obrała firma "Generali", która zdecydowała się nie sponsorować sportu. Sam Olech zmienił z kolei pracodawcę odchodząc do Poczty Polskiej. Wspomniane towarzystwo ubezpieczeń jest jedynie partnerem Adama Małysza, którego finansowo wspiera już od 10 lat. Informację o braku zainteresowania "Deyna Cup" potwierdzono nam w biurze prasowym "Generali".


W 2014 roku turniej nie odbył się przez Mistrzostwa Świata i brak wolnych terminów. Nie można było przez to skompletować mocnej obsady. Przed sezonem 2015/2016 towarzyskie zawody miały powrócić, ale na przeszkodzie staje brak sponsorów. Nie ma firm zainteresowanych dołożeniem się do "Deyna Cup", a klub raczej nie zorganizuje imprezy sam. Na ten moment nie ma tematu turnieju. 

Komentarze (20)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~nikson
 • 0 / 0
Projekt miał być długofalowy - tak samo jak akademia piłkarska..
~L
 • 0 / 0
Nie sądziłem że dożyję czasów kiedy Legia będzie się obawiała czy aby to na pewno wygra z Zawiszą (której osobiście fobicznie nienawidzę ). Proszę o angaż na stanowisku doradcy ds. sportowych (jak dotrzeć wiecie). Jaja sobie robię ale naprawdę wesoło to nie jest i ktoś się chyba pogubił. Mam nadzieję, że to tylko to, bo to by było pół biedy. Ale może jest i inaczej i nikt się nie pogubił tylko się bawi , albo kasę chciał nieudolnie zgarnąć. A wtedy to o angaż nie proszę. Dramat.
~Emperor
 • 0 / 0
Nastepny Miodek...Zawisza jako forma zenska ???
~L
 • 0 / 0
Jak się wali to się wali i co? To również wina Berga i słabych piłarzy, których również zarząd sprowadził? Nie!!!!! Panowie projekt Wielka Legia wymyka się Wam spod kontroli. Słabi piłkarze , Berg na naukę, Żewłakow na naukę, "organizacyjni" na naukę i co? Kto za to odpowiada? WY Panowie Prezesi!!!!! I Deyna Cup to najmniejszy pikuś. I albo Wielka Legia to była ściema, albo naiwnie myśleliście, że "razem ucząc się to osiągniemy". Nie!!!Futtbol współczesny (niestety) wyklucza piłkarskich niedouków. Trenerów, zwłaszcza piłkarzy a przede wszystkim działaczy, którzy mają wizję nie mając pojęcia i w tej wizji dopuszczają amatorszczyznę. Z dwojga złego i tak wolałbym to drugie, bo oznaczałoby to że "pieniądze to nie wszystko" a na błędach zawsze można się uczyć pod warunkiem osobistej odwagi do ich się przyznania. Ale cóż, ja z natury naiwny facet jestem.............Idealista
~Tylko (L)
 • 0 / 0
coraz bardziej widać biedę w Legii... kasa pusta... brak sponsorów... nazwa stadionu upadła...tak to jest jak prezesami zostają ludzie bez doświadczenia i Legię traktują dla zabawy...
~pio
 • 0 / 0
ty jestes za to webster, pierdzielic tylko wszystko be i be, do roboty -be bo za rano, be- bo malo płacą i jeszcze legia be bo w finale lm nie bedzie po walnieciu realu madryt
~ja
 • 0 / 0
To jest właśnie nasz wielki zarząd.
Najpierw kompromitacja działaczy i wywalenie nas z LM (a przy tym straty finansowe większe niż suma wszystkich kar za zachowanie kibiców w całej historii), później sprzedaż zimą w ekspresowym tempie lidera i zarazem najlepszego gracza drużyny praktycznie bez wiedzy trenera.
Sponsora stadionu nie ma już pół roku - a przecież miało być tylu chętnych.
Teraz okazuje się, że nawet Deyna Cup nie będzie.

Na kierownika drużyny zatrudnili babę nie mającą zielonego pojęcia o piłce.
Na kierownika do spraw rozwoju klubu zatrudnili jakiegoś młodzieniaszka Ebebene.
Na dyrektora skautingu zatrudniono Żewłaka bez żadnego doświadczenia.
To jest jakaś szkółka na której można robić eksperymenty czy Legia Warszawa?
Małe wyjaśnienie, brak kasy za LM na skutek walkoweru nie jest stratą, a brakiem przychodu, to nie jest tożsame, gdyż w przeciwieństwie do kar za zachowania kibiców tych pieniędzy Legia nie płaciła wyjmujac z kasy, a po prostu ich nie dostała.
Zgodzę się, że są rzeczy które można było zrobić lepiej, ale z łaski swojej, nie porównuj świadomego debilnego zachowania za które się płaci, do błędu (beznadziejnego, to fakt), który nie był zamierzony i spowodował brak określonego zysku (był mniejszy za LE).
~kempess
 • 0 / 0
Legii nie wywalono z fazy grupowej LM, tylko z rundy play-off LM, czyli de facto żadnych potencjalnych super zysków by nie było. Dopiero jeśli wygrałaby dwumecz w play-off to awansowałaby do tej wyśnionej LM.
~ja
 • 0 / 0
@Ragabash
Kompletnie nie masz racji.
Kar też sie nie płaci bezpośrednio tylko są odliczane od kwot, które właśnie wypłaca uefa.
Tym bardziej jeśli błąd zarządu nie był zamierzony to pokazuje ich brak kompetencji.
Jak można było na kierownika drużyny piłkarskiej wyznaczyć babę, która zajmowała się flotą samochodów i nie miała pojęcia o piłce?

@kempess
Za samo wywalenie z 4 rundy LM straciliśmy 2 mln euro - czyli więcej niz jakiekolwiek kary.
Natomiast w tamtej formie i z tamtymi przeciwnikami na awans do LM mieliśmy 50% szans.


Ogólnie nie mówię, że zachowania kibiców za które były kary sa wspaniałe tylko pokazuję jak działa ten zarząd.

Na prawdę podoba wam się kto został dyrektorem skautingu, kierownikiem drużyny czy kierownikiem ds rozwoju?
Blamaż Legii jako przedsiębiorstwa......totalna porażka wizerunkowa, kolejna po braku możliwości znalezienia partnera na sponsora tytularnego stadionu.....

PR już nie działa ????
~person
 • 0 / 0
i już się obs reś po pachy zawsze coś zawsze ktośłojtam łojtam
~zarząd
 • 0 / 0
Gołodupcy.
Generał broni
 • 0 / 0
Byłem na turnieju bardzo fajny nieźli piłkarze ale taki turniej jest bez sensu ze względu na przygotowania, wystarczy zaprosić jedną drużynę i zagrać z nią o Puchar Deyny, jak nie ma chętnych mogą być Błękitni Srargard.
~Zyga
 • 0 / 0
Masz rację. Tak jak jest w Madrycie z Santiago Bernabeu Trophy
Real Madryt i zaproszona drużyna
Skoro Deyna, to warto zaprosić Man City ;)
~Doru
 • 0 / 0
Akurat piłkarze Błękitnych nie mają czasu na pierdoły, bo muszą chodzić do pracy:)
~apostaata
 • 0 / 0
Akurat mecz z Blekitnymi to dobry pomysl. Doswiadczenie dla pilkarzy by zagrac z wojownikami, ktorzy zasluzyli na final, a przy okazji zagrac na gulu Lec... sorry Amice
~frijok
 • 0 / 0
Ja bym chciał Pogoń Lwów. To by było cos wspaniałego :)
~LMP93
 • 0 / 0
zaprośmy Pogoń Lwów, Olimpię Elbląg, BKS Stal BB i Zagłębie... komplety gwarantowane...