News: Doping kibiców Legii na meczu z Arką w SP - wideo

Doping kibiców Legii na meczu z Arką w SP - wideo

16.07.2018 07:25

(akt. 12.12.2018 18:37)

Pierwszy mecz nowego sezonu przy Łazienkowskiej już za nami. Mimo wakacji i deszczowej aury, na trybunach zjawiło się niecałe 17,5 tys. kibiców. Zabrakło fanów gości, którzy zostali ukarani zakazem za finałowy mecz Pucharu Polski. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice i klub minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego, byłego kierownika naszej drużyny, Ireneusza Zawadzkiego. Na Żylecie ujrzeliśmy dużych rozmiarów płótno z treścią „11 lipca 1943. Wołyń. Pamiętamy”. A piłkarze dali nam wszystkim powód do radości już po minucie spotkania!

Arka wyrównała, ale szybko legioniści za sprawą precyzyjnego strzału Chrisa Philippsa wyszli na prowadzenie. Niestety były to miłe złego początki. W kolejnych minutach nieporadnie grający w defensywie mistrzowie Polski stracili dwa gole i do przerwy schodzili do szatni z wynikiem 2:3. Z trybun ryknęliśmy – "Tylko zwycięstwo, hej Legio tylko zwycięstwo."

W drugiej połowie śpiewane były „Nie poddawaj się ukochana ma…” oraz Mistrzem Polski jest, ukochana ma…”. Legioniści atakowali i wydawało się, że kwestią czasu jest, jak doprowadzimy przynajmniej do serii rzutów karnych. Niestety nic takiego się nie zdarzyło i tym samym szósta porażka z rzędu w Superpucharze stała się faktem.