Doping, oprawa na meczu z Aktobe - relacja z trybun

Marcin Szymczyk, Anna Grzelińska

Źródło: Legia.Net

29-08-2014 / 10:24

(akt. 08-12-2018 / 11:19)

W czwartkowy wieczór ponad 18 tysięcy widzów obserwowało walkę legionistów o fazę grupową Ligi Europy. Zaliczka wywalczona w Kazachstanie pozwoliła naszym zawodnikom na grę na większym luzie. Ci, którzy dotarli na Łazienkowską mogli na żywo zobaczyć całkiem dobry mecz oraz efektowną oprawę z racowiskiem, adresowaną do UEFA. Kibiców gości tym razem zabrakło.

Wchodzących na stadion kibiców witał ciekawy widok - na Żylecie rozciągnięta była wielka sektorówka z postacią świni z logo UEFA w tle. Ciąg dalszy nastąpił przy wspólnie odśpiewanym "Mistrzem Polski jest Legia". Wokół sektorówki kibice trzymali balony - oprócz zwykłych czarnych, sporo było też miniaturowych świnek-balonów. Całość uzupełniało hasło "Because football doesn't matter. Money does" - gdzie słowo "money' było w barwach Celtiku. W pierwszych minutach spotkania "pozdrowiliśmy" UEFĘ, natomiast akcjom, a nawet zwykłym podaniom Kazachów towarzyszyły ogromne gwizdy i buczenie. Z przyśpiewek odśpiewaliśmy m.in. "Tylko Legia, ukochana Legia", "Legia, Legia, Legia, Legia gol" czy "Warszawę" na trybuny. W górę powędrowały szale, później odtańczyliśmy też walczyka. Wkrótce kibice wyskoczyli w górę, a po Łazienkowskiej poniosło się głośne "Jeeeeeeeeeeeeeest!" - to Michał Kucharczyk wpakował piłkę do siatki rywala! Kibice nie żałowali gardeł i domagali się kolejnych bramek - "Szkoła, praca"i "Legia, Legia gol" niosło się po stadionie. W pierwszej połowie spotkania pozdrowiliśmy klubowe zgody. Do przerwy zaśpiewaliśmy jeszcze m.in. "C, C, CWK, CKWS Legia" i  "Hej Legia gol".


Drugą część spotkania rozpoczęliśmy w doskonałych humorach. Gniazdowy intonował m.in. "Niepokonane miasto", "Dziś zgodnym rytmem biją nam" czy "Za nasze miasto". Dało się też usłyszeć przyśpiewkę pod adresem gości z Kazachstanu. W drugiej części spotkania nie sposób było się nudzić - Żyleta często zmieniała przyśpiewki, dzięki czemu zaśpiewaliśmy i "Gwizdek sędziego", i "Moja jedyna miłość", ale też "Za kibicowski trud" - ta ostatnia przyśpiewka zdążyła już wbić się w pamięć wszystkim kibicom. W 65. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, który pewnym strzałem wykorzystał Ivica Vrdoljak. Kibicom wyostrzyły się apetyty "na więcej" - śpiewaliśmy głośno "Ja kocham Legię" i "Legia gol allez, allez". Tego wieczoru zaśpiewaliśmy też całego "Mazurka Dąbrowskiego". Do końca spotkania nie ustawaliśmy w dopingu, tak samo nie słabły nasze nadzieje na kolejne bramki - po trybunach poniosło się "My chcemy gola" i "Wyginam śmiało ciało" . Więcej goli co prawda nie padło, ale awans i tak mamy w kieszeni! W ostatnich minutach spotkania zaśpiewaliśmy głośno "Puchar jest nasz!".


Oby słowa kibicowskiej przyśpiewki były prorocze - Legia w finale LE rozgrywanym w Warszawie - to byłoby spełnienie marzeń wielu kibiców! Przed nami spotkania fazy grupowej z Metalistem, Trabzonsporem i Lokeren - zaczynamy już 18 września. W rozgrywkach ekstraklasowych z kolei czeka nas spotkanie wyjazdowe z Podbeskidziem - w niedzielę o 15.30, natomiast 13 września podejmiemy u siebie Śląsk.


Do zobaczenia na Ł3!

Komentarze (46)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Nei
 • 0 / 0
Obraźliwy transparent i race. UEFA wszczęła postępowanie wobec Legii.

No to się zaczyna...
~Sang_
 • 0 / 0
Oprawa ok ale to jest beton. Trzeba uderzać w sponsorów to jest jedyna droga... I starać się zjednoczyć z innymi oszukanymi tak jak np teraz z Cyprem czym większe grono uderza w sponsorów tym szybciej UEFA schyli kark
~Nei
 • 0 / 0
Uderzyć to Ty się możesz w dekiel.. i to kilka razy.. bo i tak Ci wisi na próżno...
~person
 • 0 / 0
to nie rywale Legi są największym problemem,to ich kibice z Żylety taka jest prawda
~nocturnal
 • 0 / 0
a widzieliście kto te race odpala? chłopaczki po 15 lat, rzucone przez "starszaków" na żer. żenujące to torszkę
~paw(L)
 • 0 / 0
marketingowo oprawa lepsza niż rywale w grupie -światowe dzienniki opisują oprawę i każdy z uznaniem....mogą nam zamknąć stadion szkoda ale moim zdaniem było warto-nie dać sie zeszmacić i je bać uefe-fair play rasizm tylko sport tanie hasełka promocyjne a tak naprawdę pierd.... pajęczyna niemająca nic wspólnego ze sportem......jestem dumny i z druzyny i zachowania kibiców
~s
 • 0 / 0
Myślisz że to przedszkole to utarcie nosa organizacji która ma głęboko kluby ze wschodu?
~person
 • 0 / 0
tak w szczególności te race prawda które mogą nas kosztować zamknięciem stadionu JEŁOPY
Chorąży
 • 0 / 0
Pomysl sam w sobie fajny tylko po kiego te race. Czy nie mozna bylo bez, zeby nie prowokowac Mafii. Kiedy te osobniki zrozumieja, ze okradaja klub narazajac go na kary? Mam wrazenie ze Zyleta ma w doopie Legie liczy sie tylko dobra zabawa we wlasnym gronie.
~olo
 • 0 / 0
Oprawa to celowa podpucha, ale Wasze umysły (większości) tego nie pojmują, bo nawet nie rozumiecie jej sensu. Napis jest ewidentnie zarzutem w kierunku UEFA i tego jak postąpiła z nami. Jeżeli UEFA nałoży karę wyższą niż na inne kluby, za odpalenie rac - to będzie znak, że potwierdza słuszność że dla niej "pieniądze się liczą, nie futbol". Tym razem nie ma ucieczki, w punkty regulaminu. Kara nie jest jedna, a uzależniona do oceny sytuacji. Zobaczymy jak UEFA się zachowa, jak przywali cieżką kare, to sama narazi się znowu na komentarze UEFA=MAFIA. Kolejny pretekst, by im narobić smrodu w mediach. Teraz UEFA nie może tak jak rok temu, nakładać na nas kary jak im się podoba, bo więcej osób śledzi temat, po walkowerze i wczorajszej oprawie. Każda 'ciężka' kara zostanie odebrana, jako celowe ich działanie w celu uciszenia Legii. Nie rozumiecie, że nie możemy im odpuścić ? Tylko w ten sposób mogą się z nami zacząć liczyć.....a nie, przepraszam....Wy pewnie wierzycie w Rudego z PZPN i jego znajomości z UEFA...to powodzenia życzę.

Kasą się nie przejmujcie, ludzie w Legii wiedzą co robią - kary finansowe są wkalkulowane w ten sport! Większego złodziejstwa, niż ten walkower na Legii jeszcze nie było i trzeba robić wszystko, aby się nie powtórzyło.

Jeszcze polecam Wam opinie ultrasów z innych krajów o wczorajszej oprawie, poszukajcie sobie. Szkoda, że jest więcej poparcia od nich, niż od Was na tym forum.

Cała Legia, zawsze razem!
~zj
 • 0 / 0
Przypisujesz gówniarskiej wojence między głupkami zbyt dużą rangę. Ot, głupek z głupkiem wzięli za swe durne łby, każdy mocno trzyma i żaden nie chce puścić. Żadna ze stron nie liczy się z tym, że szkodzą nie tylko sobie, ale innym stojącym z boku.
Sama treść oprawy na 5. Popieram. Ale race niczego nie dały, mogąc jedynie zaszkodzić. Ale żeby to rozumieć, trzeba umieć posługiwać się pojęciem bilansu zysków i strat. Ale tutaj nie ma miejsca na zimną kalkulację, bo tu każda ze stron broni swojego "krzyża".
Życie to sen wariata.
Kim Ty jesteś kolego .Piszesz jak byś był wykształcony , ale takie głupoty , że obawiam się o Twój iloraz inteligencji.Ale teraz już rozumiem dlaczego dzieciaki słuchają takich jak Ty . A Ty co? - TY OKRADASZ LEGIE. Zdajesz chociaż sobie z tego sprawę, czy tego też nie rozumiesz? Pisząc , że Legia to toleruje ogłupiasz i oszukujesz swoich kolegów.Kim Ty jesteś ....? Bo na pewno nie KIBICEM LEGII, a Jej grabarzem.
~olo
 • 0 / 0
thekristo
Ta, a z Ciebie taki kibic... przed TV czy meczyki.pl ? Podejrzewam, że nie trafiłbyś przez bramkę nawet na stadion. Nie mam z czym polemizować, nie chodzisz na Ł3, nigdy tego nie zrozumiesz. Na szczęście, nie Ty sponsorujesz Legię, więc nie masz prawa mówić o jakimkolwiek okradaniu. Gdyby nie Żyleta, to zastanów się ile Legia by miała wpływów z biletów...bo od Ciebie to 1 złotówki nie widziała. Legia to ludzie, którzy są z nią na dobre i na złe, zimno czy upał. Takich jak Ty tutaj nie potrzeba, zasuwaj na konwiktorską. Jak masz jeszcze jakieś 'ale', to przyjdź na stadion i powiedź to głośno. Masz prawo decydować w internecie i nazywać kogoś złodziejem, to powiedz to głośno...napisz do klubu, nie wiem zadzwoń na 997 lub poproś Starucha o głos podczas meczu.
~zj
 • 0 / 0
Szczeniacka wojenka jednego głupka z drugim trwa, a po dupie dostaną inni.
~Adolf TuSSk
 • 0 / 0
w tej oprawie nie ma nic rasistowskiego ani obrażającego. Nawet napis UEFA jest rozdzielony, więc prawnie nikogo się nie obraziło. Bo czym? ktoś napisał, że UEFA to świnia? nie. JEst tylko jej rysunek. Mogą dać tylko karę za te race. Za całe przesłanie dadzą nam na pewno najwyższy wymiar kary. Znowu chyba ktoś nie orientuje się w naszej sytuacji z UEFA. Może Pani Ostrowska znalazła w SKLW nową fuchę i znów wyebała nas na mine? bo ja tego krwa nie rozumiem. Co miałyby krwa oznaczać te race? Jak one pomagają w przesłaniu tej oprawy? Przecież to tylko kolejny pretekt dla UEFY do ukarania LEgii. NS chce isc na wojne, w której nie oni tracą pieniądze, tylko klub, a i tak nic nie osiągnie
~PiLsner
 • 0 / 0
Ci sami, którzy wieszają psy na klubie za błąd eliminujący nas z LM, zarzucający klubowi brak profesjonalizmu i niekompetencję oraz działanie na szkodę, przy najbliższej nadarzającej się okazji postępują tak samo? Nie! Nie tak samo, bo robią to z pełną świadomością konsekwencji! Najgorsze jest to, że pozwala na to sam klub, bo nie wierzę, że da się zorganizować taką oprawę bez wiedzy klubu. Wyczuwam schizofrenię.
~Paffik
 • 0 / 0
wyczywam u Ciebie niepełnosprawność intelektualną niestety. ktoś wczoraj z pełną świadomością pozbawił nas udziału w rozgrywkach europejskich? pokaż kto, no bo nie widzę.....
To teraz porównajmy obie sytuacje i sprawy.

Błąd administracyjny skutkujący walkowerem,co przekłada się na odpadnięcie z walki o LM a idąc dalej kilkunastu milionów złotych oraz pozbawieniu piłkarzy marzenia o LM.
Race z premedytacją odpalone, skutkujące karą finansową o wartości kilkudziesięciu tyś euro.

Widzisz różnicę?
~PiLsner
 • 0 / 0
Strasznie mnie mierzi mus tłumaczenia tak prostych rzeczy. Szukacie zależności? Podobieństw? Nie dostrzegacie? Czyli jak ktoś ci strzeli w głowę, to źle tak? Ale jak ty komuś strzelisz w kolano, to ok? U mnie dostrzegacie niepełnosprawność intelektualną? Błagam, starajcie się najpierw zrozumieć problem, potem zapraszam do dyskusji. Dla mnie nie ma znaczenia, czy ktoś mi ukradnie 5 zł czy 500. Prawda jest jednak taka, że gorszy jest złodziej, który świadomie ukradł 5 zł niż kleptoman, który dowiedział się, że ukradł 500 zł dopiero jak mu ktoś o tym powiedział.
~Assa
 • 0 / 0
Czarnuch nie mondraluj się tak - wczoraj pisałeś - potwierdzone info - nie będzie piro itp. - nie ośmieszaj się dalej, bo jesteś świetnym przykładem, że na żylecie zdecydowana większość, może i chce dobrze, ma dobre chęci itp, ale i tak decyduje grupka thebili, a reszta nie mam nic do powiedzenia - muszą tylko skakać, klaskać i tańczyć jak inni im zagraja (nie tylko na bębnie).
~Assa
 • 0 / 0
ocenzurowało mi :)
to było do czar.nuch
PiLsner.... poważnie to piszesz? :)

Dla ciebie ?? A co to kogo obchodzi....
Ja na to patrzę z perspektywy klubu.
A dla Leśnego jest różnica straty kilkudziesięciu mln zł a kilkaset. Dla sponsorów jest różnica reklamować się w LM a w LE. Dla piłkarzy i kibiców również jest różnica grać w LM a grać w LE..
A ty sobie możesz jęczeć o 5 zł czy o 500. Taka o różnica między ty a Legia. A mierzić to powinno ciebie brak ogarnięcia w temacie. Myślisz,że Leśny był zaskoczony tą oprawą? Nie widział świni przed meczem? Nie liczy się z tak małymi w porównaniu do wpadki z Beresiem karami? Są granice na które Leśny przyzwala. Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej dla waszego spokoju wewnętrznego pazie.
~PiLsner
 • 0 / 0
Nic czarnuchu nie zrozumiałeś. Ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że mogłoby cię obchodzić co myślę, ale skoro już postanowiłeś poświęcić swój czas na komentarz, to przynajmniej niech on będzie świadczył o tym, że dotarło przesłanie. Już na początku napisałem, że nie da się zrobić takiej oprawy bez wiedzy klubu tyle, że tu wcale nie chodzi o sektorówkę (nie no nie rób ze mnie idioty) tylko o race. Nie chce mi się wierzyć, że taka ilość świeczek została wniesiona na stadion bez aprobaty klubu i to jest dla mnie niezrozumiałe. Ty widzę nie jesteś w stanie zrozumieć, że wpier.ol jest wpier.ol. Stawiasz jakąś granicę, która oddziela dopuszczalne od niedopuszczalnego, ale prawda jest taka, że nie umiesz znaleźć odpowiedniego miejsca dla tej granicy, bo masz problem ze zrozumieniem prostych zależności. Jak można po takim gongu, jaki dostaliśmy na własna prośbę, prosić się o kolejny, nawet jeśli nie będzie tak dotkliwy? Co można tym udowodnić? A jeśli myślisz, że tu chodzi tylko o kilkadziesiąt tys. euro, to jesteś z innej planety. Gdzie twój profesjonalizm? Twoje dbanie o dobro klubu? To jest to, o czym pisałem. Tego wymagasz od klubu, ale sam nie jesteś w stanie ocenić, co tak naprawdę dla tego klubu jest dobre. Jeśli nie umiesz, nie powinieneś podejmować żadnych decyzji, bo niewiedza i brak świadomości jest najgorszym grzechem u tych, którzy starają się działać (niezależnie od tego, o jaką część życia chodzi). Właśnie dlatego też, nie mogę uwierzyć w to, że mimo świadomości konsekwencji, klub mógłby zgodzić się na racowisko. To, że ty się na to zgadzasz, już mnie nie dziwi.
Brawo , ja tez to wyczuwam:)
~Paffik
 • 0 / 0
krótko mówiąc należy siedzieć i klaskać? a granice niech wyznaczają inni? obsługujesz betoniarkę na codzień? żeby zmieniać rzeczywistość trzeba mieć jaja. Ty ich nie masz. co można udowodnić? co można zrobić? "u tych którzy starają się działać" - widać, że do nich nie należysz, więc siedź i obserwuj, bo do działania (oprócz obsługi betoniarki zapewne) się nie nadajesz.
PiLsner dla mnie sprawa piro nie jest po prostu powodem do paniki. Ty najwidoczniej widzisz w tym armagedon z Bóg wie jakimi konsekwencjami poza karą finansową. Rozumiem,że dla ciebie w imię dobra Legii race to kula u nogi, obciążająca budżet etc. Dla mnie taką kulą są ci "kibice" którzy siedzą przed tv oglądając mecze. Patrzę trochę szerzej na problem niż ty. Postaram Ci się to opisać to może chociaż w 1 procencie też na to tak spojrzysz.

Zgaduję iż problem rac,przez które klub otrzyma karę finansową i być może zamkną Żyletę jest sednem sprawy. Natomiast ja zdaję sobie sprawę,że ktoś to finansuje. Ktoś wrzuca kasę do puszek. Ktoś przyzwala na takie oprawy. A zatem najogólniej ktoś tego chce. Tylko z jakiego powodu? A takich pewnie jest trochę. Podam przykłady,których się domyślam. A mianowicie...
Tak jak część kibiców przychodzi na Ł3 tylko po to,by obejrzeć mecz jest i również duża część kibiców,która przychodzi na mecze ze względu także na oprawy i doping w czym mogą uczestniczyć aktywniej niż przed tv. I ten,który przeżyje taką oprawę i atmosferę następnym razem zachęci swoich znajomych na kupno biletu i uczestniczenie w tym wszystkim. A zatem frekwencja w jakimś stopniu wzrasta,bo nie wierzę,że ten,który idzie na mecz tylko po to,by go obejrzeć zachęci takimi "emocjami" równie efektywnie co ten,który wznieci się oprawami i piekielnym dopingiem. To taki przykład z brzegu.
Dla mnie osobiście głównym problemem "na" Legii jest obecnie właśnie frekwencja. Wstyd,że na najważniejszy mecz sezonu przychodzi zaledwie 19 tyś na 32 tyś możliwych. Już nie wspomnę o frekwencji panującej na meczach ligowych... I nie jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem cena biletu czy okres wakacyjny... Tym gorzej,że jak widać nie wystarczającą reklamą zachęcającą do przyjścia na mecz jest super gra naszych chłopaków, świetne wyniki etc...

A teraz parę słów na temat wspomnianej przeze mnie granicy... Granicą jest wiele "wykroczeń". Wszystkie te powiązane z pkt 14 regulaminu UEFA (tj na temat rasizmu oraz dyskryminacji) jak i awantury, rzucanie czegokolwiek na płytę boiska itp, itd ale najwidoczniej nie piro,bo te pierwsze skutkują o wiele poważniejszymi konsekwencjami ze strony mafii niż jedynie piro.
~hehe
 • 0 / 0
Legia Warszawa: debile w biurach i na trybunach. Stadion UEFA zamknie na 2-3 mecze w LE, a wojewoda na tyle samo w E-klapie.
~hmm
 • 0 / 0
mam nadzieję że Ty też się na tyle zamkniesz.
~Ameba
 • 0 / 0
Technicznie rzecz biorąc race były odpalone przed pierwszym gwizdkiem, więc przed meczem. W trakcie meczu nic się nie działo, więc nie wiem do czego UEFA miałaby się czepiać. Flag do których UEFA mogłaby się przyczepić też nie było. Nie wiem jakie są zasady, ale szczególnych kar bym się nie spodziewał
~Paffik
 • 0 / 0
TheMan - a na jakiej podstawie mogą się przyczepić do fuck uefa?
uwielbiam ludzi, którzy zabierają głos w sprawach, o których nie mają pojęcia...
~Paffik
 • 0 / 0
mogą stwierdzić bo to ich rozgrywki, ja też wiele rzeczy mogę stwierdzić u siebie w domu.
ale myślącym ludziom z tyłu głowy powinien jeszcze świtać finał w Warszawie. Wierzę, że w UEFA myślą, co do Ciebie - jak już wspomniałem, nie wierzę :D
~kibic 1234
 • 0 / 0
Super atmosfera. Chlopaki z Ns sie nieźle posrarali z tą oprawą. Jestescie najlepsi. Tylko Legia!
~s
 • 0 / 0
Szkoda ze durna zabawa ważniejsza od Legii.
~beny kuleczka
 • 0 / 0
Legia Warszawa - Ultras z charakterem!
~maximillion
 • 0 / 0
Co za sabotazysci na Zylecie.
Nie bedziemy ogladac LE na stadionie.
Zespol znowu zostanie bez wsparcia i przez to moze zgubic punkty takze te do rankingu.
Super. Dodatkowo sabotazysci w ramach swojego glupiego odwetu zaplaca gruba kase swojemu wrogowi. Nawet to na swiniaku narysowali.
A prawda jest taka xe na transparencie powinna sie znalezc blond glowa.
Sabotaz.
~tv
 • 0 / 0
Są wartości takie jak Ojczyzna i Honor ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć
~rafi
 • 0 / 0
A co ma do tego Honor i Ojczzna glupku. A taka wartosc jak Inteligencja i Klasa jest CI znana?? Chyba niestety nie
~Chv
 • 0 / 0
Honor to okraść klub który się niby kocha
~Paffik
 • 0 / 0
wśród lafików wyraźny postęp - wczoraj nas wyrzucali z rozgrywek, dziś juz tylko zamkną stadion :D
Kapral
 • 0 / 0
Wszystko pieknie tylko po jaka cholere te race? Czy to jest tak trudno zrozumiec ze przez takie zachowania kasa, ktora mozna zainwestowac w transfer lub akademie laduje w kieszeni cweli z uefy? Jak nie pasuja zasady rozgrywek pucharowych, w ktorych jasno pisze ze nie ma miejscsa dla piro to proponuje nie przychodzic na stadion i nie dymic, przepalajac w ten sposob forse. Za bezsensowne racowiska z zeszlego sezonu spokojnie mozna bylo przeprowadzic niezly transfer do klubu, ale nie lepiej zapalic sobie race i brandzlowac sie wsrod takich samych polglowkow z serbii, cypru czy innej biedoty...
~romq
 • 0 / 0
piękna oprawa, kara zapewne jeszcze piękniejsza będzie
~R2D2
 • 0 / 0
Dziś przed 13-tą, żeby zdążyć wprowadzić zmiany w koszykach przed losowaniem grup.
Szeregowy
 • 0 / 0
Do Redakcji:

kiedy możemy się spodziewać decyzji uefy w sprawie ewentualnych kar za wczorajszą oprawę z racowiskiem?

Oprawa przepiękna, ale czuję, że bardzo kosztowna.
proponuję tutaj wypatrywać "wyroku" : uefa.org/disciplinary/index.html
~laska
 • 0 / 0
za jakieś 2-3 tygodnie...
max przed pierwszymi meczami w grupie...