Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

18.08.2024 14:24

(akt. 18.08.2024 14:59)

W meczu 2. kolejki Orlen I ligi Legia Ladies pewnie pokonały na wyjeździe Sportis Bydgoszcz 4:1 (1:1).

Legionistki były faworytkami tego meczu, ale to gospodynie otworzyły wynik. Już na samym początku meczu w 6 minucie bramkę zdobyła Michalina Marcinkowska. Nasze dziewczyny musiały goinić wynik, ale mimo wielu dogodnych sytuacji (m.in. strzały w słupek) dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy do remisu doprowadziła Marta Kazanecka, po asyście Matyldy Bujak.

Po przerwie Legia Ladies nie ustawały w atakach i w 52 minucie gol na 2:1 po akcji wprowadzonych po przerwie Anny Kowalczyk, która podała do Anny Kodym i ta ostatnia umieściła piłkę w siatce.

Druga połowa to już wyraźna dominacja Legii i gra praktycznie na połowie gospodyń. Efektem tego były dwie kolejne bramki. W 65 minucie swojego drugiego gola zdobyła Kazanecka. A już w doliczonym czasie czwartą bramkę strzeliła Amanda Moura Pietrzak. Chwilę później sędzia zakończyła spotkanie i legionistki zainkasowały trzy punkty.

Po dwóch meczach Legia przewodzi w tabeli z 6 punktami i jest w grupie zespołów, które mają po dwa zwycięstwa w pierwszych dwóch kolejkach rozgrywek.

W pozostałych dotychczas rozegranych spotkaniach UKS Trójka Staszkówka / Jelna przegrała 1:3 z Medykiem Konin, a Lech/UAM Poznań niespodziewanie uległ u siebie 1:2 rezerwom Czarnych Sosnowiec.

Za tydzień w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 14:00 Legia Ladies zagrają w LTC z KS Uniwersytetu Jagiellońskiego Kraków.

ROBS GROUP KKP Sportis Bydgoszcz – Legia Ladies 1:4 (1:1)

Bramki: Kazanecka (45’, 65’), Kodym (52’), Moura Pietrzak (92’)

Skład Legii – Nowak – Kurzelowska (46’ Czuj), Wziątek, Bartman, Drożyńska – Bujak (60’ Jankiewicz), Prochowska, Moura Pietrzak – Kazanecka (66’ Tokaj), Nestorowicz (46’ Anna Kowalczyk), Skowrońska (46’ Kodym).