News: Dusan Kuciak piłkarzem października!

Dusan Kuciak piłkarzem października!

02.11.2011 11:13

(akt. 12.12.2018 19:03)

<p>W październiku rozegrane zostały cztery ligowe kolejki, jedno spotkanie w Lidze Europy i jedno w Pucharze Polski. W każdym z tych meczów ocenialiśmy legionistów w skali 1-10. Na tej podstawie wybraliśmy piłkarza miesiąca. Drugi raz w tym sezonie został nim Dusan Kuciak, który wyprzedził Michała Żewłakowa i Jakuba Wawrzyniaka. Aby uwzględnić zawodnika w naszym rankingu musiał on być oceniony przynajmniej w połowie meczów tego miesiąca, a więc zagrać przez minimum kwadrans w co najmniej trzech spotkaniach. Poniżej cały ranking.</p>

Gra zespołu 7,5 - Piłkarski październik to pięć wygranych i jeden remis. 9 bramek strzelonych i żadnej straconej. Znakomite wyniki i wciąż trwająca seria meczów bez porażki to wynik dobrej gry całego zespołu. Legioniści w ładnym dla oka stylu pokonali Wisłę Kraków 2:0. Po przerwie na spotkania reprezentacji Polski podopieczni Macieja Skorży pierwszy raz od lat wygrali w Chorzowie, następnie zagrali najlepszy mecz od lat w Bukareszcie i znów zwyciężyli. Potem były dwie wygrane z Widzewem Łódź i remis w Poznaniu z Lechem. Legia jako zespół dojrzał, potrafi uzyskać dobry wynik nawet gdy liderzy mają słabszy dzień.

Piłkarz miesiąca - Dusan Kuciak 7,8 - Zaczął od niezłego występu z Wisłą, zachował czyste konto w meczu z Ruchem, bronił kapitalnie w Bukareszcie i Poznaniu. W tym miesiącu nie puścił nawet jednej bramki. - Mój wkład w wyniki z zespołu jest niewielki - góra 10 procent. Broni cały zespół i robi to doskonale - mówi skromnie Kuciak, który w naszym zestawieniu wygrał także we wrześniu.