Dzień sensacji na Mundialu, porażka Niemiec, remis Anglii i USA

18.06.2010 22:52

(akt. 16.12.2018 00:11)

W pierwszym piątkowym meczu na Mundialu w RPA Serbia niespodziewanie pokonała Niemcy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 38. minucie meczu <strong>Milan Jovanović</strong>. W odniesieniu zwycięstwa wydatnie pomogli Serbom <strong>Miroslav Klose</strong>, który zobaczył czerwoną kartkę jeszcze przed przerwą, oraz <strong>Lukas Podolski</strong>, który nie wykorzystał kilku idealnych sytuacji do zdobycia gola w tym rzutu karnego. W drugim meczu Słowenia prowadziła już 2:0 z USA, ale ambitnie grający Jankesi doprowadzili do wyrównania. Amerykanie nawet by wygrali ale w 86 minucie meczu sędzia nie uznał prawidłowej bramki zdobytej przez Edu. Sensacyjnie padła również ostatnim dzisiejszym spotkaniu pomiędzy Anglią i Algierią, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Anglicy zagrali fatalnie, razili nieporadnością i olbrzymią niedokładnością. Algierczycy sprawiali wrażenie bardziej doświadczonych. Mądrze bronili się i wyprowadzali groźne kontrataki.

Niemcy - Serbia0:1 (0:1)
38' (0:1) Milan Jovanović

Niemcy: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Per Mertesacker, Arne Friedrich, Holger Badstuber (77' Mario Gomez) - Thomas Muller (70' Marko Marin), Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Mesut Ozil (70' Cacau), Lukas Podolski, Miroslav Klose

Serbia: Vladimir Stojković, Branislav Ivanović, Nemanja Vidić, Neven Subotić, Aleksandar Kolarov, Milos Krasić, Dejan Stanković, Miloš Ninković (70' Gojko Kacar), Zdravko Kuzmanović (75' Radosav Petrović), Milan Jovanović (79' Danko Lazović), Nikola Zigić

żółte kartki: Klose, Khedira, Lahm, Schweinsteiger - Ivanović, Kolarov, Subotić, Vidić

czerwona kartka: Miroslav Klose

sędziował: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania)

Słowenia - USA2:2 (2:0)
13' (1:0) Valter Birsa
42' (2:0) Zlatan Ljubijankić
48' (2:1) Landon Donovan
82' (2:2) Michael Bradley

Słowenia: Samir Handanović, Miso Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Bojan Jokić, Valter Birsa (87' Zlatko Dedić), Aleksander Radosavljević, Robert Koren, Andraż Kirm, Zlatan Ljubijankić (74' Nejc Pecnik; 90' Andrej Komac), Milivoje Novaković

USA: Tim Howard, Steven Cherundolo, Jay DeMerit, Oguchialu Onyewu (80' Herculez Hurtado), Carlos Bocanegra, Clinton Dempsey, Michael Bradley, Jose Torres (46' Maurice Edu), Landon Donovan, Josmer Altidore, Robert Findley (46' Benny Feilhaber)

żółte kartki: Cesar, Suler, Kirm, Jokić - Findley

sędziował: Koman Coulibaly (Mali)

widzów: 45500

Anglia - Algieria 0:0

Anglia: David James - Glen Johnson, Jamie Carragher, John Terry, Ashley Cole - Aaron Lennon (63' Shaun Wright-Phillips), Steven Gerrard, Frank Lampard, Gareth Barry (84' Peter Crouch) - Emile Heskey (74' Jermain Defoe), Wayne Rooney.

Algieria: Rais MBouli - Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Anthar Yahia, Nadir Belhadj - Karim Matmour, Hassan Yebda (89' Djamel Mesbah), Mehdi Lacen, Karim Ziani (80' Adlane Guedioura) - Ryad Boudebouz (74' Djamel Abdoun), Foued Kadir.