Reklama HEG

Dziesięciu zagrożonych legionistów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

18-04-2019 / 18:50

(akt. 20-04-2019 / 22:31)

Przed startem rundy finałowej aż dziesięciu piłkarzy Legii Warszawa musi uważać na kartki. W ostatnim spotkaniu z Pogonią Szczecin, do grona zagrożonych dołączyli Andre Martins, Marko Vesović, a także Mateusz Wieteska. Żaden z legionistów nie musi jednak pauzować z Cracovią z powodów dyscyplinarnych.

Na czele zawodników Legii najczęściej napominanych przez arbitrów żółtymi kartkami znajduje się trzech piłkarzy. Przed meczem z Pogonią liderem był Artur Jędrzejczyk. Po spotkaniu dołączyli do niego Andre Martins oraz Marko Vesović. Trio zebrało do tej pory po siedem "żółtek". Dla każdego z nich kolejne napomnienie będzie oznaczało pauzę w jednym meczu. W podobnej sytuacji znajduje się większa grupa, lecz zmuszona obawiać się czwartego kartonika. 

Po trzy żółte kartki zebrali w tym sezonie Adam Hlousek, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Inaki Astiz, Cafu, Domagoj Antolić, a po meczu z Pogonią, również Mateusz Wieteska. Każdy ze wspomnianej dziesiątki ma szansę wystąpić w spotkaniu 31. kolejki z Cracovią. Pod znakiem zapytania stoi tylko gra ostatniego z wymienionych. Stoper młodzieżowej reprezentacji Polski na początku tygodnia nie trenował. 

Trener Michał Probierz w meczu z Legią nie będzie mógł skorzystać z jednego zawodnika. Mowa o Diego Ferraresso, który w poprzednim spotkaniu przeciwko Lechii wyszedł w podstawowym składzie i obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie. W rywalizacji przy Łazienkowskiej, w kontekście kolejnych meczów, uważać będzie musiało pięciu zawodników Cracovii. Javi Hernadez był napominany już siedem razy. Po trzy żółte kartki mają na koncie Airam Cabrera, Filip Piszczek, Michał Helik oraz Sergiu Hanca.

Spotkanie Legii z Cracovią w ramach 31. kolejki rozgrywek, pierwszej serii meczów rundy finałowej, rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:30. Relacja na łamach Legia.Net.

Żółte kartki legionistów:

7 - Artur Jędrzejczyk, Andre Martins, Marko Vesović (zagrożeni)
- Paweł Stolarski
3 - Adam Hlousek, Dominik Nagy, Sebastian Szymański, Inaki Astiz, Cafu, Domagoj Antolić, Mateusz Wieteska (zagrożeni)
2 - Sandro Kulenović
- Carlitos, Kasper Hamalainen, Radosław Majecki, William Remy, Iuri Medeiros, Luis Rocha

Komentarze (21)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Probierz już wie, że sędziować będzie PEZDA a nie sędzia. Będą prowokacje, podostrzanie gry, próby przepychanek niesportowego zachowania. Vuko, musisz przyjąć ten styl na klatę ale bez niepotrzebnych rewanżów. Trzeba zachować zimną krew i próbować grać w piłkę. Vuko, kierownik drużyny ma natychmiast niepokoić obserwatora i liniowego!
Panowie kibice przy każdej okazji trzeba deprymować niemotę sędziowską!
Generał
 • 0 / 0
Będzi też tzw "twarda męska gra", a więc nprdlanie legionistów bez konsekwencji. W druga strone - przybyle stracie - fik i wolny. Plus żółta. Probierz to swoim pupilom dokładnie zaprojewktuje przed meczem izakładam się że juz na poczatku meczu przy stracie piłki krakersi będa lecieć na glebę i robic teatr.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Najzabawniejsze było w meczu ostatnim z Pogonią, że co jakieś stykowe sytuacje w polu karnym Legii, to tamci rozdziawiali łapy, że ręka, albo pokrzykiwania do sędziego, żeby coś perfidnie wymusić.
Do pewnego momentu takie sytuacje bawią, ale z każdą upływającą minutą, zmuszają do nerwowego nadużywania łaciny.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Uważać trzeba. Przeciwnik może prowokować.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Sami sobie jesteśmy winni. Gdyby start sezonu był lepszy to w 29. kolejce piłkarze mieliby za zadanie złapać żółtko by 30. kolejkę rozegrać po części młodymi a w rundzie finałowej najmocniejszą kadrą grać.
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
Frankowski pięknie nas wyczyści. Martins i Jędza na 100%. Także Cafu i Vesović.
Po to sędziuje. Zadziwia za to brak jakiejkolwiek reakcji ze strony klubu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
W tej sytuacji Vuko musi zozegrać żółte kartki pod konkretnych rywali .
Generał
 • 3 / 0
Jak rozjemca Frankowski "dobrze" przyceluje, to w następnym meczu będzie kłopot ze złożeniem 18 meczowej.
Dużo, naprawdę dużo... Jednak czy wszystkie "żółtka" były słuszne? Mam wątpliwości.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Odwołanie od ostatniej kartki Martinsa było?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Powinno być ta kartka to wybitny skandal
Generał broni
 • 0 / 1
Ryża małpa doskonale wie, że trzeba wypromować Gdańsk. Kariera tego nieudacznika dobiega końca, musi na odchodne coś dać Gdańskowi!
Podporucznik
 • 0 / 0
Ważne, aby nie za dużo na raz się wykarkowalo. Teraz każdy mecz jest mega ważny
Musi umiejętnie rotowac Vuko i piłkarze niech zachowują chłodna głowę żeby się nie wykartkowali hurtowo w jakimś spotkaniu. Wiadomo że pojedyncze będą się zdarzac ale myślę że mamy na tyle szeroki skład że damy radę
Generał broni
 • 0 / 0
Trudno wytrzymać jak ktoś kopie cię po kościach a sędziowska pezda tego nie widzi. Na tym to polega. Probierz to wie, tak jak to, że gra o nic.
Oby sie nie wykartkowana na Lechię
Kapitan
 • 0 / 0
Modne we współczesnym futbolu słowo "zarządzanie".
Modne określenie "zarządzanie kryzysem".
Właśnie w kontekście kartek mato zastosowanie.
W profesjonalnej piłce ryzyko - jak to niżej napisano - "pójścia na żywioł" należy minimalizować (minimalizacja ryzyka to z kolei modne sformułowanie w gabinetach Legii).
Ergo - mam nadzieję, że sztab trenerski i na to ma swój plan. Że nie dopuści np. do wykartkowania się w jednym meczu dwóch zawodników z tej samej pozycji, zwłaszcza podczas meczu w Poznaniu.
~Gaco
 • 0 / 0
Ten drukarz z największą przyjemnością wykartkuje przynajmniej 3 na Lecha.
Inna rzecz, że lepiej na Lecha niż na Lechię.
Mam nadzieję, że sztab już przygotowal odpowiedni grafik - kto, kiedy. Przy takiej ilości zagrożonych nie można iść na żywioł ;-)
Domyślny awatar Porucznik
 • 2 / 1
może być pare kartek z craxa - może to dobry pomysl wyczyscic się z amica i lechia zagrac i mieć luz już do końca - bo w 7 meczach na bank zlapia kartke - wiec lepiej chyba od razu żeby najcięższe mecze grac na luzie
~Szczepan
 • 0 / 0
Tylko że jak pauzę będzie miał jedzą to w obronie zagra astiz z Remy widziałeś kiedyś taki duet w legii?