Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

08.04.2021 18:10

(akt. 08.04.2021 21:01)

W trakcie drugiego czwartkowego treningu legioniści rozegrali gierkę. Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza zmierzyła się z zespołem "Wojskowych" do lat 18. "Jedynka" zwyciężyła 3:0 po dwóch trafieniach Kacpra Skibickiego i jednej bramce Filipa Mladenovicia.

Mecz składał się z dwóch części. Pierwsza trwała pół godziny a druga – 40 minut. W drugiej części rywalizowali zawodnicy, którzy ostatnio grali mniej. W 27. minucie gierki padło pierwsze trafienie. Filip Mladenović oddał strzał z 20. metrów w okienko i pokonał Kacpra Tobiasza. Poza golem, chwilę wcześniej w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Slisz, ale został zatrzymany przez Tobiasza, który po przerwie bronił w "jedynce", a Cezary Miszta - w CLJ. Spotkanie z boku oglądali m.in. prezes i właściciel Legii Dariusz Mioduski, Tomasz Zahorski, Tomasz Sokołowski II, Tomasz Jarzębowski i Tomasz Kiełbowicz

Po akcji Jasurbeka Yaxshiboyeva w słupek trafił Rafael Lopes - dobijał Kacper Skibicki, ale nie wykorzystał bardzo dobrej sytuacji. Po chwili się zrehabilitował. Minutę później Paweł Wszołek skonstruował akcję, a "Skiba" umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości. W 52. minucie Mateusz Cholewiak oddał piękny strzał z lewej nogi - z ok. 25 metrów, pod poprzeczkę - ale jeszcze piękniejszą interwencją popisał się Miszta. Po godzinie gry było 3:0. Skibicki zdobył bramkę po akcji Yaxshiboyeva. Ostatecznie, "jedynka" zwyciężyła 3:0.

W meczu nie wzięli udziału Luquinhas, Bartosz Kapustka, Tomas Pekhart, Artur Boruc i Radosław Cierzniak. Wszyscy normalnie trenowali rano, ale dostali wolne popołudnie, mieli czas na regenerację.

Legia Warszawa – Legia Warszawa CLJ 3:0 (1:0)

Mladenović (27. min.), Skibicki (40. min., 60. min.)

Legia w I części: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Juranović, Martins, Slisz, Mladenović - Gwilia, Kostorz, Muci

Legia w II części: Tobiasz - Hołownia, Lewczuk, Cholewiak - Wszołek, Kisiel, Valencia, Skibicki - Yaxshiboyev, Włodarczyk, Lopes

Legia CLJ w I części: Tobiasz - Pacek, Macenko, Urban, Czajkowski – Dawid, Pierzak – Niedźwiedzki, Cielemęcki, Skwierczyński – Kamiński

Legia CLJ w II części: Miszta - Staniszewski, Bednarz, Munik, Rytelewski, Imiołek – Kochanowski, Strzałek - Kiedrowicz, Wicenciak - Majchrzak