Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

22-03-2019 / 13:38

(akt. 01-04-2019 / 16:54)

W piątek doszło do sparingu wewnętrznego pomiędzy Legią a jej rezerwami. Pierwszy zespół wygrał 3:1 po dwóch bramach Carlitosa i trafieniu Iuriego Medeirosa z rzutu karnego. Gola dla drugiego zespołu strzelił zaś Łukasz Zjawiński.

W trakcie sparingu na boisku zabrakło kadrowiczów oraz zawodników kontuzjowanych, Michała Kucharczyka Radosława Majeckiego. Rezerwy były zaś "dwójką" tylko z nazwy, gdyż trenerzy, by gracze mogli jak najwięcej pograć, dołączyli do rezerw m.in. Jarosława Niezgodę czy Cafu, którego Komisja Ligi zawiesiła na najbliższe trzy mecze. W trakcie rywalizacji dochodziło też do wielu lotnych zmian.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando pierwszego zespół, który do przerwy schodził z boiska prowadząc 1:0 po bramce Carlitosa. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Iuriego Medeirosa i w ostatniej chwili zdołał musnąć piłkę, która wpadła do siatki. Po przerwie zaskoczyła "dwójka", a gola strzelił dla niej Łukasz Zjawiński. Rosły napastnik wykorzystał dogranie Piotra Cichockiego. Remis nie utrzymał się jenak długo. Drugi gol dla ekipy Ricardo Sa Pinto był efektem kolejnej kooperacji Medeirosa z Carlitosem. Portugalczyk dograł, Hiszpan skutecznie wybiegł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

W ostatnich minutach gracze Legii mieli rzut karny. Wszystko za sprawą Salvadora Agry, który został powalony w polu karnym. Do piłki podszedł Medeiros, który pewnym uderzeniem pokonał golkipera "dwójki". Gra wewnętrzna zakończyła się wygraną Legii 3:1.

Legia Warszawa - Legia II Warszawa 3:1 (1:0)
Carlitos (x2), Medeiros (k.) - Zjawiński

Legia: Cierzniak - Karbownik, Remy, Astiz, Rocha (46' Hlousek) - Medeiros, Antolić, Martins, Agra - Radović (46' Niezgoda) - Carlitos

Legia II: Malarz - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Hlousek - Pruchnik, Cafu, Rosołek, Aftyka, Shapiro-Thompson - Niezgoda. Grali również: Zjawiński, Cichocki, Matuszewski, Bajdur, Cielemęcki, Karbownik i Radović (obaj w drugiej połowie).