Luquinhas

Grano dzisiaj (6.02). Klucz do mistrzostwa w 2021 roku

06.02.2024 06:00

(akt. 03.02.2024 20:41)

Do tej pory Legia tylko raz rywalizowała 6 lutego, 3 lata temu, gdy wygrała przy Łazienkowskiej 2:0 z Rakowem Częstochowa w 16. kolejce Ekstraklasy. Odniosła jednocześnie pierwsze zwycięstwo po przerwie zimowej w sezonie 2020/2021.

To właśnie wtedy "Wojskowi" zmienili system – przeszli na trójkę środkowych obrońców. Nowe ustawienie zdało egzamin, mimo epizodycznych problemów w defensywie. Po niecałej pół godzinie gry stołeczny zespół objął prowadzenie. Paweł Wszołek dośrodkował w "szesnastkę", a Luquinhas dopełnił formalności z bliskiej odległości. Dla Brazylijczyka była to podwójna radość, bo oprócz bramki celebrował także ciążę partnerki. Wynik ustalił Tomas Pekhart, który w 64. minucie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie na boisku pojawił się Jakub Kisiel, który zadebiutował w Legii. Zdjęcia są dostępne TUTAJ.