Piłki

Grano dzisiaj, czyli mecze Legii z 17 listopada – 0:8 i 11:1

17.11.2020 06:00

(akt. 16.11.2020 23:54)

Siedemnastego listopada legioniści rozegrali siedem meczów. Tego dnia potrafili rozgromić Polonię Głubczyce, a także ponieść wysoką porażkę z Garbarnią Kraków.

Równo 85 lat temu Legia przegrała 0:8 z Garbarnią Kraków. W tym spotkaniu z żelaznego składu grali jedynie Witold Wypijewski, Marian Schaller i Franciszek Cebulak, resztę stanowili gracze rezerwowi. Po raz kolejny również legioniści nie kończyli spotkania w pełnym składzie. Wyczuleni na ich grę sędziowie karali wykluczeniami graczy z Łazienkowskiej już nawet za niekoniecznie popełnione przewinienia. Mecz z Garbarnią Legia dograła zatem w dziewiątkę, bo kontuzjowany Schaller nie wyszedł po przerwie na boisko, a w drugiej połowie sędzia odsunął od gry Edwarda Drabińskiego. Boże, odpuść sędziemu – pisał o tym J. Kałuża, podkreślając nieudolność sędziego – bo nie wiedział, co robi i dlaczego – skwitował Stanisław Mielech (Sportowe sprawy i sprawki).