Gurban Gurbanov: Myślimy o meczu i sytuacji w kraju

Maciej Ziółkowski, Piotr Gawroński

Źródło: Legia.Net, legia.com

30-09-2020 / 19:50

(akt. 01-10-2020 / 09:10)

- Przed nami trudne spotkanie. Legia zmieniła trenera i zagra teraz na pewno inaczej. Myślę, że rywale zagrają bardzo pewnie, będą starali się narzucić własny styl gry - powiedział przed czwartkowym meczem trener Karabachu, Gurban Gurbanov.

- Wilde-Donald Guerrier miał problem z wizą. Przez pandemię wszystko się skomplikowało - niestety też w takich kwestiach, jak sprawy paszportowe. W czwartek dołączy do drużyny i mamy nadzieję, że zagra. Przestrzegamy wszystkich procedur UEFA. Mieliśmy robione testy. Guerrier, po przylocie do Polski, oczywiście również zostanie przebadany. Jeśli wszystko będzie w porządku, to nie widzę przeszkód, by wystąpił.

- Na konferencjach zawsze otrzymuje pytania o największą gwiazdę w zespole rywala i zawsze odpowiadam tak samo. Nie analizujemy Legii jako indywidualności, lecz jako kolektyw. To zespół, który ma świetne długie podania, bardzo dużo jakości piłkarskiej. Musimy nastawić się na zneutralizowanie tych atutów. Nowy trener na pewno jakoś zmieni taktykę, więc na to również się szykujemy.

Szkoleniowiec Karabachu został zapytany o napastnika, Mahira Emreliego, który ostatnio zmagał się z kontuzją. – Nie jest w optymalnej dyspozycji. Mamy wątpliwości czy będzie mógł zagrać w tym spotkaniu. Wszystko powinno być jasne w dniu meczu.

- Jak skupić się na drużynie, mając na uwadze konflikt na linii Azerbejdżan-Armenia? Bardzo trudno. Nasze ziemie były okupowane przez ponad 30 lat i próbujemy je teraz wyzwolić. Staramy się skupić nie tylko na spotkaniu, a także na sytuacji w naszym kraju. Wierzymy, że nasi przywódcy wyzwolą okupowane tereny. Czekamy na dobre wiadomości z Azerbejdżanu. Myślimy zarówno o drużynie, jak i o sytuacji w państwie.

Komentarze (45)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 0 / 0
To by było na tyle. Koniec. MIODUSKI MAM DOŚĆ.
Pułkownik
 • 1 / 0
Hahaha tak ty myslisz o sytuacji w kraju...
To co tu robisz na meczu zamiast zadbac o rodzine jesli tak bardzo sie martwisz...
Kasa wazniejsza i wytlumaczenie przed szefem dlaczego przegrales...no wojna...

Legia z wami napewno nie przegra.
Jesli przegra to z sama soba bo ostatnio dzieje sie w klubue bardzo zle
Twoj karabach nigdy nie wygralby by z legia gdyby ta nie miala problemow
Pułkownik
 • 1 / 0
Zwykła prowokacja.Tam wojną a oni biedni grać muszą i dodatku puste trybuny jakaś zadymę wymyśla.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak odpadna to przynajmniej mają wymówkę. I oby mieli
Podporucznik
 • 3 / 0
Niezależnie od tego, kto ma rację w tym sporze, chyba dobrze się stało, że mecz będzie bez publiczności, bo nasi patrioci z Żylety mogliby nam załatwić różnego rodzaju sankcje i kary...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Czyli gra donalda wcale nie taka pewna
Pułkownik
 • 0 / 0
A jaka roznica on zagra czy nie?
To raczej nie massi
Kapitan
 • 2 / 0
No cóż, nie chcę na portalu o Legii poruszać tematów niesportowych lecz NAM należ się prawda a słowa tego trenera to typowa prowokacja.
Walki rozpoczęły się rano 27 września 2020 na linii styku w Górskim Karabachu. Obie strony zgłosiły ofiary wojskowe i cywilne. Sekretarz prasowy nieuznawanej republiki Arcachu, Wagram Pogosjan, powiedział, że sporne tereny ostrzeliwano od strony Azerbejdżanu, a wśród ofiar byli cywile. Premier Armenii Nikol Paszinian poinformował, że Azerbejdżan rozpoczął ofensywę w Karabachu, a „Armia Obrony Karabachu” jej przeciwdziałała. ...................https://pl.wikipedia.org/wiki/Ormia%C5%84sko-azerskie_starcia_graniczne_(2020)
Jeśli dodamy do tej sytuacji fakt, ze agresorem są muzułmanie ze wsparciem nieukrywającej tego Turcji to kłamstwa trenera o "przejmowania się" sytuacją w kraju jest podyktowana wprowadzanie w błąd "takijją" opinii (niewiernych) celem uzyskania ustępstw lub nawet poparcia dla swoich poczynań. Stąd ten cyrk z ochroną ich drużyny.
---
Istotną część islamu stanowi praktyka zwana „takijją” (arab. „taqijja” – dosł. „ostrożność), polegająca na umyślnym wprowadzaniu w błąd w sprawach dotyczących religii, lub nawet na wyparciu się swojej wiary, w celu ochrony islamu i muzułmanów.
Generał brygady
 • 9 / 0
Całym sercem za Armenią
Yeebac politykę, pełna koncentracja, kiełbaski w górę i jedziemy frajerów !!!
I musi bełkotać o polityce...
To najsłabszy Karabach od lat, nawet ich trener o tym wie.
Żeby tylko farpleya nie zdążyli podpytać o taktykę Michniewicza ;)) on już po jednym meczu wie jaka będzie koncepcja gry ;)))
Pułkownik
 • 2 / 0
Masz rację.Pelna koncentracją i do przodu.Byle na początku jakiejś fryzjerskiej bramki albo kartki nie zainkasować.
Zdążyli przed mobilizacją w kraju. Po powrocie może być różnie.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Dlatego niech dzisiaj odpadną i nie będzie problemu
Zgadzam się, niech odpadną!!!
Pułkownik
 • 1 / 0
Jestem dziwnie spokojny że są pod ochroną i nikt ich nie powoła.Zreszta dziwna ta wojną po trzy strzały dziennie a krzyku jakby ogromną ofensywę prowadzili.
Marszałek Polski
 • 9 / 0
Panie Gurbanow, to nie są wasze ziemie. ZSRR dał wam w prezencie kawałek Armenii, a i tak pod warunkiem odrębności, autonomii.
A jak darczyńca rozleciał się na kawałki, to Karabach ogłosił niepodległość przed wami. Chyba że cos pokręciłem? To popraw mnie pan.
Pułkownik
 • 8 / 0
Pewnie ze gość pieprzy głupoty....
a za kim byles jak ruscy przyszli po krym? tez byl z nadania i rdzennie blizej rosji niz ukrainie. to wszystko nie jest takie proste...
~Wentyl
 • 7 / 0
To akurat jest proste, bo Azerowie nie mają żadnych praw do tych ziem. Niby na jakiej podstawie mieliby mieć? Jeden argument chociaż? Bezczelne łajzy, kłamią jak najęci, ale widać taka już natura tych osmańskich kozich synów. Kłamstwo mają we krwi.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jest bardzo proste, bo po rozpadzie ZSRR Rosja uznała swoje granice, w tym z Ukrainą i nie było sprawy. I podpisała stosowne dokumenty, w tym gwarancje nienaruszalności granic w zamian rezygnację i oddanie przez Ukrainę broni atomowej. Więc to nie jest to samo. za W dużym skrócie i uproszczeniu rzecz jasna.
Jeszcze raz zachęcam do pochylenia się nad zdaniem ( i zrozumieniem jego treści) że Karabach ogłosił swoją niepodległość PRZED tym zanim Azerbejdżan zaczął o niej myśleć. Czyli postanowił skorzystać z okoliczności i powiedzieć Azerom papa, co w ówczesnych warunkach prawnych było korekt.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Gurbanov, przeczytaj sobie poniższe wyniki badań. Jeśli umiesz czytać.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4820045/
Marszałek Polski
 • 8 / 0
Wasze ziemie? A które to?
Pułkownik
 • 4 / 0
Manekim
Chłopaku, odpuść.
Ten intelligent nie zrozumie nic.
Szkoda Twojego intelektu.
Kiedyś pytano :
- po co sypać perły przed wieprze.
Nic bardziej adekwatnego nie przychodzi mi do głowy.
Generał brygady
 • 4 / 0
Mam nadzieję że jutro Legia was zleje!!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wystarczy skromne 2:0
"W świat idzie opinia, że reprezentant tego spornego regionu, w swojej istocie występuje pod azerską flagą. Biorąc pod uwagę różne uwarunkowania etniczne: miasto Agdam leży tuż obok Górskiego Karabachu, natomiast nie leży w samym regionie wpływów etnicznych ormiańskich. Sam Karabach to nie tylko Ormianie, ale również Azerowie. Samo miasto Agdam przez większość swojej historii było generalnie azerskie. Natomiast sam region Karabach, biorąc pod uwagę całość, był ormiański. Stąd też te skojarzenia są bardzo mylne. Ta manipulacja informacjami, niedopowiedzenia i zatajanie pewnych faktów, doprowadziły do tego, że dziś jednoznacznie myślimy o mieście i regionie jako azerskim, a różnice etniczne są dosyć spore na korzyć Ormian."

https://www.rmf24.pl/sport/news-karabach-zagra-z-legia-nie-tylko-o-awans-do-le-ale-o-korzysc,nId,4761816
No to trochę tak jak z przedwojenna Polska Ukraina. Lwow nasz, wies ukrainska.
Bezczelna świnia.
My też myślimy o meczu i sytuacji w kraju. Co w tym dziwnego?
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Ja o sytuacji w kraju myślę częściej i więcej niż o meczu. Także taka sytuacja...
Podporucznik
 • 6 / 0
Ziemie z nadania sowieckiego, ale zamieszkałe rdzennie przez Ormian.
Pułkownik
 • 9 / 0
Szkoda takiego patrioty żeby się zmarnował na ławce trenerskiej, tacy ludzie powinni być na pierwszej linii frontu i tego trenerowi życzę
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Zaraz jak dostaną bęcki, niech wraca do ojczyzny i na front, niech się wykazuje!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Od jutra może się zająć
Islam wyzwala ;P
Major
 • 3 / 1
Skupcie się na sytuacji w kraju a mecz odpuście..... dwie sroki za ogon? :-)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Od dzisiaj wieczorem będą mogli się skupić na jednym. Oby
Dobra chłopie kogo to interesuje? Grasz mecz piłkarski czy na debate polityczną przyleciałeś?
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Jedyne, co godzinę usprawiedliwia, to to, że te patriotyczne teksty wygłasza dla rodzimych mediów. Wyobrażam sobie, że teraz w Azerbejdżanie, tak jak w Armenii, wojna jest ważniejsza od sportu. Niestety.
Skoro został zapytany to nic dziwnego, że odpowiedział.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Przyjechaliśmy tu grać w piłkę i wygrać i to nas teraz interesuje najbardziej.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Bo jeśli jest inaczej, to co oni robią w Warszawie, 3000 km od rejonu walk?
~Rafa (L)
 • 8 / 0
To są ziemię Armenii!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
To jest Legia