News: Hiszpania mistrzem Europy!

Hiszpania mistrzem Europy!

01.07.2012 23:37

(akt. 11.12.2018 06:35)

Ci, którzy spodziewali się wyrównanego meczu srogo się zawiedli. To był popis gry Hiszpanów, którzy udowodnili iż nie mają sobie równych w Europie, ale chyba też na świecie. Od początku spotkanie przeważali, grali szybko i byli nieuchwytnie dla rywali. Do przerwy było 2:0 po bramkach Davida Silvy i Jordiego Alby . Włosi mieli swoje szanse, ale za każdym razem kapitalnie spisywał się Iker Casillas. Po przerwie oglądaliśmy ciąg dalszy dominacji mistrzów świata i Europy. Gole Fernando Torresa i Juana Maty przypieczętowały zasłużone zwycięstwo, które mogło być dużo bardziej okazałe.

Hiszpania - Włochy 4:0

David Silva 14', Jordi Alba 41', Fernando Torres 84', Juan Manuel Mata 88'

Hiszpania: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba - David Silva (59' Pedro), Xabi Alonso, Xavi, Sergio Busquets, Andres Iniesta (87' Juan Manuel Mata) - Cesc Fabregas (75' Fernando Torres)

Włochy: Gianluigi Buffon - Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (21' Federico Balzaretti) - Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo (57' Thiago Motta) - Antonio Cassano (46' Antonio Di Natale), Mario Balotelli

Żółte kartki: Pique - Barzagli

Sędziował: Pedro Proença (Portugalia)

Widzów: 63170