Reklama HEG

Hokej: 10 sierpnia nowe rozdanie?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

06-08-2012 / 15:44

(akt. 11-12-2018 / 01:33)

10 sierpnia odbędzie się zebranie zawodników z władzami klubu na czele z prezesem Piotrem Demiańczukiem. Być może wtedy dowiemy się kto zostanie nowym trenerem drużyny. W zeszłym sezonie opiekunem hokejowej Legii był Zbigniew Stajak, który w czerwcu objął funkcję sekretarza generalnego Polskiego Związku Hokeja. Już na następnym posiedzeniu zarządu Stajak zrezygnował.

Na razie można usłyszeć o dwóch opcjach w warszawskim klubie. Pierwszą jest trener - obcokrajowiec z przeszłością w Polsce. Drugą możliwością jest powrót Zbigniewa Stajaka - jej zaletę są mniejsze koszty.


Budżet stołecznego zespołu nie należy do rozbudowanych - wynosi około 100 tysięcy zł. na sezon. Dla porównania KH Gdańsk, który o najwyższe miejsca będzie rywalizował z legionistami, planuje budżet na poziomie 1,7 mln zł. Różnica jak widać jest dość duża. 


Największą stratą od strony sportowej jest odejście dwóch kluczowych atakujących - Mateusza Bepierszcza i Filipa Komorskiego, którzy spróbują swoich sił w PLH w barwach beniaminka GKS-u Katowice. Do stolicy może za to trafić kilku hokeistów z Nesty Toruń. Jednymi z nich mogą być bracia Michał i Kamil Kalinowscy. Szczególnie ten drugi mógłby być wzmocnieniem - w zeszłym sezonie rozegrał 44 spotkania w Ekstralidze, w ktorych zaliczył 22 punkty (10 goli, 12 asyst).


Już wkrótce przekonamy się kto poprowadzi zespół Legii i jaka będzie jego kadra. Wojskowi rozpoczną sezon 22 września o 13.30 na Torwarze potyczką z reaktywowanym Naprzodem Janów.

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~gosciu
  • 0 / 0
haha na bank stary Kali przyjdzie