News: Hokej: Awans Legii do fazy play-off!

Hokej: Awans Legii do fazy play-off!

Aleksandra Ceglarska

25.02.2013 19:30

(akt. 10.12.2018 02:58)

W niedzielę hokeiści Legii Warszawa pokonali 3:1 SMS Sosnowiec i awansowali do play-offów. Pomimo wielu trudności, podopieczni trenera Lubomira Witoszka spełnili swoje marzenia o znalezieniu się w czwórce najlepszych I ligi. Przed rozpoczęciem sezonu nie było pewne, czy ekipa wystartuje. Przed meczami w Sosnowcu legioniści nie mogli korzystać z Torwaru i trenowali na Stegnach. Chłopaki z Łazienkowskiej osiągnęli sukces, dzięki sobotniemu zwycięstwu 4:1 i niedzielnej wygranej 3:1. Po pierwszej tercji było 1:1. Druga część gry nie przyniosła zmiany rezultatu, ale ostatnia tercja należała do nas. Gole strzelili Jakub Serwiński, Karol Szaniawski oraz Tomasz Wołkowicz. Przy bramkach asystowali Patryk Wąsiński (dwukrotnie), Karol Szaniawski, Gabriel Połącarz i Grzegorz Rostkowski.

Fotoreportaż z Sosnowca

Drugi dzień walk w Sosnowcu nie należał do najłatwiejszych. Rywale wyciągnęli wnioski po przegranym 1:4 sobotnim spotkaniu. Już na początku gry, przeciwnikowi udało im się objąć prowadzenie, dzięki uderzeniu Sebastiana Pawlikowskiego, któremu asystowali Damian Maczuga i Patryk Matusik. Wkrótce legioniści wyrównali celnym strzałem Jakuba Serwińskiego, któremu podali Karol Szaniawski i Patryk Wąsiński. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Na ławce kar pojawili się Ilya Vecher i Grzegorz Rostkowski.

W drugiej części meczu wynik nie uległ zmianie, pomimo wielu zdecydowanych uderzeń Tomasza Wołkowicza. Golkiper SMS-u w niewiarygodny sposób obronił także wysoki strzał Oskara Lehmanna. Pod bramką Legii dochodziło do przepychanek, w wyniku których na ławce kar musieli się zameldować Szaniawski i Damian Kran.

W trzeciej tercji legioniści postanowili nie odpuścić i pokazać, że zasługują na awans do play-offów. W 46. minucie na prowadzenie wysunął zespół, Szaniawski, któremu asystował Patryk Wąsiński. Sześć minut później, trafienie na konto Legii dołożył Wołkowicz, któremu podali Gabriel Połącarz i Grzegorz Rostkowski. Mecz na Stadionie Zimowym w Sosnowcu zakończył się zwycięstwem 3:1 podopiecznych trenera Witoszka. Na twarzach hokeistów malowały się zmęczenie i radość. Dla takich chwil warto pokonywać kilometry i wylewać litry potu. W poniedziałek warszawscy hokeiści wrócą do treningów przed kolejnymi walkami o Ekstraligę.

W I rundzie play-off Legia zmierzy się z Podhalem. W Nowym Targu zagramy w sobotę, 2 marca. Spotkanie w Warszawie odbędzie się w środę, 6 marca o godz. 18. Ewentualny trzeci mecz zostanie rozegrany 9 marca w Nowym Targu. Bądźcie z nami!

SMS Sosnowiec - Legia Warszawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

1:0 Sebastian Pawlikowski - Damian Maczuga, Patryk Matusik (3:05)

1:1 Jakub Serwiński - Karol Szaniawski, Patryk Wąsiński (8:35)

1:2 Karol Szaniawski - Patryk Wąsiński (46:49)

1:3 Tomasz Wołkowicz - Gabriel Połącarz, Grzegorz Rostkowski (52:03)

SMS: Zabolotny, Białek, Falkenhagen, Gimiński, Krzemień, Stopiński, Matusik, Kostek, Puch, Mazur, Szlaga, Błotnicki, Świerczewski, Orłowski, Maczuga, Sołtys, Pawlikowski

Legia: Zborowski, Janiszek, Solon R, Wardecki, Wąsiński P, Wąsiński K, Solon M, Kran, Pawłowski T, Kosobucki, Popielarz, Vecher, Połącarz, Lehmann, Szaniawski K, Serwiński, Pesta, Grzesik, Porębski, Rostkowski G, Zdunek, Wołkowicz