Hokej: Dębica znokautowana

Piotr Kamieniecki, Marcin Szymczyk

30.11.2013 19:24

(akt. 09.12.2018 02:15)

Spotkanie rozpoczęło się ponad godzinę po wyznaczonym czasie. Całe zamieszanie było spowodowane spóźnieniem gości z Dębicy, którzy wpadli na Torwar właściwie sekundy przed ogłoszeniem walkowera. Sędziowie mieli to zrobić o 16:30, goście dotarli do hali o 16:28. Przyjezdni szybko się przebrali i rozpoczęli grę - początkowo wystawili do gry tylko jedną piątkę. W tym czasie pozostali zawodnicy UKH szykowali się do meczu, ale wynik praktycznie od początku układał się po myśli legionistów.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

Podopieczni Lubomira Witoszka poirytowani całą sytuacją od razu przystąpili do karania przyjezdnych. Pierwsze trafienie zanotował Karol Szaniawski, któremu asystował Wojciech Wróblewski. Na 2:0 stan spotkania podwyższył Michał Porębski,  a podawał mu Mariusz Szaniawski. Następnego gola strzelił Rafał Solon, a tuż po nim krążek skierował Tomasz Wołkowicz, a kluczowe zagrania mieli w tej sytuacji Karol Wąsiński, a także Grzegorz Rostkowski.

Potem nastąpiła krótka przerwa w strzelaniu, a następnie na 5:0 w 14. minucie bramkę zdobył starszy z braci Szaniawskich. Wkróce po nim bramkę zdobył Karol Wąsiński, a następne trafienie dorzucił Jakub Kubicki. Następnie "gumę" do siatki skierował Szaniawski junior, a krążek podawał mu Mateusz Białek. 33 sekundy przed końcem cieszyli się goście, a powodem ich radości był gol Szeligi. Pierwszą tercje zakończył Karol Szaniawski, który ponownie trafił do siatki na 8 sekund przed syganłem kończącym pierwszą częśc gry.

Druga tercja nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nie minęły dwie minuty i do siatki Trafił Karol Szaniawski. Później trafiali jeszcze Kran, Białek i Popielarz. Przy stanie 13:1 skuteczną akcję przeprowadzili goście, a do bramki krążek skierował Leśniak. W końcówce pierwszej cześci gry legioniści jeszcze dwukrotnie ciekszyli się z goli - najpierw Karol Szaniawski, a po chwili Białek.

Trzecia częśc gry to dalsza dominacka naszych hokeistów. Gole zdobywali Karol Wąsiński z karnego, Kubicki, Wróblewski i Grzesik. 19:2 to najwyższe zwyciestwo naszych hokeistów w sezonie. W niedzielę o 15:45 odbędzie się spotkanie rewanżowe.

Legia - UKH Dębica 19:2 (9:1, 6:1, 4:0)

1 : 0 Karol Szaniawski ( Wojciech Wróblewski ) 2:24
2 : 0 Michał Porębski ( Mariusz Szaniawski) 2:52
3 : 0 Rafał Solon 5:41
4 : 0 Tomasz Wołkowicz ( Karol Wąsiński - Grzegorz Rostkowski ) 6:34
5 : 0 Mariusz Szaniawski ( Paweł Popielarz ) 13:26
6 : 0 Karol Wąsiński 13:57
7 : 0 Jakub Kubicki ( Grzegorz Rostkowski ) 16:11