News: Hokej: Dotkliwa porażka w Gdańsku

Hokej: Dotkliwa porażka w Gdańsku

29.11.2014 21:43

(akt. 08.12.2018 06:27)

Hokeiści Legii przegrali na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk 2:9 w sobotnim meczu I ligi. Jedyne trafienia dla warszawiaków zanotowali Karol Szaniawski i Michał Porębski. Gospodarze wypadli znacznie lepiej i przez 60 minut prowadzili grę. Na niedzielę zaplanowany został rewanż.

Spotkanie Legii po raz pierwszy było transmitowane na żywo, przez Polską Telewizję Sportową. Jutro ponownie będzie można obejrzeć mecz za pośrednictwem internetu. Warszawiacy źle rozpoczęli spotkanie, gdyż nie minęła nawet minuta, a już po golu Tomasza Ziółkowskiego przegrywali 0:1. Lubomir Witoszek nad morzem mógł skorzystać z trzech "piątek", choć do ostatniej brakowało jednego zawodnika. Rywale mogli za to czerpać z pełnego składu i w 18. minucie strzelili kolejnego gola, którego autorem był Jakub Stasiewicz. Legioniści zdołali odpowiedzieć kontaktowym trafieniem Karola Szaniawskiego na sekundę przed końcem pierwszej tercji. Asystował mu Patryk Wąsiński.

Z każdą kolejną częścią gry, gospodarze strzelali o jednego gola więcej, niż w poprzedniej tercji. W ten sposób w 26. minucie do legijnej siatki trafił Oskar Lehmann, a potem za jego przykładem poszedł Michał Sochacki. Potem ponownie golkipera "Wojskowych" pokonał Lehmann. Warszawiaków było stać na odpowiedź w postaci trafienia Michała Porębskiego. Kluczowym podaniem popisał się ponownie Wąsiński.

Trzecia tercja to już popis miejscowych. Gdańszczanie przez 60 minut oddali w sumie aż 60 strzałów! Stołecznych zawodników było stać jedynie na 19 uderzeń. Wszystkie cztery trafienia w ostatniej tercji dla gospodarzy padły w ciągu siedmiu minut od wznowienia gry. Do siatki trafiali kolejno Stasiewicz, Marek Wróbel - dwa razy z rzędu - oraz Wojciech Wrycza. Warszawiacy zostali pokonani, ale okazja do rewanżu już w niedzielę.

Stoczniowiec - Legia 9:2 (2:1, 3:1, 4:0)

1 : 0 Tomasz Ziółkowski ( Oskar Lehmann ) 00:50
2 : 0 Jakub Stasiewicz ( Michał Sochacki ) 17:18
2 : 1 Karol Szaniawski ( Patryk Wąsiński ) 19:59
3 : 1 Oskar Lehmann 25:24
4 : 1 Michał Sochacki ( Jakub Stasiewicz - Filip Pesta ) 26:25
5 : 1 Oskar Lehmann 28:52
5 : 2 Michał Porębski ( Patryk Wąsiński ) 38:26