News: Hokej: Krążkiem przez głowę...

Hokej: Krążkiem przez głowę...

03.03.2013 01:13

(akt. 10.12.2018 02:21)

Kiepski dzień zaliczyli zawodnicy występujący w barwach Legii. Piłkarze zremisowali 0:0 z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów, a hokeiści przegrali na wyjeździe 0:5 z Podhalem Nowy Targ, które było zdecydowanym faworytem spotkania. Bramki dla Szarotek zdobyli Edgars Adamovics, Piotr Ziętara (dwie), Sebastian Łabuz, a także Sebastian Biela. Zdecydowana różnica była także w ilości oddanych uderzeń - gospodarze oddali 56 strzałów, legioniści zaliczyli zaledwie 17...

Hokeiści Podhala Nowy Targ zdominowali legionistów na własnym lodowisku i pokonali ekipę ze stolicy 5:0. Wynik otworzył pod koniec pierwszej tercji Edgars Adamovics, który trafił do bramki Krzysztofa Zborowskiego kiedy przyjezdni grali w podwójnym osłabieniu. Cały czas wszystko dawał z siebie golkiper zespołu Lubomira Witoszka, który w cały meczu obronił 51 uderzeń!

Minutę i dwanaście sekund po wznowieniu gry, trafienie zaliczył Piotr Ziętara, który wykorzystał nieporadność stołecznych defensorów oraz ogólne zamieszanie pod bramką Zborowskiego. Kilka minut później, rezultat pojedynku podwyższył Sebastian Łabuz. "Góral" oddał bardzo mocne uderzenie z dystansu, a krążek wpadł obok bezradnego Zborowskiego, który nie do końca widział co się dzieje.
Legioniści mogli zanotować przynajmniej honorową bramkę, ale za każdym razem przeszkadzał słupek bramki Rajskiego, który został dwa razy obity przez zespół ze stolicy.

Trzecia połowa także należała do gospodarzy. W 45. minucie, Biela wyjechał sam na sam ze Zborowskim i podwyższył rezultat spotkania, Wynik ustalił Ziętara, który wcześniej zdobył bramkę, a tym razem wykończył składną akcję całego składu. - Drużyna się starała i walczyła o korzystny rezultat. Nie daliśmy się zbyt łatwo, a w Warszawie rywalom będzie trudniej, powalczymy wtedy o wygraną - odważnie zapowiedział szkoleniowiec Legii, Lubomir Witoszek.

Mecz w Warszawie zostanie rozegrany w środę na Torwarze. Redakcja Legia.Net będzie relacjonowała zmagania legionistów z Szarotkami. Zapraszamy na halę, gdyż może to być ostatni mecz hokeistów w tym sezonie. Oczywiście jednak nie musi, ze wsparciem kibiców, zawodnikom będzie łatwiej powalczyc o korzystny rezultat.