News: Hokej: Legia lepsza od Orlika! (akt.)

Hokej: Legia lepsza od Orlika! (akt.)

Adrianna Grzywacz, Piotr Kamieniecki

01.10.2011 20:27

(akt. 13.12.2018 01:15)

<p>W pierwszym spotkaniu sezonu 2011/2012, hokeiści Legii pokonali Orlika Opole 5:4. Pojedynek stał na przyzwoitym poziomie. Obu ekipom mocno zależało na wygranej. Między zawodnikami często iskrzyło, ale sędziowie mocno starali się, aby na lodowisku nie doszło do awantury. Warto podkreślić dobrą postawę kibiców, którzy przez cały mecz gorąco dopingowali Wojskowych. Zapraszamy do lektury relacji oraz obejrzenia fotoreportażu z dzisiejszego meczu przy Łazienkowskiej.</p>

Fotoreportaż z meczu

W sobotę Legia Warszawa inaugurowała sezon 2011/2012 meczem z Orlikiem Opole. Początek spotkania zaczął się zaskakująco kiepsko dla warszawian, ponieważ rozkojarzeni legioniści już w 44. sekundzie stracili gola po uderzeniu Pawła Wacławczyka. Wojskowi szybko się jednak otrząsnęli i już w 2. minucie wynik wyrównał Rafał Solon, a asystę zaliczył Tomasz Rostkowski. Po tym Legia złapała wiatr w żagle. Kolejną bramkę na 2-1 strzelił Patryk Wąsiński, a czekaliśmy na nią jedyne 55 sekund. Następny cios Orlikowi zadał Mateusz Bezpreszcz, który przy asyście Filipa Komorskiego strzelił gola na 3-1, tym samym wypracowując dwubramkową przewagę. Opolszczanie długo nie mogli się podnieść, nieskutecznie atakując bramkę warszawiaków. Dopiero w szesnastej minucie goście strzelili gola na 3-2.

W drugiej tercji gra była bardzo wyrównana. Przez pierwsze dziesięć minut obie drużyny atakowały bramki przeciwników, ale to Orlik Opole strzelał gole. W 33. minucie na 3-3, a pięć minut później na 3-4. Legia nie poddała się i walczyła o kolejne bramki. Wyrównującego gola zdobył zawodnik z numerem 21. Tomasz Rostkowski. Bohaterem dzisiejszego meczu został Damian Kran, który swoją bramką zapewnił Legii wygraną w meczu.

Trzecia tercja pomimo zaciętej walki skończyła się bezbramkowo, przez co Legia dowiozła zwycięstwo do końca spotkania.

- Moi podopieczni grali dzisiaj bardzo ambitnie, z pełną determinacją. Naszym celem było wygranie tego meczu i ten cel osiągnęliśmy. Drużynie bardzo pomógł doping, który jest potwierdzeniem dla zawodników, że ich gra jest ważna. Bez kibiców ten mecz tak by nie wyglądał – powiedział nam po zakończeniu spotkania trener Legii Warszawa, Zbigniew Stajak.