News: Hokej: Legioniści gościli w Czechach

Hokej: Legioniści gościli w Czechach

30.03.2015 23:55

(akt. 08.12.2018 01:43)

W weekend hokeiści Legii gościli w Czeskim Cieszynie. Warszawiacy wzięli udział w otwarciu miejscowego lodowiska. "Wojskowi" przegrali z drużyną gwiazd gospodarzy 3:5, a w stołecznej ekipie pojawiło się kilku gości. Dwie bramki dla stołecznego zespołu zdobył Michał Kalinowski, a jedno trafienie dołożył Damian Kran.

Warszawiacy wygrali pierwszą tercję, a oba trafienia zaliczył wtedy Michał Kalinowski, który w trakcie sezonu reprezentował i wyróżniał się w barwach KS-u Toruń. Przy pierwszym golu napastnikowi asystował Łukasz Bułanowski, a przy drugim Patryk Wąsiński. Warto zwrócić na eksperymentalny skład "Wojskowych".

Trzecią bramkę legioniści zdobyli w trzeciej tercji, gdy do siatki trafił Damian Kran. Przy jego trafieniu kluczowym podaniem popisał się Mariusz Jakubik - były reprezentant Polski, a obecnie gracz Naprzodu Janów. Walki na lodzie nie zabrakło, a rywale w gorącej atmosferze wygrali 5:3 na otwarcie nowego lodowiska w Czeskim Cieszynie. Warto również wspomnieć, że Piotr Kurzątkowski obronił rzut karny.

Dla mieszkańców czeskiej miejscowości było to duże wydarzenie, gdyż seniorska drużyna Slavoja zagrała po raz pierwszy od... 54 lat. - Dziękujemy za zaproszenie zarządowi klubu z Czeskiego Cieszyna. Cieszymy się, że tak ważna karta w kalendarzu Slavoja została zapisana z naszym udziałem. Dziękujemy również za doping naszym najmłodszym kibicom. Przebywający na turnieju w Cieszynie juniorzy Legii próbowali przekrzyczeć miejscowych kibiców i czasami im to się udawało. Na trybunach siedzieli w pierwszym rzędzie, ubrani w meczowe koszulki. Dzięki jeszcze raz - powiedział kapitan hokeistów, Patryk Wąsiński.

Hokej: Slavoj Cieszyn - Legia Warszawa 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)