Reklama HEG

Hokej: Ostatni trening przed meczem z Orlikiem

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

28-09-2012 / 21:30

(akt. 14-12-2018 / 11:26)

Hokeiści Legii mają za sobą ostatni trening przed sobotnią inauguracją rozgrywek. Rywalem stołecznej ekipy o 15.30 będzie Orlik Opole. Podopieczni Lubomira Witoszka o godzinie 19.00 ćwiczyli "sucho", a 60 minut później wyszli na lód. Na tafli nie było pełnej kadry, ale zjawiło się ponad 20 graczy, którzy dokładnie wykonywali polecenia czeskiego szkoleniowca oraz jego asystenta, prezesa klubu, Roberta Tchórzowskiego. Prawdopodobne jest jeszcze powiększenie kadry o jednego zawodnika, bramkarza. Byłby to bardzo poważny konkurent dla Michała Strąka, mowa w końcu o byłym reprezentancie Polski.

Zanim zajęcia rozpoczęli zawodnicy pierwszej drużyny, trening na lodzie miały dzieci, które licznie ćwiczą na Torwarze. Może ich próby na razie nie wyglądają najlepiej, ale w końcu teraz jest czas na naukę i błędy. Być może, za 5-7 lat, wyrosną z nich zawodnicy aspirujący do miana reprezentantów Polski.

 

W tym samym czasie, zajęcia poza taflą odbywali seniorzy, którzy początkowo biegali po... promenadzie Torwaru, a następnie zaliczali krótkie sprinty i ćwiczenia rozciągające, obok lodowiska.

 

O 20.00, pierwsza ekipa pod wodzą Lubomira Witoszka, wjechała na lód i rozpoczęła ostatnie zajęcia przed inauguracją sezonu z Orlikiem Opole. Zawodnicy, którzy byli już rozgrzani po wcześniejszych ćwiczeniach, od razu, zaliczyli kilka przejazdów z krążkiem, przez całą długość lodowiska. Następnie przyszedł czas na trening strzelecki.

 

Hokeiści ćwiczyli również warianty rozgrywania akcji, zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Nieźle spisywał się w bramce Michał Strąk, który skutecznie bronił strzały kolegów. Być może golkiperowi ze stolicy. przybędzie niedługo nowy, bardzo poważny konkurent, jednak nie jest to na razie nic pewnego. Mowa tu o Krzysztofie Zborowskim, który ma za sobą karierę w reprezentacji Polski, a także dwukrotnie zdobył nagrodę "Złotego Kija", którą dziennik Sport przyznaje najlepszemu bramkarzowi Ekstraligi. Zawodnik urodzony w Nowym Targu, występował ostatnio w Unii Oświęcim, a latem przebywał na testach w Jastrzębiu.

 

Trenerzy nie wiedzą jeszcze, jaka "piątka" rozpocznie jutro zmagania z Orlikiem. Możliwe są dwa warianty. Jedno zestawienie będzie odpowiedzialne za strzelanie goli, a drugie za obronę. Początkowa "piątka" zależy od tego, jakimi zawodnikami rywale zaczną spotkanie.

 

Przypominamy ponownie, że od początku sezonu na Legia.Net, działa specjalna podstrona poświęcona hokeistom, którą znajdziecie tutaj. Mecz z Orlikiem rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30. Bilety w cenie 10 złotych będą dostępne przed potyczką w kasach Torwaru. Drugie spotkanie z ekipą z Opola, zostanie rozegrane w niedzielę o 13.30. Na kibiców czeka około 200 biletów, gdyż sprzedało się praktycznie 100 karnetów. Zapraszamy na Torwar, a nieobecnych na łamy Legia.Net, gdzie znajdziecie relację i fotoreportaż.

 

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
wygrajcie i pokazcie na co Was stac
~laska
  • 0 / 0
fajnie, postaram się dziś być na pierwszym meczu. Do zooo. Ps. Nadal tylko 300 osób może wejść?