News: Hokej: Pewne zwycięstwo na Torwarze

Hokej: Pewne zwycięstwo na Torwarze

Jan Szurek, Marcin Szymczyk

18.10.2014 19:34

(akt. 08.12.2018 08:31)

Hokeiści Legii wygrali pierwszy mecz przed własną publicznością w nowym sezonie. Po dwóch wygranych przed tygodniem, tym razem uporali się z SMS-em II Sosnowiec. Dwie bramki dla warszawskiej drużyny zdobył Damian Kran, a po jednej dołożyli Mateusz Wardecki, Karol Szaniawski i Grzegorz Rostkowski. Rewanż odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.30.

Zdjęcia z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Zdjęcia z meczu (fot. Jan Szurek)

Po wyrównanym początku spotkania przewagę osiągneli legioniści czego efektem był rzut karny w 11. minucie meczu. Niestety stały fragment gry nie został wykorzystany przez Bułanowskiego. W całej tercji świetnie spisywał się bramkarz gości, który kilkukrotnie w trudnych sytuacjach zatrzymywał krążek. Należy również dodać, że w przedostatniej minucie kapitalnie w bramce Legii spisał się Strąk.

Druga tercja rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Tuż po rozpoczęciu karę dwóch minut otrzymał hokeista SMSu, co momentalnie wykorzystali legioniści. Do bramki trafił Mateusz Wardecki. Niespełna minutę później jeszcze lepszym uderzeniem popisał się Damian Kran i było 2:0. Trzeciego gola dołożył Karol Szaniawski, a czwarte trafienie było ponownie autorstwa Damiana Krana, który ponownie świetnie strzelił z dystansu. Nadal znakomicie w bramce Legii spisywał sie Strąk, ale po jednej z kontr gości musiał uznać wyższość rywali. Po drugiej części gry było więc 4:1.

Trzecią tercję lepiej zaczęli sosnowiczanie chcący zmniejszyć rozmiary porażki. Z początku mimo wyraźnej przewagi i grze w pewnym momencie z przewagą dwóch zawodników, ta sztuka nie udała się. Natomiast legioniści po raz piąty umieścili krążek w bramce gości. Niestety Patryk Wąsiński zrobił to ręką i trafienie nie mogło zostać uznane. Dopiero w 52. minucie swoją drugą bramkę zdobył SMS. Trzy minuty później było już 4:3. Na szczęście już w pierwszej akcji po wznowieniu piątą bramkę dla warszawiaków zdobył Grzegorz Rostkowski. Spotkanie skończyło się wynikiem 5:3 dla Legii. Co ciekawe jeszcze z ostatnią syreną gola zdobył Grzesik ale ostatecznie sędziowie zdecydowali, że bramka nie zostanie uznana. Mimo zaledwie trzech rozegranych spotkań legioniści awansowali już na 6 pozycję.