News: Hokej: Pierwsza tercja zdecydowała o porażce

Hokej: Pierwsza tercja zdecydowała o porażce

11.01.2015 18:59

(akt. 08.12.2018 04:59)

Hokeiści Legii przegrali w niedzielę na wyjeździe z KTH Krynica 4:7. Dwie bramki dla stołecznego zespołu zdobył Grzegorz Rostkowski. Po jednym trafieniu dołożyli Patryk Wąsiński i Damian Kran.

Kryninczanie bardzo szybko wyszli na prowadzenie, gdyż już po 52 sekundach z gola cieszył się Dawid Kruczek. Nie minęło wiele czasu, a już za sprawą Tomasza Cieślickiego było 2:0. "Wojskowym" niewiele wychodziło, a dodatkowo w 19. minucie spotkania rezultat podwyższył Marcin Zabawa.

Do drugiej tercji legioniści podchodzili z postanowieniem poprawy i odrobienia strat do "Katehetów". Plan nie do końca się powiódł, gdyż czwartego gola dla miejscowych zdobył Cieślicki. Nie minęła jednak minuta i wreszcie do siatki trafili gracze ze stolicy. Bramkę na 1:4 zdobył Patryk Wąsiński. W 28. minucie kolejne trafienie zaliczył Zabawa. Następne fragmenty spotkania należały jednak do "Wojskowych". Najpierw po asyście "Wąsa" do krynickiej bramki trafił Damian Kran. Potem ta sztuka udała się Grzegorzowi Rostkowskiemu, do którego krążek zagrywał Michał Porębski. Gospodarze nie pozwolili jednak na zmniejszenie przewagi i cztery sekundy przed końcową syreną Bartłomieja Mazę pokonał Cieślicki.

W trzeciej tercji gracze z Krynicy skoncentrowali się na defensywie i nie pozwalali warszawianom na groźniejsze ataki. W 45. minucie gola zdołał jednak strzelić Rostkowski, a asystą ponownie popisał się Porębski. Trzy bramki przewagi były jednak przeznaczone zespołowi z Krynicy. Dziewięć minut przed końcem konfrontacji Cieślicki ponownie zdobył bramkę i ustalił wynik spotkania na 7:4 dla jego ekipy. Porażka komplikuje podopiecznym Lubomira Witoszka walkę o fazę play-off, gdyż to "Kateheci" są jednymi z bezpośrednich rywali w kontekście awansu... Od kolejnych meczów zależeć będą losy sezonu.

KTH Krynica - Legia Warszawa 7:4 (3:0, 3:3, 1:1)

1 : 0 Dawid Kruczek ( Damian Dubel ) 00:52'
2 : 0 Tomasz Cieślicki (Damian Dubel ) 05:08'
3 : 0 Marcin Zabawa ( Artur Zieliński ) 18:40'
4 : 0 Tomasz Cieślicki ( Artur Zieliński ) 23:38'
4 : 1 Patryk Wąsiński 24:27'
5 : 1 Marcin Zabawa (Damian Dubel ) 27:16'
5 : 2 Damian Kran ( Patryk Wąsiński ) 28:29'