Hokej: Plan jest jeden - tylko zwycięstwo

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

27-10-2012 / 10:00

(akt. 14-12-2018 / 10:25)

Hokeiści Legii zmierzą się dziś z Polonią Bytom. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30. Na trybunach będzie mógł zasiąść komplet widzów, więc zapraszamy do hali przy ulicy Łazienkowskiej. W kadrze zespołu znajdzie się nowy golkiper - Krzysztof Zborowski. Legioniści mają za sobą piątkowy trening, podczas którego ćwiczyli między innymi grę w przewadze oraz wykończenie sytuacji podbramkowych.

Zdjęcia z ostatniego treningu - kliknij tutaj

- Krzysztof Zborowski nowym hokeistą Legii
- Damian Kran nie zagra - został ukarany przez PZHL
- Szaniawski powołany do kadry U-21
- Wąsiński zagra w reprezentacji do lat 19
- Wygrana z Polonią będzie prezentem dla kapitana?


Mecz z Polonią Bytom zapowiada się niezwykle. Zawodnicy twierdzą, że spotkanie pozostanie w pamięci kibiców na długo. Frekwencja ma być duża, a ze sporym prawdopodobieństwem, można powiedzieć, że na Torwarze pojawi się koło 600-700 osób. Będzie prowadzony doping, a na widzów czekają niespodzianki. 


Wykurował się już Ilya Vecher, który normalnie ćwiczył i jutro zagra w meczu z Polonią. W zespole pojawiły się za to inne kłopoty zdrowotne. Mateusz Jendrasik nie może trenować przez najbliższe 2-3 tygodnie z powodu kłopotów z kolanem. Gabriel Połączarz ma z kolei kontuzję barku i wzmaciał jedynie mięśnie nóg - na lód nie mógł wyjechać. Damian Kran nie będzie mógł grać w najbliższych trzech spotkaniach przez karę, o której pisaliśmy tutaj. W jutrzejszym pojedynku z bytomianami nie wystąpi również Mariusz Szaniawski


Podopieczni Lubomira Witoszka na ostatnich, piątkowych zajęciach przed potyczką z Polonią, ćwiczyli wykańczanie akcji. Z dobrej strony pokazał się Krzysztof Zborowski, który bardzo pewnie bronił uderzenia kolegów. W bramce z bytomianami stanie jednak Michał Strąk, któremu od początku sezonu nie można niczego zarzucić, a w drugim meczu z Podhalem obronił prawie 70 strzałów Górali! Legioniści ćwiczyli także gry w przewadze, których w Nowym Targu wybitnie nie wykorzystywali. Podczas wieczornych zajęć na Torwarze, rozegrali także gierkę.


Legia w zeszłym tygodniu pojechała na dwa mecze do Nowego Targu. Oba spotkania zakończyły się wysokimi porażkami stołecznej ekipy, która w sobotę uległa Szarotkom 0:7, a dzień później poległa 1:6. Polonia Bytom z kolei pauzowała, a jeszcze wcześniej zaliczyła dwie wygrane z SMS-em Sosnowiec, który mimo że nie zajmuje ostatniego miejsca w tabeli, ma najsłabszą kadrę w całej stawce. 

Celem Legii na najbliższe dwa spotkania z Polonią jest zdobycie kompletu punktów i podgonienie Orlika Opole, którego czekają niesamowicie ciężkie pojedynki z Polonią Bytom. Z olbrzymim wsparciem kibiców, powinno się to udać, gdyż legioniści coraz lepiej czują się na lodzie. Bądźcie w weekend w hali przy Łazienkowskiej i wspomóżcie chłopaków. Zapełnijmy Torwar i przyczyńmy się do wypełnienia celu!


Wszystkiego o stołecznym hokeju dowiecie się na Legia.Net, w tym miejscu!

Komentarze (4)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
299 kibiców to komplet, bo nie jest to impreza masowa.
~mp
  • 0 / 0
Od ktorej ulicy jest kasa Torwaru II??? Bardzo prosze o szybka odp.
~hhhh
  • 0 / 0
od ulicy Łazienkowskiej
~(L)uki
  • 0 / 0
witam , właśnie byłem po bilety i jest podana informacja że nie ma pozwolenia na imprezę masową oraz sektorówki. podacie jakieś info ?