Hokej: Podsumowanie weekendu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-10-2012 / 10:48

(akt. 10-12-2018 / 16:49)

Hokeiści Podhala Nowy Targ wysoko wygrali kolejne dwa mecze i jasno pokazują, że ich jedynym celem jest powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Legioniści nadal grają w kratkę - w weekend wywalczyli trzy punkty na lodowisku w Gdańsku. Orlik Opole pokonał z kolei SMS Sosnowiec, zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Pauzował Naprzód Janów, który za tydzień przyjedzie na Łazienkowską. Szczegóły poniżej.

Legioniści rozegrali w Gdańsku dwa mecze. Sobotnie spotkanie było niesamowicie zacięte, a podopieczni Lubomira Witoszka wygrali dzięki bramce zdobytej na 34 sekundy przed końcem. Więcej  o tym spotkaniu pisaliśmy tutaj. Dzień później ekipa z Torwaru była zdecydowanie słabsza i uległa gospodarzom 0:4, a informowaliśmy o tym tutaj.


Podhale Nowy Targ pod opieką Jacka Szopińskiego, który pierwotnie miał być szkoleniowcem Legii Warszawa, robi na razie furorę na pierwszoligowych taflach. Szarotki rozbijają w pył każdą przeszkodę jaka stanie im na drodze. W sobotę do Miejskiej Hali Lodowej przyjechała Polonia Bytom, która potyczkę kończyła z bagażem ośmiu bramek. Trafiali kolejno Biela, Bomba (dwie), Kapica (dwie), Łabuz, Zarotyński i Michalski. 


Niedziela była dla bytomian jeszcze gorsza. Skończyło się na wyniku 10:1 dla gospodarzy, którzy kompletnie zdominowali rywali i nawet przez moment nie pozwolili, aby trzy punkty były zagrożone. Honorowe trafienie zdobył Ktaczyński. Polonia ma ogromne kłopoty kadrowe i w Nowym Targu wystąpiła w trzynastoosobwym składzie. Bramki dla Szarotek strzelali z kolei: Biela (trzy), Kapica, Neupauer (dwie), Bryniczka (dwie), Istocy oraz Michalski. Porażająca była też statystyka strzałów na bramkę, 102 do 25 dla gospodarzy!

Orlik Opole na własnym lodowisku podejmował najsłabszy w stawce SMS Sosnowiec. Młodzi zawodnicy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego są jednak zawsze ciężkim rywalem dla drużyny z województwa Opolskiego. W sobotę gospodarze pokonali rywali 2:0 po golach Nalewajki i Sznotali.


Dzień później goście stawili większy opór, ale i tak to gracze Orlika przeważali na tafli. Kibice pierwszą bramkę zobaczyli dopiero w połowie meczu. Premierowe trafienie zanotował Wilusz, a potem dla opolan strzelali Cwykiel, Korzeniowski i Szydło. Bramki dla gości zdobywali za to Pawlikowski i Sordoń. W ten weekend pauzowali zawodnicy Naprzodu Janów, który za tydzień przyjedzie do Warszawy zmierzyć się z Legią. 


Liderem tabeli jest Podhale Nowy Targ z 12 punktami na koncie i 31 zdobytymi bramkami. Warto zaznaczyć, że Szarotki straciły jedynie 3 gole. Drugą pozycję zajmuje Orlik Opole z dziewięcioma "oczkami", a na trzeciej lokacie plasują się legioniści, którzy zanotowali w seoznie dwie wygrane i dwie porażki. Czwarty jest Naprzód z 4 punktami, a za nim znajduje się KH Gdańsk z 3 "oczkami".  Dwa punkciki mają bytomianie piastujący szóste miejsce. Ostatni z zerowym dorobkiem są hokeiści SMS-u. 

 

Wszystko o hokeju znajdziecie w tym miejscu. Aktualna tabela i terminarz znajdują sie tutaj

Komentarze (4)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~ro(L)man
  • 0 / 0
tak, tak teraz po pewnym czasie już tabela jest czytelna - dzięki.
~ro(L)man
  • 0 / 0
Ludzie pomocy - siedzę już kwadrans przy tabeli I ligi hokeja i nie kumam nic - dwa zwycięstwa i dwie porażki - a tu zero punktów i jakiś debilny stosunek bramek. Kiedyś jednak wszystko jakoś ogarniałem - teraz ni w ząb . POMOCY - niech ktoś mi to wyjaśni.
~nnn
  • 0 / 0
Jest błąd na stronie, za zwycięstwo są 3 punkty (chyba, że po dogrywce wtedy 2 pkt) więc Legia ma obecnie 6 pkt
~laska
  • 0 / 0
w tabeli jest 6 pkt, identycznie jest na hokej.net czyli chyba ok