News: Hokej: Polonia Bytom - Legia Warszawa 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, d. 1:0)

Hokej: Polonia Bytom - Legia Warszawa 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, d. 1:0)

Aleksandra Ceglarska

02.02.2013 22:00

(akt. 10.12.2018 05:00)

W sobotę hokeiści Legii Warszawa po dogrywce przegrali 3:4 z Polonią Bytom. Podopieczni trenera Lubomira Witoszka zremisowali z rywalem z Górnego Śląska w regulaminowym czasie gry. Początek meczu zapowiadał się pomyślnie dla stołecznego klubu. Legioniści objęli prowadzenie w 13. minucie, dzięki skutecznemu uderzeniu Grzegorza Rostkowskiego, któremu asystował Karol Wąsiński. Dwa trafienia na konto warszawskiego zespołu dołożyli także bracia Wąsińscy, w drugiej tercji Karol, w trzeciej - Patryk. W doliczonym czasie chłopakom z Torwaru nie udało się jednak zdobyć żadnego gola. W niedzielę o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie rewanżowe.

W barwach Legii zadebiutowali wychowankowie KH Gdańsk, Jakub Serwiński oraz Filip Pesta, który wraz z Gabrielem Połącarzem, w 53. minucie zaliczył asystę przy bramce Patryka Wąsińskiego.

Po sobotnim pojedynku w Bytomiu, legioniści mogą dopisać sobie jeden punkt. Natomiast Naprzód Janów podskoczył o trzy punkty, dzięki spektakularnemu zwycięstwu 14:2 przed własną widownią. W Nowym Targu również triumfowali gospodarze. Lider I ligi wygrał 8:1 z Orlikiem Opole.

Polonia Bytom - Legia Warszawa 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, d. 1:0)

0:1 Grzegorz Rostkowski - Karol Wąsiński (13:42)

0:2 Karol Wąsiński - Adrian Maciejko (25:16)

1:2 Radwan - Puzio (25:39)

2:2 Kukulski - Gawlina - Stępień (34:12)

2:3 Patryk Wąsiński - Filip Pesta - Gabriel Połącarz (53:26)

3:3 Kukulski - Owczarek - Kłaczyński (55:19)

4:3 Stoklasa (63:26)

Polonia: Szydłowski (Kraus) - Urban, Vrana, Puzio, Stoklasa, Radwan - Owczarek, Kantor, Strużyk, Wróbel M, Stasiewicz - Banaszczak, Stępień, Gawlina, Kukulski, Kłaczyński - Wieczorek, Mazur, Minge (Kogut M.)

Legia: Zborowski (Janiszek) - Połącarz G, Solon R, Wąsiński P, Solon M, Pesta - Porębski, Szaniawski K, Maciejko, Wąsiński K, Rostkowski - Pawłowski T, Kran, Serwiński, Wołkowicz, Zdunek - Wardecki, Świderski, Vecher