News: Hokej: Dziewięć bramek w Toruniu

Hokej: Porażka w Toruniu

26.10.2013 19:00

(akt. 05.01.2019 10:42)

Hokeiści Legii przegrali w Toruniu z KS-em 4:8. Gospodarze przed tym spotkaniem zajmowali trzecie miejsce w tabeli i udowodnili, że nie jest to dziełem przypadku. Po pierwszej tercji prowadzili 3:0 po trafieniach Jana Rodziewicza, Michała Kalinowskiego i Łukasza Chrzanowskiego. W drugiej części meczu gra się wyrównała, jako pierwsi do siatki trafili legioniści po uderzeniu Grzegorza Rostkowskiego. Po chwili gola zdobył jednak Przemysław Bombastek. Po kilku minutach ponownie trafił Rostkowski, ale po chwili na listę strzelców wpisali się Mariusz Kuchnicki i ponownie Kalinowski. Przed trzecią tercją legioniści przegrywali więc 2:6.

W trzeciej tercji po dwie bramki zdobyły obie drużyny. Dla gospodarzy trafił Kuchnicki i Kalinowski, zaś dla Legii Mateusz Solon i Patryk Wąsiński. Zawodnicy KS Toruń oddali w sumie 52 strzały, mieli 8 minut kar, zaś legioniści oddali 21 uderzeń na bramkę i 18 minut spędzili na karach.

KS Toruń - Legia Warszawa 8:4 (3:0, 3:2, 2:2)
Bramki:
Rodziewicz (9:09, Winiarski), Kalinowski (14:46, Bombastek), Chrzanowski (17:24, Huzarski, Bombastek), Bombastek (28:30, Huzarski), Kuchnicki (34:50, Kalinowski, Bombastek), Kalinowski (35:55, Bombastek, Huzarski), Kuchnicki (43:50, Kalinowski, Chrzanowski), Kalinowski (54:44, Dzięgiel) - Rostkowski (23:35, Szaniawski, Porębski), Rostkowski (32:52, Bułanowski, P. Wąsiński), Solon (49:21, P. Wąsiński), P. Wąsiński (54:55 Bułanowski, Solon)