Hokej: Powalczyć o zwycięskie zaliczenie Olivii

  Piotr Kamieniecki

  Źródło: Legia.Net

  06-10-2012 / 02:49

  (akt. 10-12-2018 / 16:59)

  Hokeiści Legii rozegrają w sobotę i niedzielę kolejne dwa mecze w ramach rozgrywek pierwszej ligi. Podopieczni Lubomira Witoszka zmierzą się na wyjeździe z Klubem Hokejowym Gdańsk, który jest następcą Stoczniowca. Przed legionistami ciężkie zadanie, ale nie można ukrywać, że rywal jest w zasięgu stołecznej ekipy. Dobra gra i zaliczenie wygranej w Olivii byłoby ukoronowanie dalekiego wyjazdu.

  Legioniści w pierwszym weekendzie rozgrywek stoczyli dwa, zacięte boje z Orlikiem Opole. Mecz sobotni zakończył się wygraną gości 5:2. Dzień później zwycięsko z pojedynku wyszli już legioniści, którzy ograli przeciwników 4:3. Nasi najbliżsi rywale pauzowali w pierwszych dwóch kolejkach - w pierwszej lidze występuje siedem drużyn i jedna zawsze musi pauzować. Warto zauważyć, że w klasyfikacji kanadyjskiej, Damian Kran i Karol Wąsiński zajmują drugie miejsca wspólnie z sześcioma innymi graczami.


  Sobotnie spotkanie w Gdańsku rozpocznie się o godzinie 19.00. W niedzielę potyczka wyznaczona jest już na 10.30. Mecze zostaną rozegrane w gdańskiej hali Olivia, którą otwarto w 1972 roku. Cztery lata temu informowano, że dach budynku może się zawalić, ale po wizycie nadzoru budowlanego, obiekt nadal funkcjonuje i służy hokeistom. Trudno przewidzieć czy Olivia będzie gościnna dla naszych graczy.


  Legioniści jadą do Gdańska bez sześciu zawodników. W Warszawie zostanie Adrian Maciejko, Mateusz Solon, Maciej Młynarczyk, Bartosz Pióro, Tomasz Pawłowski, a także Marcin Pawłowski. W barwach Legii zadebiutuje 22-letni Białorusin Ilya Vecher. Potężnym wzmocnieniem powinien być również doświadczony Tomasz Wołkowicz.


  Kadra KH Gdańsk nie jest naszpikowana gwiazdami. Najgroźniejszym zawodnikiem będzie Mateusz Strużyk, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 20. Napastnik jest także kapitanem naszych najbliższych rywali, a w przeszłości ubierał również bluzy Orlika Opole i JKH Jastrzębie. Zawodnik jest jednak związany z Gdańskiem, swoją karierę rozpoczynał w Stoczniowcu.


  Oby Olivia była gościnna dla głodnych zwycięstw legionistów. O wynikach potyczek z KH Gdańsk dowiecie się na Legia.Net. Już teraz zapraszamy na specjalną podstronę o hokeju, z której wszystkich informacji dowiecie się na bieżąco.


  Kadra Legii na mecz z KH Gdańsk:


  Bramkarze: Michał Strąk, Aleksander Holszański


  Obrońcy: Karol Szaniawski, Maciej Stępski, Rafał Solon, Gabriel Połącarz, Paweł Popielarz,  Mateusz Wardecki, Patryk Pronobis, Jarosław Grzesik, Aleksander Wolski, Damian Kran.


  Napastnicy: Karol Wąsiński, Bryan Świderski, Jakub Kosobucki, Grzegorz Rostkowski, Patryk Wąsiński, Tomasz Wołkowicz, Ilya Vecher, Mateusz Jendrasik, Ryszard Zdunek, Tomasz Rostkowski

  Komentarze (1)

  Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

  Punkty

  1063

  Ranking miesiąca
  #11094
  Ranking ogólny
  #1094
  ~:)
  • 0 / 0
  zwycięskie zaliczenie Oliviiii .......mmmm :)