Hokej: Przegrana z Orlikiem na inaugurację

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

29-09-2012 / 20:03

(akt. 14-12-2018 / 11:24)

- Hokeiści Orlika są już na lodzie od dwóch miesięcy, my dopiero od dwóch tygodni mieliśmy pozwolenie na jakiekolwiek treningi. Dlatego początek może być trudny - mówił dzień przed meczem Patryk Wąsiński. Miał rację, legioniści wyjechali na taflę pełni wigoru, wspierani przez 150 osobową grupę głośnych kibiców przy dźwiękach "Snu o Warszawie". Ruszyli na rywala i szybko zdobyli bramkę za sprawą Jakuba Kosobuckiego. Rywale wyrównali w drugiej tercji, ale legioniści szybko wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Karola Wąsińskiego.

Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj

Niestety to było wszystko na co było tego dnia stać Legię. Rywale byli lepiej przygotowani do sezonu i to wychodziło wraz z upływem czasu. Druga tercja zakończyła się wynikiem 2:3, zaś całe spotkanie rezultatem 2:5. 

 

Lubomir Witoszek, trener Legii Warszawa - Pierwszy przegrany, ale to w ogóle nasz pierwszy mecz. Pierwszy, w którym mogłem oglądać chłopaków, bo inaczej na treningu, a inaczej w meczu. Dopóki trzymaliśmy się swojej koncepcji, nie było tak źle. Niestety, pokazało się nieogranie chłopaków, brak kondycji fizycznej, niestety brak treningów – to widać. Z tego wyszły faule, które właściwie zdecydowały o wyniku meczu. Mamy dużo do myślenia, dużo pracy przed nami, ale naprawdę: był to pierwszy mecz po ośmiu treningach. Myślę, że drużyna zaczyna się tworzyć. Będzie tylko lepiej? Musi być lepiej.


Legia Warszawa – Orlik Opole 2:5 (1-0, 1-3, 0-2)
 

Bramki:
1:0 – Kosobucki (Szaniawski, Kran) 5:30’
1:1 – Nalewajka 26:16’
2:1 – Wąsiński K. 30:47’
2:2 – Pawlak (Resiak, Nalewajka) 34:22’ 
2:3 – Wacławczyk (Pawlak) 35:49’
2:4 – Szczurek (Talaga, Nalewajka) 41:32’
2:5 – Bernacki (Wilusz) 44:30’ 
 
 
Legia Warszawa: Strąk - Holszański, Pawłowski, G. Połącarz, Wąskiński K., Wardecki, Solon M., Wąsiński P., Solon R., Świderski, Stępski, Maciejko, Kran, Szaniawski, Kosobucki, Grzesik, Pronobis, Jendrasik, Młynarczyk, Wolski
 

Orlik Opole: Jakubowski – Nobis, Resiak, Pawlak, Zdrojewski, Wilusz, Wacławczyk, Talaga, Bernacki, Nalewajka, Szydło, Szczurek, Stopiński, Błaszków, Sznotala, Zwierz K., Obrał, Szymański, Cwykiel, Zwierz M.
 

Widzów: 300


Więcej w dziale hokej

Komentarze (1)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Mar
  • 0 / 0
Solon to największa ciota w tej całej Peda......iej Legii