News: Hokej: W niedzielę KS Toruń za silny na Legię

Hokej: W niedzielę KS Toruń za silny na Legię

22.12.2013 18:04

(akt. 13.12.2018 22:32)

W sobotę hokeiści Legii pokonali wiceliderującego w tabeli KS Toruń 5:3. Niestety niedzielny mecz miał zgoła inny przebieg. Od pierwszej minuty to goście mieli inicjatywę i bardzo szybko zaczęli ja potwierdzać zdobytymi bramkami. Po 85 sekundach legionistów napoczął Winiarski i to trafienie rozwiązało worek z bramkami. Jeszcze w pierwszej tercji krążek do siatki skierowali Husak i Gościmiński.

Zdjęcia Moniki Krucz - kliknij tutaj

W drugiej meczu gry obraz nie uległ zmianie. Już po 23 sekundach bramkę zdobył Bombastek. Nie minęła minuta a było już 0:5 po trafieniu Gośmińskiego. Dosłownie po chwili kolejne trafienie zaliczył Husak i było po meczu. W drugiej tercji nasi hokeiści nie mieli nic do powiedzenia, a gola strzelił jeszcze raz Husak.

Trzecia tercja znów rozpoczęła się od trafienia dla gości – tym razem ładnym uderzeniem popisał się Kuchnicki. Dzieła zniszczenia dopełnił Dzięgiel. Legioniści nie chcieli zakończyć spotkania z zerowym kontem i dążyli do honorowego trafienia. Na trochę ponad minutę przed końcem sztuka ta udała się Patrykowi Wąsińskiemu. Gol podbudował morale zespołu, który na pięć sekund przed końcen zobył jeszcze jedną bramkę za sprawą Wołkowicza.

Ozdobą spotkania była bójka Karola Wąsińskiego z rywalem, polała się krew. Warto podkreślić, że grupa 10 osób prowadziła dziś w hali na Torwarze ożywiony doping. Wkrótce fotoreportaż z meczu oraz jego skrót wideo.

Legia – KS Toruń 2:9 (0:3, 0:4, 2:2)

0:1 Winiarski (Gościmiński - Rodziewicz) 1:25
0:2 Husak (Pieniak) 5:14
0:3 Gościmiński 12:46
0:4 Bomastek (Kuchnicki) 20:23
0:5 Gościmiński (Winiarski) 21:08
0:6 Husak (Pieniak) 22:05
0:7 Husak (Pieniak) 24:37