News: Hokej: Wyrównany, ale przegrany mecz z liderem

Hokej: Wyrównany, ale przegrany mecz z liderem

05.01.2014 20:06

(akt. 09.12.2018 00:09)

W drugim meczu z liderem czyli Naprzodem Janów hokeiści Legii Warszawa walczyli jak równy z równym. W niedzielę w Katowicach jako pierwsi krążek do siatki skierowali legioniści - w ósmej minucie bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Białek. Lider odpowiedział trzy minuty później golem Adriana Kurza. Naprzód wyszedł na prowadzenie po uderzeniu Piotra Cinalskiego i wynikiem 1:2 zakończyła się pierwsza tercja.

W drugiej części gry oglądaliśmy bardzo wyrównany pojedynek. Jako pierwsi trafili godpodarze - za sprawą Łukasza Sękowskiego. Ambitnie grający legioniści szybko jednak odpowiedzieli bramką Tomasza Wołkowicza, który wykorzystał akcje Mariusza Szaniawskiego i Jarosława Grzesika. Wynikiem remisowym zakończyła się więc druga tercja, zaś po 40 minutach gry było 2:3.

Z lekką obawą spoglądaliśmy na trzecią tercję, gdyż do tej pory nie była ona mocną stroną naszych graczy. Mecz jednak nadal był wyrónany, a walka toczyła się o każdy centymetr tafli. W samej końcówce to jednak gospodarze cieszyli się z dwóch bramek. Na 4,5 minuty przed ostatnią syreną gola strzelił Łukasz Mejka, zaś kropkę nad "i" postawił Marek Pohl

Naprzód Janów - Legia Warszawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

0 : 1 Mateusz Białek 07:52
1 : 1 Adrian Kurz ( Michał Działo - Jakub Radwan ) 10:03
2 : 1 Piotr Cinalski 12:33
3 : 1 Łukasz Sękowski ( Rafał Bibrzycki ) 32:06
3 : 2 Tomasz Wołkowicz ( Mariusz Szaniawski - Jarosław Grzesik ) 35:14
4 : 2 Łukasz Mejka ( Michał Gryc ) 55:35
5 : 2 Marek Pohl 56:25