Reklama HEG

Hokej: Z wizytą w szkole na Ursynowie

Karolina Makulska

Źródło: Legia.Net

25-11-2014 / 18:22

(akt. 13-12-2018 / 14:49)

We wtorek o godz.10.30 hokeiści Legii udali się do Szkoły Podstawowej nr 323 na Ursynowie przy ul. Hirszfelda 11. Na spotkaniu z dziećmi miał być obecny również Mariusz Czerkawski, ale ostatecznie go zabrakło. W sali gimnastyczne było jednak gwarno i tłoczno - wszystko dzięki obecności blisko 300 dzieciaków z klas 4-6.

Zdjęcia ze spotkania (fot. Karolina Makulska)

Hokeiści prowadzili trening z dwiema drużynami - dziewczęcą w zielonych strojach i chłopięcą w czerwonych. Na twarzach dzieci widać było duże skupienie i zaangażowanie w wykonywane ćwiczenia. Nastepnie najmłodsi mieli okazje przymierzyć hokejowy sprzęt - w tym kaski, ochraniacze i kije. Starsze dzieciaki zaś musiały odpowiadać na pytania dotyczące hokeja - np. ilu zawodników gra równocześnie w jednym zespole na tafli, gdzie się zakłada poszczególne części ochraniaczy.


Kolejnym etapem sympatycznego spotkania były krótkie, pięciominutowe gry w unihokeja. Dzieciaki mierzyły się w nich z zawodnikami Legii. Najpierw podzielone drużyny dziewczęca/chłopięca, w końcowej tercji w połączonych siłach - tak wyglądało zestawienie dzieci w rywalizacji z legionistami. Gra była bardzo dynamiczna, hokeiści mieli nie lada problem by pokonać dziecięce drużyny.


Na koniec hokeiści rozdawali autografy, na karteczkach, koszulkach i... rękach. Jeden z chłopców otrzymał krążek, na którym później zbierał podpisy zawodników.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094