Reklama HEG

Hokej: Zaczynamy sezon i znamy zwycięzców konkursu

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

28-09-2012 / 17:30

(akt. 10-12-2018 / 18:10)

W sobotę o godzinie 15.30 na Torwarze przy ulicy Łazienkowskiej, nowy sezon rozpoczną hokeiści Legii. Pierwszym rywalem będzie Orlik Opole, mecze z tą ekipą zawsze są zacięte, a teraz pełne dodatkowych podtekstów. Poniżej prezentujemy zapowiedź pojedynku, a także przedstawiamy zwycięzców naszych konkursów biletowych, w których do wygrania były wejściówki na weekendowe potyczki legionistów.

Na rozpoczęcie sezonu, kibice jak i sami zawodnicy czekali od marca. Długa przerwa przebiegała spokojnie, ale na początku okresu przygotowawczego, na wszystkich spadła informacja, że klub może upaść. Początkowe rokowania nie były pomyślne, ale hokeiści postanowili się nie poddawać - sami zainteresowali się przyszłością i sami rozpoczęli poszukiwania sponsora. Jak pokazał czas, udało się, klub przystępuje do rozgrywek.


Pierwotnie pierwszym rywalem legionistów miał być Naprzód Janów, ale ostatecznie terminarz się pozmieniał i na pierwszy ogień idzie Orlik Opole. Działacze naszej drużyny starali się przełożyć spotkanie, bowiem stołeczna ekipa przebywa na lodzie jedynie od tygodnia. To bardzo mało, biorąc pod uwagę, że inni jeżdżą po tafli od miesiąca, a także mają za sobą sparingi. Orlik nie rozumiał jednak próśb warszawskiej drużyny i nie zgodził się na to, wbrew zasadom fair-play.

 

Działacze Orlika sprawili, że motywacja w stołecznej drużynie jest na jeszcze większym poziomie niż zwykle. Zawodnicy zapowiadają, że chcą sprać skórę odwiecznemu rywalowi, który może się spodziewać ciężkiej przeprawie na Torwarze.

 

Podopieczni Lubomira Witoszka przystąpią do gry w zmienionym, a przede wszystkim szerszym składzie. W kadrze znajdują się zawodnicy, mający za sobą przeszłość w klubach z najwyższej klasy rozgrywkowej jak Maciej Młynarczyk. Szkoda jedynie ubytków. Kariery w GKS-ie Katowice, w PLH, kontynuują Filip Komorski i Mateusz Bepierszcz, dwaj, kluczowi zawodnicy zeszłych rozgrywek. Z Legii odeszli również m.in. Tomasz Grunwald oraz Łukasz Blot.


Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 15.30. Drugi mecz z Orlikiem w niedzielę o 13.30. Bilety do kupienia w kasie Torwaru w cenie 10 złotych. Wszystkich, którzy nie wybiorą się na potyczkę, zapraszamy na relację i fotoreportaż na Legia.Net. Pamiętajcie, że na naszych łamach znajdziecie najpewniejsze i najświeższe informacje z życia stołecznej ekipy, której medialnie patronujemy.


Kadra Orlika Opole:


Bramkarze: Piotr Jakubowsk, Jarosław Nobis, Tomasz Szatkowski, Michał Wojciechowski


Obrońcy : Wojciech Błaszków, Sławomir Chodysz, David Kabelac, Mateusz Pawlak, Maciej Resiak, Marcin Snela, Mateusz Stopiński, Bartłomiej Talaga.

 

Napastnicy: Mateusz Wilusz, Maciej Bakalarz, Rafał Bernacki, Krzysztof Cwykiel, Kacper Jaszczyszyn, Łukasz Korzeniowski, Marcin Obrał, Michał Olczyk, Tomasz Siwiak, Michał Szczurek, Tomasz Sznotala, Sebastian Szydło, Rafał Szymański, Paweł Wacławczyk, Bartłomiej Zdrojewski, Mariusz Zwierz, Krzysztof Zwierz.


Trener: Mroslav Doleżalik

 


Wyniki konkursu:

 

Pytanie dotyczące sobotniego spotkania brzmiało: Kto był trenerem hokejowej Legii w poprzednim sezonie. Prawidłowa odpowiedź, to oczywiście Zbigniew Stajak. Na pytanie prawidłowo odpowiedziało kilkanaście osób. Podwójne zaproszenie na sobotni mecz wygrywa w wyniku losowania Klaudia Konopka.W drugim konkursie pytaliśmy o liczbę mistrzowskich tytułów zdobytych przez legionistów. Nasza ekipa w swojej historii zdobywała mistrzostwo Polski 13 razy. W tym wypadku również musieliśmy losować zwycięzcę, którym okazał się ostatecznie Maciej Gabarski. Bilety na mecze będą do odebrania przed spotkaniami w kasie Torwaru II.

 

Już teraz możecie liczyć na kolejne konkursy na Legia.Net przed następnymi, domowymi spotkaniami stołecznych hokeistów. Przy okazji prosimy o podpisywanie się w meilach.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094