PKO Ekstraklasa

I kolejka PKO Ekstraklasy

24.07.2023 20:50

(akt. 24.07.2023 20:57)

Zakończyła się 1. kolejka PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. W piątek, 21 lipca, Warta Poznań przegrała 0:1 z Pogonią Szczecin, a Legia Warszawa wygrała 3:0 z ŁKS-em.

W sobotę Stal Mielec zremisowała 2:2 z Cracovią, mimo że do 54. minuty prowadziła 2:0. Raków Częstochowa zwyciężył 3:0 Jagiellonię Białystok. Wieczorem Piast Gliwice przegrał 1:2 z Lechem Poznań, choć po pierwszej połowie wygrywał 1:0.

W niedzielę Górnik Zabrze uległ 0:2 Radomiakowi. Później Zagłębie Lubin wygrało 2:1 z Ruchem Chorzów, mimo że do 71. minuty przegrywało 0:1. Potem losy rywalizacji odwrócił też Widzew Łódź, który od 8. minuty przegrywał 0:1, a ostatecznie pokonał 3:2 Puszczę Niepołomice.

Pierwszą kolejkę zakończył poniedziałkowy remis Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław (1:1).