News: Dwie legionistki polecą na Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie: Bartnik na 7. miejscu

01.08.2024 13:00

(akt. 01.08.2024 13:54)

Tomasz Bartnik, zawodnik Legii Warszawa, zajął 7. miejsce w strzeleckim finale Igrzysk Olimpijskich w karabinie trzy postawy z 50 m. Zawody odbyły się w Chateauroux, około 270 km od Paryża.

Zawodnicy strzelali w trzech różnych pozycjach – klęczącej, leżącej i stojącej. Tomasz Bartnik zdobył 408,8 pkt w ośmioosobowym finale. Reprezentant Polski, a także ósmy Lazar Kovacevic (Serbia), odpadli przed decydującymi rozstrzygnięciami, po ośmiu seriach strzałów.

Jeśli chodzi o poprzednie starty na IO 2024, to Bartnik zajął 36. miejsce w eliminacjach karabinu pneumatycznego z 10 metrów (bez awansu do ośmioosobowego finału), a także – wspólnie z Anetą Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) – wywalczył 10. pozycję w mikście strzeleckim w konkurencji karabinu pneumatycznego z 10 m (poza finałem).