Iga Świątek

Igrzyska Olimpijskie: Świątek w kolejnej rundzie

27.07.2024 13:55

(akt. 27.07.2024 14:18)

Iga Świątek udanie zaczęła występy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Była tenisistka Legii Warszawa i obecna liderka rankingu WTA pokonała w dwóch setach Irinę-Camelię Begu w 1. rundzie turnieju. Polka jest zdecydowaną faworytką do zdobycia złotego medalu.

Zawody olimpijskie odbywają się na nawierzchni ziemnej (tzw. mączka), na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, gdzie 23-letnia Iga Świątek cztery razy wygrała turniej wielkoszlemowy (w 2020, 2022, 2023 i 2024 roku).

Raszynianka zaczęła rywalizację na IO od meczu z 33-letnią Rumunką, Iriną-Camelią Begu (136 WTA). Początek sobotniego spotkania był trochę nerwowy w wykonaniu Świątek, która popełniła kilka błędów i została przełamana, ale poradziła sobie z nieco słabszym momentem i dość pewnie zwyciężyła w pierwszym secie (6:2).

Druga partia okazała się znacznie bardziej wymagająca – starsza zawodniczka doprowadzała do remisu (2:2 i 3:3), a potem objęła prowadzenie (4:3), które po chwili powiększyła (5:3). Była zawodniczka Legii odpowiedziała czterema zwycięskimi gemami z rzędu, wygrała mecz i awansowała do 2. rundy turnieju, w której zmierzy się z lepszą z pary Nadia Podoroska (Argentyna) – Diane Parry (Francja).

1. RUNDA TURNIEJU OLIMPIJSKIEGO W KOBIECYM TENISIE: IGA ŚWIĄTEK – IRINA-CAMELIA BEGU 6:2, 7:5