PKO Ekstraklasa

II kolejka PKO Ekstraklasy

30.07.2023 19:00

(akt. 30.07.2023 22:02)

W piątek, 28 lipca, rozpoczęła się 2. kolejka PKO Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Tego dnia odbył się mecz beniaminków, w którym Ruchu Chorzów wygrał 2:0 z ŁKS-em.

W sobotę Warta Poznań wygrała 2:0 z Górnikiem Zabrze, Jagiellonia Białystok zwyciężyła 4:1 Puszczę Niepołomice, a Śląsk Wrocław przegrał 1:2 z Zagłębiem Lubin, mimo że do 53. minuty prowadził 1:0.

W niedzielę Stal Mielec zremisowała 0:0 z Piastem Gliwice, Lech Poznań pokonał 2:0 Radomiaka Radom, a Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Widzewem Łódź, mimo że po pierwszej połowie przegrywała 0:1.

Mecze Cracovii z Legią Warszawa oraz Korony Kielce z Rakowem Częstochowa zostały przełożone ze względu na udział "Medalików" i "Wojskowych" w eliminacjach europejskich pucharów.