Reklama HEG

Intensywna środa w Troi

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

09-01-2019 / 15:43

(akt. 10-01-2019 / 20:18)

Piłkarze Legii przed godziną 10. zjawili się na boisku. Dopisała pogoda – piękne słońce, ani jednej chmury na niebie i 16 stopni w cieniu. Warunki idealne do treningu. Legioniści zebrali się na środku boiska, a po chwili zostali podzieleni na dwie grupy. To oznaczało jedno – biegi interwałowe. Tylko ze zwiększoną intensywnością w porównaniu do wtorku.

Łatwo nie było, piłkarze z każdą minutą byli coraz bardziej zmęczeni. W tyle za kolegami zaczął zostawać Jarosław Niezgoda. – Dawaj, Jaro dawaj – mobilizował kolegę Miroslav Radović. – Panowie wszystko jest w waszych głowach, nie w nogach. Kluczem do wszystkiego jest mentalność. Dacie radę – pokrzykiwał trener Ricardo Sa Pinto. Po czym dodał „No pain, no gain” (bez bólu nie ma korzyści) i powtarzał to wielokrotnie gdy piłkarze mijali go biegnąc kolejny raz wokół boiska.  

Mimo wzajemnego motywowania się było widać zmęczenie. Niezgoda nie był jesienią w takim reżimie treningowym jak koledzy i dopiero teraz jego organizm przyzwyczaja się do wysokiej intensywności zajęć. W tyle za kolegami zostali też Mateusz Wieteska oraz nowi zawodnicy Luis Rocha i Salvador Agra. Ten pierwszy normalnie pracował z kolegami, po wczorajszym urazie nie było już śladu. Na przeciwległym biegunie byli Adam Hlousek, Artur Jędrzejczyk, Michał Kucharczyk czy Dominik Nagy – sprawiali wrażenie, jakby za nimi był dopiero spacerek. 

Kiedy biegi się skończyły wszyscy pochyleni i wsparci o kolana głęboko oddychali. Najcięższa część zajęć była za nimi. Potem były już zajęcia z piłką, gierki na skróconym polu gry. W jednej z nich zespół miał za zadanie wymienić dziesięć podań i skierować piłkę do jednej z małych bramek. Ponownie z dobrej strony pokazała się ekipa pomarańczowych, a piłkę do bramki kilka razy skierował Sandro Kulenović. W ostatniej gierce, na duże bramki, kładziony był nacisk na atak pozycyjny i pressing. Tym razem bardzo dobrze wyglądał Sebastian Szymański, ale najważniejsze trafienia były dziełem „Kuchego”. 

Po treningu zajęcia skomentował Radosław Cierzniak. – Widziałem jak koledzy biegali. Słyszałem, że było ciężej niż wczoraj, a we wtorek też nie było łatwo. Ale po to przylecieliśmy do Portugali, aby ciężko pracować. Nikt nie narzeka, pojawiają się uśmiechy i żarty. Warunki do pracy są świetne – jest dużo słońca, bardzo dobre boiska. Przyjechała z nami pani, która gotuje nam nasze ulubione potrawy. Wszystko jest na wysokim poziomie. Jest z nami bramkarzami młody Czarek Miszta. To dobre na niego, może się od nas uczyć, to mu zaprocentuje w przyszłości. Mógłbym być pewnie jego ojcem (śmiech). Ale to naturalne, że przychodzą młodzi, a ci starsi powoli usuwają się w cień. Nie ma z nami Arka Malarza, ale nie chcę tego komentować i się do tego odnosić. Dla nas wszystkich nie jest to łatwa sytuacja. Musimy zostawić to z tyłu i skupić się na tym, co z przodu czyli na celach jakie mamy do osiągnięcia. Pracujemy wiele na przedpolu, ćwiczymy grę nogami, wyprowadzanie piłki, celność podań – w tych elementach jest wiele do poprawy. Trener wymaga od nas bardzo dokładnej gry nogami, lubię pracę nad tym elementem, dla mnie to przyjemność – przyznał Cierzniak. 

Kolejne zajęcia zostały zaplanowane na godzinę 15:45 i będą zamknięte dla przedstawicieli mediów. 
 

Komentarze (222)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
 • 0 / 0
"Jest z nami bramkarzami młody Czarek Miszta. To dobre na niego, może się od nas uczyć, to mu zaprocentuje w przyszłości. Mógłbym być pewnie jego ojcem (śmiech). Ale to naturalne, że przychodzą młodzi, a ci starsi powoli usuwają się w cień." - Radosław Cieżniak

Jakież to inne podejście od tego jakie zaprezentował nam Arkadiusz M...
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Na filmie z wczoraj widać, że może jeden dobrze pompki robi...
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
https://memnews.pl/img/56033/sekielski-stworzono-instytucje-zeby-za-pomoca-kredytow-wypompowac-z-niej-jak-najwiecej-pieniedzy/?fbclid=IwAR3TMU9WEYZpCli8MdB2_49lLfjKP6V6lIZ0UMdWrPY4vkc44r2-j5WqcXM .
Posłuchajcie sobie dokładnie "9.37" ten czs jest najciekawszy
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Ciekawy materiał trzeba przyzać. Polecam obejrzeć a co najważniejsze wysłuchać cały.
Zaraz odezwą się wyznawcy Bogusława i zwyzywają Cię od lewaków itd. XD. Niestety ale sposób zarządzania klubem nosił znamiona właśnie takich działań. Dlaczego Boguś pałając do L taką miłością wziął kasę i się zawinął? A teraz nagle bezinteresowna miłość do nożowników? Taaaa.... Tylko pelikany łykają takie rewelacje. Ten gość nie robi nic bezinteresownie. To są duże pieniądze. Nie bądźcie naiwni...
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 4 / 0
Nie będe rozwodził się nad Bogusiem czy naginał prawo czy nie, nie jestem od tego. Ale skad pewność o miłości jego do Wisły? Wyglada to po prostu na kalkulacje, opłaca mu się. Darmowa reklama, kasa, adrenalinka itd.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 1
Nie jestem lewakiem jakby co .Polityka to szambo i żadna opcja mnie nie interesuje , bo my jesteśmy potrzebni gdy wybory się zbliżają !!
Mam tak samo jak Ty.... XD
a tam ciężkie treningi, jak Hama nie rzygał to znaczy, że jest normalnie...:)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Wzmocnił się już. Miał problem jak przyszedł z Lecha, teraz już ma DNA Legijne, twardy jest :)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Biper1 10/10 hahah
i fak-tycznie
Trzeba ciężko trenować, żeby potem był efekt
Pułkownik
 • 1 / 0
Dlaczego większość z nich ogląda swoje buty?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Bardziej zdziwiłoby mnie gdyby ogladali czyjeś buty ;)
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
https://www.youtube.com/watch?v=NWaq79jXV8Y&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3s3UaLwwJJjxH7GmP9yW__SkVoPOuklNOLBgq_fqp51r8JePTDDupXGRA
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Dobra materia z biagania naszych piłkarzy, za Legia.com.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Na drugim zgrupowaniu będą .Jak na "zamordystę" ,całkiem ładnie Sa dopinguje naszych jak kolega z ławki :) Te nasze pismaki smarują co popadnie lub co podpowie im niezadowolony "pan piłkarz',który kasę to che brać anie trenować jak na sportowca przystało !! .O przygotowanie fizyczne jestem spokojny
Starszy kapral
 • 0 / 0
Czy ktoś coś wie na temat sparingów ?
Tak. Będą....

Zamknięte ;-)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Kucharczyk na obozie:):)
" dlatego biegam, jak zwykle bez piłki wyglądam lepiej niż z piłką, hah hah ha"
Bo Kuchy należy do tych, którym muzyka przeszkadza w tańcu... ;)
Pułkownik
 • 1 / 0
Kuchy ma do siebie dystans - to dobrze. Dobrze też, że wie co poprawiać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jest odporny na nas go krytykujących i bardzo dobrze. :)
Pułkownik
 • 1 / 0
Pewnie nawet nie czyta tych naszych "wypocin".
Pułkownik
 • 0 / 0
I to też dobrze.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
O dziwo dużo osób nas odwiedza i zapewne piłkarze też. Nie siedzę dużo na twitterze, ale skoro nawet ja widzę tam, że są cytowane wypowiedzi z Legia.net, to znaczy, że ludzie do nas zaglądają.
Pułkownik
 • 0 / 0
To miłe :-)
Kuchy nie czyta naszych „wypocin”???
Człowieku, z jego dystansem do siebie samego to nie zdziwiłbym się gdyby ukrywał się tu pod nickiem TLW... ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
hahaha:)
Generał dywizji
 • 4 / 0
Taka moja mała refleksja z tego obozu. Cieszy mnie jego konstrukcja medialna czyli nie ma jak to było jeszcze do niedawna stania z aparatami i kamerami niemal nad zawodnikami, tylko wszystko uporządkowane i tylko 1 treningu plus zero zawracania piłkarzom d**y podczas treningów co niestety było normą.
Drużyna dla mediów jest podczas sezonu,a nie w trakcie przygotowań. Z resztą media tzw. sportowe jedynie co potrafią to jechać z Legią dla zasady. Chyba jedynie Michał Pol mówi z sensem no i od czasu do czasu Kołodziejczyk.
Jest to plus nawet duży, zawodnicy mają skupić się na treningu. Na lans przyjdzie czas.
Przecieków nie ma. Podobno teraz przecieki moga być tylko z rezerw.
I nie jest to tournee po Amaryce
~1
 • 0 / 0
Cytując klasyka: gdzie są k...a transfery?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Następny ciężki dzień za Wami Panowie. Wszystko to, ta mozolna praca zaprocentuje. Cierzniak pokazuje klase, miłe.
Pułkownik
 • 0 / 0
Coraz bardziej lubię Cierzniaka.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Cierzniak jud dawno pokazał, że jeżeli chodzi o charakter, osobowość to sprawdza się w drużynie. Buduje dobra atmosfere, żyje na ławce podczas meczu, pokazuje że można na niego liczyć, zawsze jest z drużyna.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Dlatego Cierzniak jest z drużyną a Malarz nie.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Dokładnie, w krótkim czasie Malarz przegrał sobie prawie wszystko na co pracował przesylam cały pobyt w Legii.
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie oceniałbym Arka, aż tak mocno. To człowiek, więc istota omylna.
Podpułkownik
 • 2 / 2
Hama widzę, że biega ostro, jeszcze się nam przyda w tej rundzie. Na lewą stronę nie mamy innego zmiennika. To dobry zawodnik.
Generał
 • 4 / 0
A teraz całkiem serio - wiadomość nie tylko z Troi.
Dzisiaj, czwartek 10 stycznia 2018, siedemdzziesiąte trzecie urodziny obchodzi Robert Gadocha - wszystkiego najlepszego:)
Pomyślności!
~.,.,.,.,
 • 0 / 0
dołączam się do życzeń bo skrzydłowym był klasy światowej

a prezent niech sobie kupi z tej kasy którą nie podzielił się z kolegami bo człowieczkiem był małym
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Sto lat dla Roberta jednego z moich idoli , szkoda tylko że wokół Gadochy wytworzył się brzydki klimat
Pułkownik
 • 0 / 0
Czy to były plotki, czy prawda z tą korupcją? Nie wiem. Piłkarzem był wyjątkowym. Zdrowia!
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 0
"W tyle za kolegami zostali też Mateusz Wieteska oraz nowi zawodnicy Luis Rocha i Salvador Agra" nic nie wspominają o młodych z CLJ, czyli nie dostają od zawodników z jedynki, ciekawe czy wytrzymają do końca zgrupowania.
To są wyróżniający się zawodnicy rezerw, ale cieszy że nie odstają.
Bardzo bym chciał żeby Jarek się odbudował wierzę w tego chłopaka i trzymam kciuki za niego.
Pułkownik
 • 2 / 0
nie Ty jeden :-)
Jarek da radę. Super napastnik piłka go szukała
Super napastnik to był Ronaldo el Fenomeno ;) Jego piłka nie szukała, on ją kontrolował jak i wszystko na boisku ;)
Jest nas wielu! Oby było tak, jak piszesz!
Chyba bardziej wolałem Ronaldinho Gaucho, ten robił z piłką to co chciał.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Każdy liczy na jego dobry powrót bo jest zdolny i ma to coś" jak to się mówi., a poza tym to zawsze milej na sercu gdy dla Legii strzela Polak i do tego napastnik.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szkoda, że miał tak długą przerwę, może Jarek technicznie wirtuozem nie jest, ale smykałkę do strzelania goli ma. Ciekawe na jakim by był etapie teraz gdyby nie kontuzja.
Tlw, dobrze napisałeś że Ronaldo BYŁ super :)
Porucznik
 • 0 / 1
No wiadomo że był. Przecież już dawno nie gra.
Jakże miło słyszeć, że trener wymaga od piłkarzy gry nogami :) . A tak na serio, to wreszcie może nie będzie wzrostu tętna za każdym razem, kiedy nasi podawali do bramkarza.
Generał broni
 • 7 / 4
TLW81TLW pomysł jest prosty, Leśnodorski nachapał się w Legii i chce ten pomysł powtórzyć w Krakowie. Wystarczy znaleźć naiwniaka który wyłoży miliony, a być może jakiś fundusz a potem w odpowiednim momencie spić śmietankę, proste buahahaha!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Ciekawe ile na prawdę jest tych długów, ale z drugiej strony koszta utrzymania drużyny to 1,2mln miesiecznie czyli jakies 14mln rocznie, u nas 70 czy 80... to pokazuje jak patologicznie budowana jest kadra Legii
Może uda mu się nakłonić do powrotu Vanna Ly :D
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Pan Hartling się z tego śmieje
Podpułkownik
 • 1 / 0
Taaa a w pewnym momencie wjadą szarksi i upomną się po swoje :)
Generał dywizji
 • 1 / 0
Tam szarksi są non stop. Tego klubu nie da sie uratować.
Pewnie jakiś plan ma nie ma nic za darmo
Podpułkownik
 • 1 / 0
Spokojni planowali spadek do 4 ligi a tu nagle problemy :) pewnie plan już mają :)
Jak państwo nie pomaga w wyplenieniu ZGP z klubów to Wisła będzie nie ostatnia.
Domyślny awatar Major
 • 2 / 6
Czy zawsze trzeba doszukiwać się podwójnego dna w działaniach prezesa Leśnodorskiego !!!
========================================================================
Leśny ratuje milicyjnych z dobrego serca i nie szuka korzyści i poklasku - ehh !!!
Na jakim żyjemy świecie - człowiek chce pomóc za darmo tonącemu regionalnemu klubikowi z Krakowa a prawie wszyscy węszą podstęp. Leśny jeszcze pewnie coś dołoży do milicyjnych, żeby ten klub został w Ekstraklasie !!! Ma do niego sentyment ale kocha LEGIĘ WARSZAWA !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Porucznik
 • 2 / 1
Aml
Masz rację - trzeba doszukiwać się dna poczwórnego.
Na twitterze pisali że Leśny stracił sporą część tego co zarobił na jakichś inwestycjach i dlatego chce wrócić do piłki bo tu mu "żarło", ale nie wiem czy to było wiarygodne info. Ktoś coś wie na ten temat?
I jako prezes spisywał się całkiem nieźle. Co prawda te długie kontrakty spłacane są do tej pory. Ale czemu nie można podpisać kontraktu na kilka lat z kimś kto jest w formie?
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Zobaczycie że jeszcze będzie miał jakieś udziały w Kambodżance.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 0
Radek Cierzniak dobry duch drużyny.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
Oby przedłużyli z nim kontrakt, facet akceptuje swoje miejsce, gra dobrze, doświadczenia ma.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 1 / 0
oby po zakończeniu kariery został w klubie jako trener
Stało się coś czego nie zakładaliśmy...Leśny troszkę zakochał się w Wiśle...
No co Ty?...
Napisał tylko na tt, że fajny jest zapach szatni w poważnym klubie.
Przecież to nie mogło być o Wiśle ;)
A może on po prostu ze Smudą był w jakiejś szatni i wąchali razem skarpety... ;)
Smutne to trochę
Podporucznik
 • 0 / 0
Hehe w poważnym...
Domyślny awatar Podporucznik
 • 2 / 2
Bez przesady. Mówił zawsze że Kocha Legie. Już by mu przeszło? Raczej nie.
A to że lubił się ocieplać w mediach to wiem dobrze. Teraz już nie tylko z Mioduskim będzie rywalizował ale też z Legią czyli z nami.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
niech się zakoc**je, ciekawe na jaki poziom wprowadziłby Wisłę jakby został jej właścicielem
Generał dywizji
 • 0 / 0
Na razie to do wisły nie wpadł nawet złamany grosz a czas ucieka. Dużo tam gadanie i ZERO KONKRETU.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Robią szum, nakręcają medialnie, bo albo ktoś się szybko znajdzie albo padną. Teksty z dziś, że nie da się nie zarobić na Wiśle po coś są:)
To Polska. Za niedługo Boniek będzie piał z zachwytu jak to jego znajomy Bodek wyprowadził Wisłę na prostą, wręcz wszedł na białym koniu i razem z Kubą Błaszczykowskim będą równać do Wisły Cupiała.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
"Mówił zawsze że Kocha Legie. Już by mu przeszło? Raczej nie."
Przecież faceci tak mają. Zawsze mówią że kochają żonę, ale jak się trafi okazja na boku to chętnie korzystają.
Miłość, a seks to dwie odmienne sprawy.
Boras,
To by się nawet zgadzało. Żony się kocha, a lafiryndy łotoczy... ;)
No pięknie, takiego obozu oczekiwałem :)
No Radek Cierzniak ładnie się wypowiedział. Szacunek za podejście.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Bańka odrobiona, zostało jeszcze 9:)
Podpułkownik
 • 0 / 0
euro 4.3 więc jeszcze 8:D
Podpułkownik
 • 1 / 0
Prijo fichado bańka in
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
a co ciekawe w jugolskich mediach sport.blic.rs piszą że Legia przytuli 2 mln a nie jeden
Obcy,hablas español?
Generał dywizji
 • 0 / 0
No to git bańka zawsze się przyda.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
A ile było jojczenia, że przychodzi ogór z 2 ligi tureckiej, a facet robi największa karierę ze wszystkich piłkarzy jacy się przewinęli przez Legię w XXI wieku (nie liczę bramkarzy)
Liczą się umiejętności a nie to skąd ktoś przychodzi. Ważne by mieć wyobraźnię i zdrowy osąd ile dany zawodnik może wnieść do zespołu, ligi.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 0
Pojechałem zobaczyć Prijo na pierwszym sparingu kiedy przyszedł. Daję wam słowo że byłem załamany. Trzeba było mieć dużą wyobraźnię żeby w nim dostrzec dobrego napastnika, nawet na naszą ligę. A tu taka niespodzianka.
Ale dobry skaut nie ogląda zawodnika dopiero już kupionego ;)
"Łatwo nie było, piłkarze z każdą minutą byli coraz bardziej zmęczeni" -miód na moje uszy.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
na moje też :=)
I to zaprezentuje w sezonie. Mam nadzieję, że Legia uniknie w tym sezonie falstartu spowodowanego ciężkimi treningami. Mamy dominować od początku sezonu i zjeść Lechię w kilka kolejek.
Zjeść? My ją mamy połknąć w całości.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 10 / 0
Panie Cierzniak chylę czoła za takie podejście .Przykład jak można z klasą się zachować !
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak dla miłej odmiany :) , miło kiedy nasz bramkarz buduje słowami a nie niszczy.
Kiedy pierwszy sparing i z kim?
Zdrowe podejście Radka do sprawy. Brawo.
O to chodzi stasiu tez dal im wycisk w zimę a na wiosnę spacerkiem zrobili mistrza
Podporucznik
 • 0 / 0
Dobrze to czytać. Znowu mamy trenera w Legii
Domyślny awatar Plutonowy
 • 1 / 0
Bardzo dobrze bez biegania nie ma sukcesu ! Ciekawe kiedy 1 sparing ?
Porucznik
 • 0 / 0
Na sparingi przyjdzie jeszcze czas. To jest początek przygotowania. Czas w którym zawodnik musi zbudować kondycję. Potem przyjdzie czas na technikę, taktykę i sparingi.
Podpułkownik
 • 1 / 0
kiedy jakiś sparing?
Generał dywizji
 • 2 / 1
Po co mieliby teraz grać jakikolwiek sparing??? O ile dobrze pamiętam mają tam zagrać (1 obóz) tylko 2 razy/
Domyślny awatar Generał brygady
 • 5 / 0
Radek Cierzniak. Pełen szacun!
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Idziemy w dobrym kierunku !!!
===============================
Wszystko w nogach napastników bo o pozostałe formacje jestem raczej spokojny !!! Gdyby Niezgoda i Carlitos wrócili do formy to LEGIA pozamiata Ligę bo ma największy potencjał - nie mogą do niej się równać żadne regionalne/wiejskie klubiki !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 2
Baza kondycyjna można już stwierdzić będzie na optymalnym poziomie. Teraz tylko poukładać to jakoś tak w miarę :)
Byle do lata, bo teraz umówmy się, to kwarantanna taka, trzeba to odbębnić i oczywiście odmłodzić oraz zwiększyć wartość składu.
„Jest z nami bramkarzami młody Czarek Miszta. To dobre dla niego, może się od nas uczyć, to mu zaprocentuje w przyszłości. Mógłbym być pewnie jego ojcem (śmiech). Ale to naturalne, że przychodzą młodzi, a ci starsi powoli usuwają się w cień."

Radek Cierzniak
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Gdy ktoś zdrowo podchodzi do tematu, to tak właśnie mówi:)
To jest właśnie różnica między Arkiem, a Radkiem. Cierzniakowi nie raz się obrywało za BVB, za babole, ale drugiego, który by się przy tym wykazał taką cierpliwością i takim profesjonalnym podejściem to ze świecą szukać. Ostatni PP jest w 100% jego - bez fajerwerków ale rozegrał wszystkie mecze i był ważną częścią zwycięskiej drużyny. A jak musiał wejść w lidze teraz w tej rundzie to też sobie pięknie poradził. Arek się naprawdę u nas zasłużył ale te jego twitterowe akcje mogą zniechęcić nawet najtwardszych popleczników.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
No i prawidłowo. Od tego są doświadczeni zawodnicy w ekipie
Generał dywizji
 • 3 / 0
I co w tym dziwnego??? To naturalna kolej rzeczy nie każdy może być Buffonem. I o ile Cierzniak to rozumie bo wie, że i jego czas zapewne za rok lub maks 2 tez się skończy. Szkoda, że Malarz nie i to dziwne bo był w swojej karierze w wielu miejscach i zapewne takie sytuacje obserwował z drugiej młodszej strony.
Można?!
Można...
Podejs cie dobre radku tylko nie pokazuj młodemu meczu z bvb ????
Wręcz przeciwnie. Niech mu pokaże jak nie należy bronić i jak się zachowywać przy takich strzałąch :)
*strzałach
Zobaczymy w lutym jak liga wystartuje ile daly te treningi
I od razu rewanż za 1:4 z płockiem. ...odegrać się z nawiązką
Staszek 2.0
Pinto 1.0 ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby lepiej wyglądali za 2 tygodnie;)
Podporucznik
 • 0 / 0
Będą bo muszą :) chociaz nogi pewnie zrobią im sie ciężkie
Jedno jest pewne - po zgrupowaniu z Sa Pinto kondycyjnie będzie, a przynajmniej powinno być okey. Pytanie, jak to sobie potem Trener poukłada.
Oby dal im przed meczami trochę wolnego zeby odsapneli chwilkę
~7putana
 • 0 / 4
agra krasnal nawet nie potrafi biegać
Generał broni
 • 0 / 0
No i fajnie, niech zapindalają że aż milo, najważniejsza na tym etapie kondycja! Potem będą gierki sparingi i szlifowanie formy meczowej.
Podpułkownik
 • 1 / 0
nudy kiedy jakiś sparing?
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
I to mi się podoba :) w końcu ktoś im pokaże jak się trenuje bo poza Staszkiem to same wczasy były.
Już się startu ligi nie mogę doczekać ☺️
Generał broni
 • 0 / 0
Marcin, za miesiąc startuje e-klapa, za miesiąc!
Ja tez niby tak liga słaba ale jak są przerwy to człowiek czeka teskni heh
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Wiem ale co zrobić :)
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 5
Szanowna Redakcjo, a jak tam Rocha? Czy biega za (vi)AGRĄ? Czy odpoczywa w Pokoju?
Generał broni
 • 1 / 1
Przecież jest napisane w artykule.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
W lutym to będą jak Tommy Lee Jones w "Ściganym".
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
fajnie sie to czyta :)
Brawo o to chodziło!!! :))) to musi przynieść efekty!!
~Ospa
 • 0 / 0
W przypadku Malarza może chodzić głównie o grę nogami
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Niezgoda i dwaj nowi to rozumiem. Ale Wieteś to może mocno stracić taka formą.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Spokojnie każdy ma inny organizm i predyspozycje ,ważne żeby swoją pracę wykonał .Hamalainen u trenera Czerczesowa wymiotował po interwałach i dalej do pracy.
Jak pobiegnie do rożnego główką postrzelac to może nie zdązyc wrocic
Jednak wciąż się trzymają na nogach. Mocniej trzeba!!!

Pozdrawiam wszystkich sadystów!
Jak tak dalej beda trenowac to z Troi wyjada same frrrari jak Armando Sadiku.
a'propos wspomniany Sadiku ostatnio w kadrze meczowej Levante był 29.07. na sparring z Feyenoordem. Wszedł na 30 min zszedł z kontuzją. Wcześniej rozegrał godzinkę w meczu z Celtą w maju. Dalej już nie sprawdzałem, ale pamiętam że jak rzucałem okiem, to też nie było za wesoło i chłopak rzadko się z ławki a nawet z trybun podnosił. Nie łapie się też do repry Albanii...coś to ferrari mu nie chce z tego garażu wyjechać ;)
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Nie pij tyle człowieku
Dla nie zorientowanych
Jest praca nad taktyką- typowy zachodnie treningi jakie są przeprowadzane w topowych zespołach także na wyspach brytyjskich.
Pierwszy trening dziennie wycisk ładowanie akumulatorów itd. Drugi trening dziennie ( ten zamknięty dla mediów) to taktyka trening z piłką stałe fragmenty gry itd.
Potem do łóżeczka i regeneracja przed spaniem masaże itd.
Po śnie człowiek wypoczęty, zregenerowany i znowu w pi...zdę praca nad kondycją fizyczną itd.

Natepnie

Lekki odpoczynek masaże i drugi trening taktyka gra z piłką itd - dalszy ruch fizyczny ale na mniejszej intensywności- nie ma zawkwasów... inne zajęcia które dają satysfakcję rozluzniają mięśnie po wysiłku fizycznym i człowiek jest lepiej nastawiony psychicznie bo może się cieszyć że komuś założył siatkę albo strzelił ładna bramkę.
Jest pozytywnie ale dalej jest dobijanie sprawności fizycznej na maxa bo jakby nie patrzył dalej jest ruch fizyczny po porannych potach.
Nie ma tylko bezsensownego biegania i ładowania akumulatorów na pierwszym zgrupowaniu jak to było wcześniej a potem drugie zgrupowanie i sparingi taktyka itd.
Wszytko jest połączone z tą różnicą że na drugim zgrupowaniu będzie zchodzenie z obciążeń i praca nad przyspieszeniem szybkością itd.
Oczywiście także będzie taktyka na zamkniętym dla mediów drugim treningu dziennym.
Generał broni
 • 1 / 0
ArthurLondyn, to właśnie różni Sa Pinto od amatorów którym się udało albo nie. Trzeba zrobić podstawę czyli kondycję, żeby myśleć o niuansach taktycznych. Ciężka praca to podstawa sukcesu a w tym roku będzie ciężko. W każdym razie Legia musi grać w fazie grupowej rozgrywek europejskich!
Zbylu jak narazie to przy moim komentarzu same minusy ;-)
Do tego pod całym artykułem tylko 49 komentarzy.
Jak Rocha miał kontuzje to ponad 250 komentarzy .
Czasami się zastanawiam kto tutaj kibicuje Legi ?
Aha no tak jest problem bo to już trzeci dzień minął A nie ma żadnej wzmianki o siatkonodze Urbana.
Ode mnie masz plusa, pewnie Klafuricz z Jozakiem cie minusują na 4 multikontach.
Arthur nie wiem kto Cie minusuje bo piszesz bardzo mądrze. Chyba że ktoś w łapkę zieloną nie trafił
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
dokłądnie, w końcu mamy profesjonalne przygotowania do sezonu
Zawiało zachodem ????
To ja Ci dam plusa :) Może zawodnicy tak minusują :):):)
Wszyscy wiedzą, że to czytają. Nawet Ci co polskiego nie rozumieją tłumaczą z translatora :)

Kiedyś pewien trener powiedział, że jego taktyka zakłada, że w 90 minucie wracasz z ataku do obrony do pierwotnego ustawienia na pełnym gazie, a nie oddychając rękawami.
Dał gwiazdom pewnego klubu taki wycisk, że nie mieli siły nawet ze sobą rozmawiać po treningu.
Ale tytuł zdobył. A potem drugi i trzeci i rzeczywiście wszystko chodziło jak w zegarku szwajcarskim.
Kopernika też by kiedyś minusowali, tak więc...
Brawo! Tak to powinno wyglądać. W końcu trenują jak na zachodzie.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Zarobki też maja zachodzie ( no prawie), to teraz czas na grew jak na zachodzie.
Cos o transferach z klubu zrobiło sie cicho. Nagy mial miec dzisiaj testy w Genoi i czuje ze spytany o zdanie Sa Pinto powiedzial " Nie i ch.j" ;)
Jak juz miałbym wybrać to wolę żeby zostal remy a za wegra kasę wziasc
~Hmm
 • 0 / 0
Oby byli przygotowani jak za Stasia...wtedy mecze ogladalo sie z mega przyjemnoscia. Legia byla o 2 klasy wyzej nad reszta ligi.
I właśnie o to chodzi. Drugie zgrupowanie to już mam nadzieję więcej pracy nad taktyką, szczególnie z przodu, bo jak do tej pory to wyglądało średnio...
Było trochę strachu wczoraj o Luis'a, ale na szczęście cały i zdrowy :)
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
To fajna wiadomość
~Lubella
 • 0 / 7
Błaszczykowski w Wiśle .Możemy o nim tylko pomarzyć w mokrych snach.
Gwiazda nie będzie napewno sportowa chyba że medialna
Nam już wystarczy marzeń o emerytach. Możesz sobie Lubella marzyć w swojej pyrlandii czy gdzie tam stukasz w tę klawiaturę
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Ja jestem zadowolony, że Błaszczykowski u has nie zagra. Co by nam to dało?
An ion już wielka gwiazda, ani nie zwiazany z Legia.
Nie sadze też aby ludzie przychodzili dla nie go na stadion.
To dobrze że każdy daje z siebie wszystko, miejmy nadzieje że to zaprocentuje na wiosnę. ????
~WhiteStar
 • 0 / 6
Pinto zaora ich jak ziemie nie będzie sił na lige.7777
Przelew juz doszedl??
Ty wiślaczku jesteś tak zakompleksiony na punkcie Legii,że nawet dobry psychiatra niewiele ci pomoże.
tzw. zapieprz na początek, potem taktyka i liga.
Domyślny awatar Kapral
 • 3 / 0
Dobrze. Oni pojechali tam zapierdalać, a nie leżeć w basenie jak to wcześniej wyglądało.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Tak to powinno wygladać. Chcemy grać o wygrywać w LM, to musimy trenować a nie tylko udawać.
~J23
 • 0 / 0
W końcu normalność. Oni pojechali tam zapierdalać, a nie leżeć w basenach jak to wyglądało całymi latami.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Cieszy ze Jarek normalnie trenuje
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Oby jak najdłużej, żeby tylko nic mu się ze starych kontuzji nie odnowiło.
Brawo trenerze. Będą z nich ludzie.
Generał
 • 0 / 1
Dzisiaj w Troi Achilles nastukał Hektora.
Ale uważaj Achillu - Parys z łukiem sie czai....
Jak Alaryk to nie Kasandra :)
Liczy się ten, kto stuka Helenę...
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Oby Pinto wzorem Odysa ,konia Legii nie szykował.
Generał
 • 0 / 0
Z tą Helena to bym nie przesadzał. Widział to kto?
Generał
 • 0 / 0
Podobno miała 32 starających sie, co znaczy że raczej chodzi okasę i władze a nie urodę.
Byli wśród nich równiez tacy gieroje jak Ajas Mały I Ajas Wielki (nie mylić z Ajaxem, bo ten w tym czasie kopał kanały w Amsterdamie)
Tego nie wiem, wiem natomiast, że miała być wtedy najpiękniejszą kobietą świata. O byle pasztet wojna by nie wybuchła, nawet gdyby miałą mocne plecy i wpływy u Imperatora.
Generał
 • 0 / 0
sportowa - podobno "rządzą nami trzy rządze" - władza, seks i pieniądze. Także jedno nie wyklucza drugiego, drugie trzeciego, a trzecie pierwszego. Oraz inne kombinacje. Więc mogła być - na ten przykład w danym wariancie - pasztetowa, z kasą i z władzą (wszak królowa Sparty) . Wieść gminna niesie, ze była cudo. Ale nie takie mity padały w gruzy.
Jak dla mnie to chodziło po prostu o dupę. I dumę, urażoną.
Plutonowy
 • 1 / 0
Praca, praca i jeszcze raz praca!
Ćwiczyć i pracować. Wiosną Legia musi dominować!
Domyślny awatar Pułkownik
 • 1 / 0
I prawidłowo. Wiosna naszą.
Kapral
 • 3 / 0
Podoba mi się. Pomimo zmęczenia widać, że ten wycisk przynosi im radość. Widzą w tym cel. Na pewno przyjdą owoce tej pracy.
~Leśny Dziadek
 • 0 / 0
Nareszcie normalne przygotowania do sezonu...
Domyślny awatar Kapral
 • 2 / 1
Dawaj, Jaro dawaj !
Nagy mi w takim razie zaimponował, że Klusek to koń, to wiedziałem, że Jędzą z Kuchym też, ale że Węgier taki kozak do interwałów i biegania, to jakoś mi umknęło do tej pory ;-) Szkoda mi trochę Jarka, bo startuje od zera bez bazy z jesieni. Obóz zapewne jest jeszcze cięższy niż treningi między meczami, więc martwię się by jego plecy to wytrzymały. Chciałbym zobaczyć jak go Pinto zaadaptuje do naszego obecnego grania, bo to co było za Jozaka i Klafuricza nijak ma się do tego co powinna prezentować Legia.
Jarek ma czas by zlapac pewien poziom,oby tylko znów serce albo plecy nie stanely na przeszkodzie
~Lazienkowska3
 • 6 / 3
Zupełnie przypadkiem zapewne, Radek Cierzniak zdradził powód nieobecności Malarza."Pracujemy wiele na przedpolu"-to cytat. W tym elemencie akurat Malarz jest słabszy do wielu juniorów i klops. Koniec. Żaden trener na tym poziomie nie będzie uczył starego chłopa łapać piłek w polu karnym. Mając w pamięci wszystkie zasługi Arka Malarza, trzeba też pamiętać, że zachowanie na forach społecznościowych pozostawiało wiele do życzenia. No i braki w wyszkoleniu. Trochą go szkoda, ale... czas nie stoi w miejscu.
16 stopni w cieniu, bezchmurnie... srodek stycznia, ehh
Jeśli ktoś ma miliony na koncie, to na emeryturę jak nic kupić sobie jakiś domek niedaleko od morza w Hiszpanii, Grecji czy jakiejś Chorwacji i w zimie wyjeżdżać jak Kazik Staszewski ;-)
Pułkownik
 • 2 / 0
eeee tam Kazik, jak Sandałmen!
Domyślny awatar Podporucznik
 • 1 / 0
Widać że trener Pinto ostro wziął się za nich.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
I efekty przyjda.
To chyba śledzenie w czasie rzeczywistym: zaczalem pisac komentarz że się Redakcji dni pomyliły a tu bach - proszę bardzo strona się wiesza, a po odwieszeniu już poprawnie środa ;)
Chłopaki niech teraz wypluwają płuca to potem będą mieli siłę taktycznie się ogarnąć
Pułkownik
 • 0 / 0
Widać po nich, że lekko nie ma :-)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
No pain no gain takie nasze
Bez pracy nie ma kołaczy;)
A to żeś mnie ubiegł! Też chciałem przypomnieć polski odpowiednik tego porzekadła :))
~MściwyRSP
 • 0 / 0
środa chyba ?????
No, no, nawet kucharza mają własnego. Nic tylko trenować.
Pułkownik
 • 0 / 1
Pania kucharz.
Niezla blond laska (;
~dekiel
 • 0 / 0
Kucharza mają, ale malarza już nie...
Może ta zwolniona dietetyczka się przebranżowiła;)
Generał broni
 • 0 / 0
Sportowa:
ona to fajna była :)