Jacek Magiera: To dla nas trudny wieczór

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

02-12-2016 / 23:04

(akt. 07-12-2018 / 11:27)

- Super kwadrans Legii, zdobyliśmy bramkę, później oddaliśmy inicjatywę, nakręcaliśmy Wisłę i ci mieli kilka okazji, ale dobrze blokowaliśmy. W szatni mówiliśmy sobie, że pewne rzeczy trzeba poprawić i tak się stało. Znów mieliśmy lepszy okres, padł gol i oddaliśmy inicjatywę. Furman miał dużo miejsca, mógł oddać piękny strzał. Wiedzieliśmy, że trzeba unikać stałych fragmentów w wykonaniu Wisły, a mimo to tak straciliśmy bramkę. To trudny dla nas wieczór, ale pracujemy dalej, aby zwyciężać, aby zdobywać punkty. Dziś spotkanie było do wygrania, a zostało zremisowane - skomentował trener Legii, Jacek Magiera.

- To jeden ze słabszych meczów, taki jest fakt. Ale nie ma się co usprawiedliwiać brakiem Rado czy Gui, ich zabrakło, bo wykluczyły ich kartki. Zagrał Hamalainen, na pozycji Rado, zdobył bramkę. Teraz Serb i Brazylijczyk wrócą, będzie większe pole manewru. Staraliśmy dziś grać trochę inaczej, dlatego postawiliśmy na Nikolicia. Zdobył bramkę, co bardzo cieszy. Myślałem o tym by zagrał razem z Prijoviciem, ale ostatecznie zdecydowałem się na Niko. Przed nami trzy ważne mecze, musimy we wszystkich być w znakomitej dyspozycji.


- Mam nadzieję, że nikt nie miał w głowie oszczędzania sił na mecz ze Sportingiem Lizbona. To byłoby tanie usprawiedliwienie i ja bym go nie przyjął. Chcieliśmy grać i strzelać bramki. Mieliśmy mecz pod kontrolą i nie powinniśmy zremisować.


- Dominik Furman nie zaskoczył mnie swoją postawą. Znam go od najmłodszych lat. Wiem na co go stać. Gratuluję mu pięknego gola i tego, że pokazał się z dobrej strony. Nieraz już tak bywa, że trzeba odejść ze swojego klubu, żeby zacząć grać lepiej. Nie powiem, czy chciałbym widzieć Furmana w swojej drużynie.


- Nie wiem co z Vadisem, czy coś mu dolega. Ucierpiał w jednym ze starć, był mocno naciskany przez rywali, nie zawsze zgodnie z przepisami, ale on musi być na to gotowy, musi się przyzwyczajać, że właśnie w ten sposób przeciwnicy będą próbowali go wyprowadzić z równowagi.

Komentarze (49)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~LEGIONISTA !!!
 • 0 / 0
No właśnie panie Jacku dlaczego Legia nie gra dwoma napastnikami ? , gramy u siebie z średniakiem nie ma Rado, czy Guilherme a my zamiast dać tych co są w formie daje pan kolejną szansę odbojowi Jodłowcowi czy pan nie widzi jak ten gość się porusza po boisku ? Czyli gramy de facto w dziesiątkę , dochodzi do tego nie walczący w obronie Hamalajnen . Proszę zobaczyć jak obydwoje zachowują się przy pierwszej bramce dla Płocka oni nie kryją na radar , ba oni prowadzą go wzrokowo nie robiąc nic !!! . Tym bardzie żal że od początku nie grał Prjović de facto który jako jeden z nielicznych umie i robi to podaje z pierwszej piłki !!! . Czym się różnił np; Fornalik od Nawałki ? , ano tym że pan Nawałka gra dwoma napastnikami i od razu widać różnicę a my to w Legii juz przerabialiśmy i to z dużym skutkiem !!! . Pan sam mówi że dużo się uczy to dlaczego nie powielać juz sprawdzonego schematu , czy to jest dyshonor ? . nie pół europy podgląda kolegów po fachu i czerpie z ich fachowości . Przyjdzie taki czas że będą pana powielać . Pozdrawiam Władek ps; a może z Sportingiem zaskoczyć rywala i zagrać dwoma napastnikami !!! odwaga u trenera to bardzo pozytywna rzecz . Legia nic nie traci , ba może ogromnie zyskać to Sporting musi się martwić mając w składzie zawodników za milionowe kwoty !!!
~hejter
 • 0 / 0
Nie dość, że przegrywaliśmy środek we 3 to jakim cudem mieliśmy wygrywać go grając we 2 ?
Baaardzo długi ale równie ciekawy komentarz jednego z Legionistów:

"Ubolewam nad tym,że tyle tematów, a ja , aby Państwa nie zanudzić z połowę muszę wyrzucać.Smile.

O tym,że nazwy Legia wypadałoby dodawać Cudzoziemska.
Pozornie niedostrzegalnie,ale przecież widocznie nasza drużyna przeistacza się w zbiór zawodników różnego pochodzenia narodowego, którzy na dodatek ogrywają w niej role pierwszoplanowe. Dobrze,że chociaż trenera mamy polskiego Smile.I jak by na to nie patrzeć to etymologia słowa Legia powoduje,że wracamy do źródeł.Gdyż nazwę Legia wzięła od nazwy rzymskiego oddziału wojska , legionu lub krócej legii.Tylko,że z łaciny słowo legia oznacza pobór, w tym wypadku pobór do wojska. dewizą wojsk rzymskich był honor, a zawołaniem :"Ave Caesar morituri te salutant". Nie należy wykluczyć,że Krakusy, które Legię zakładały poczuły się jak ochotnicy i nazwę nadali stosownie do sytuacji w jakiej się znaleźli, a była ona identyczna jak żołnierzy Legii Cudzoziemskiej.Legia cudzoziemska były i są to oddziały złożone z obcokrajowców walczących poza granicami Francji na rzecz jej interesów.W początkach I wojny światowej Legioniści Piłsudskiego walczyli na rzecz Austrii i Prus , gdyż państwa naszego nie było.Żołnierze Legii Cudzoziemskiej są to ochotnicy,ale i najemnicy, gdyż trafiają do niej z własnej woli,ale za służbę dostają wynagrodzenie.Kodeks tych żołnierzy jest tak prosty,że każdy może go pojąc, przyswoić i stosować. A zawiera on takie przykazania jak : honor i wierność ;traktowanie wszystkich kolegów jak towarzyszy broni; dyscyplina i koleżeńskość siłą,,a odwaga i lojalność cnotami ; stałą dbałość o formę fizyczną ; traktowanie otrzymanego zadania jak świętości ;zachowanie dostojne,ale skromne ; bycie na polu walki bez presji i nienawiści, z szacunkiem dla pokonanych wrogów.
Podejrzewam,że dzisiejsze regulaminy, zapisy kontraktowe i różniste papierowe zabezpieczenia nie zawierają tyle wartości i treści co te kilkanaście słów, które przytoczyłem. W legionach rzymskich i prawdziwej Legii Cudzoziemskiej wszyscy i każdy z osobna czuł się depozytariuszem honoru oddziału. Dla mnie nazwa Legia zawsze zobowiązywała do tego samego i dlatego nie potrafiłem pojąć, a i dziś nie jestem w stanie, kiedy trener, piłkarz, działacz , ba zwykły kibic nie wie co to honor i szacunek wobec siebie i innych i prawdziwe poczucie godności.
Mnie nie dziwi fakt,że ulubieńcami kibiców stali się piłkarze o nieswojsko brzmiących nazwiskach. Tak to się porobiło.Mnie tylko zastanawia jak to było możliwe,że w ciągu 20 lat od drużyny grającej w LM samymi Polakami , dziś mamy drużynę w której stanowimy mniejszość.Żeby tylko liczebną.Bo przecież w dobie obecnej o jakości gry naszego zespołu decydują : Odjidja, Moulin,Radovicz,Guilherme,,Nikolicz, Prijovicz, Hlousek. A jeszcze dobijają się Kazaiszwili, Hamamlinen, Aleksandrow,że o Langilu nie wspomnę Smile.W zasadzie zbliżoną jakością dysponuje tylko Pazdan, gdyż drugi mający papiery na granie Jodłowiec woli hazard i piłki poważnie nie traktuje.
I tak sobie wspominam jak mnie chandra najdzie jak to włodarze z ITI tworząc akademię zakładali,że będzie ona kuźnia kadr dla klubu.A w czasach obecnych jak to prezes BL, a zwłaszcza pan DM twierdzili,iż Legia musi być klubem , którego podstawowymi graczami będą wychowankowie. A nabór / pobór// do drużyny to najpierw wyróżniający się z Warszawy, potem z Mazowsza, a następnie z Polski.W praktyce nawet nie przystąpiono do realizacji zapowiedzi.Ostatnio wiele słyszymy i czytamy , również ze strony PZPN,że bez szkolenia utalentowanej piłkarsko młodzieży nasz rodzimy futbol czeka uwiąd i upadek.Patrząc na dzisiejszą legię, to raczej na sukcesy Smile.Opowiada się o tworzeniu programów szkolenia, o kształceniu kadry nauczającej , w tworzeniu infrastruktury.Przed ponad 60 laty już coś takiego w polskiej piłce miało miejsce.To dzięki takiej pracy od podstaw możliwe było wyszkolenie piłkarzy, którzy pod koniec lat 60-tych , w latach 70-tych i na początku 80-tych zaliczani byli do najlepszych na świecie.I to co się proponuje trzeba robić i to jak najśpieszniej, bo na efekty i tak trzeba będzie czekać co najmniej 10 lat.lecz póki co od tego marzycielstwa poziom naszych piłkarzy nie wzrośnie.Mało tego ja twierdzę,że nie wstępnym szkoleniu młodzieży leży przyczyna tego,że obcokrajowcy są lepsi od piłkarzy własnego chowu.Bowiem zwykła obserwacja np. równoległych meczów młodej Legii z odpowiednikami rywali w LM pokazuje dowodnie,że nasi nie sa gorsi . Czyli mówiąc kolokwialnie na etapie juniora nie odstajemy i dopiero na etapie seniora rozwiera się przepaść.To ten okres pomiędzy 17-19 , a 21-22 latami jest decydujący. To w tym czasie gubimy i niszczymy talenty, a w każdym razie nie potrafimy ich rozwinąć.Dlaczego tak się dzieje to temat na oddzielne opowiadanie.Ale póki z tym problemem się nie zmierzymy i nie uporamy to pogódźmy się z faktem,że będziemy Legia Cudzoziemską. Oby tylko jej zasady się zgadzały Smile.

O tym,że pogodzenie gry w ESie i Eu
Mam nadal olbrzymie zaufanie do Magica ! Lecz ten mecz przegrał trener, przegrał bo to jest duży jeśli nie ostatni krok na drodze do utraty mistrza, przegrał nie dokując 3 zmiany a widząc, że wynik wymyka się z rąk powinien wprowadzić obrońcę i zagęścić tyły bo w tym wypadku liczyły się 3 punkty a nie radosna gra !!!
Ja po wczorajszym nie mam na pewno olbrzymiego ale nadal wierzę w Niego. Każdy może popełniać błędy ale najważniejsze to wyciągać odpowiednie wnioski. Po LM widać było, że JM to potrafi co przełożył na Ekstraklasę. Tyle, że wczoraj możliwe, że dojdzie dodatkowa wiedza, że każdy piłkarz z 11 wychodzącej na boisko jest TRYBEM W MASZYNIE. Jeżeli jakiś tryb jest ZAMIENNIKIEM, PODRÓBKĄ A NIE ORYGINAŁEM to maszyna zaczyna nie działać sprawnie. Wczorajszy mecz to podobnie jak LM dobry materiał do analizy. Choćby takie detale jak wygląda zdemotywowany piłkarz, który był na dobrej drodze do gry zespołowej wchodzący w końcówce meczu gdzie panuje chaos w drużynie a jedynymi zawodnikami do gry są Ofoe i Moulin.
~stary kibic
 • 5 / 0
Obym się mylił, ale kto wie, czy Legia z Wisłą Płock nie przegrała mistrzostwa Polski? Takie mecze jest obowiązek wygrywać. Potknięcia się zdarzają, ale z taką drużyną?
Miała być gra dla publiczności, miało nie być lekceważenia przeciwnika - a, co to jest, jak nie lekceważenie, skoro Prio ma w ciągu 10 min. 3 okazje do strzelenia gola i żadnej nie wykorzystuje z powodu niechlujstwa? Jemu marzy się reprezentacja Serbii? Niech dalej marzy, a znów wyląduje w tureckiej lidze.
Miało nie być Jodłowca - był i udowodnił,że miało go nie być.
Miało nie być bramkarza, który wybija piłki pod nogi przeciwników - był i wybił w najgorszym dla drużyny momencie. Atak zresztą poszedł ze strony "bronionej" przez Brosia, który też wielokrotnie udowodnił, że miało go nie być... Zremisować z Wisłą Płock wygrywając 2:0, to chyba tylko Legia potrafi.
Kapitan
 • 5 / 0
Panie trenerze za te stracone punkty odpowiedzialny jest wyłącznie Pan, bo znowu Pan przekombinował, tak jak w Dortmundzie. Dla większości kibiców brak Mistrzostwa będzie tragedią, ew. zwycięstwo ze Sportingiem miłą chwilą, ale i sporą komplikacją w kontekście walki wiosną o obronę Mistrzostwa. Dlatego proszę pamiętać,że "Magic" to Pana ksywka a nie umiejętność. Linia dzieląca "Trenera na lata" od "Wacława Jarząbka trenera II klasy" jest bardzo cienka , bo to jest LEGIA o czym Pan zapewne doskonale wie
Pułkownik
 • 0 / 2
Lecz się kartoflu
Kapral
 • 0 / 0
jeden remis i już kurwa płacz i lament. Odejdź trolu od kompa w końcu i przestań pierdolić głupoty
Odpowiedzialny za drużynę jest trener on wystawia zawodników i zmienia.
~hejter
 • 0 / 2
Legia. Net ma chyba monopol na gimbosow, którzy znają futbol z fm'a. Żaden idiota nie zauważył, że słabo fizycznie się czuli i to było widać od początku meczu, ale nie, jak przegrali albo zremisowali to od razu wina trenera, nie piłkarzy.
~kkk
 • 2 / 0
Najglupszy komentarz na forum . Skonczyles już podstawowke ?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Zmiana w 85 min. przy gonieniu wyniku jest bez sensu . Vako powinien wejść wcześniej ,wtedy ocena bylaby miarodajna .Gra Jodly przez caly mecz to nieporozumienie . P Magiera futbol to prosta gra ,pan za dużo kombinuje,niestety .
Mam nadzieję, że to nie szkoła Skorży czyli szukanie kwadratowych kół...
Podpułkownik
 • 4 / 0
Święta prawda Panowie. Co na boisku robili tacy pseudo kopacze jak : Broź , Jodła , Kuchy? Panie Jacku !!!! czy pan jest niewidomy????? No i ten bramkarz... jego czas również się skończył.

Czas skończyć z tymi zasiedziałymi , można pogubić punkty ale na litość Boską nie u siebie i nie z Płockiem.
Ja myślę ze ten remis który uważam za porażkę odpowiada w dużej mierze trener Magiera. Trzymać cały mecz Kucharczyka to już skandal, a tacy piłkarze jak Jodłowiec, Rzeźniczak Broz już dawno powinni opuścić pierwsza drużynę, jeśli nic się nie zmieni to może być więcej tych niespodzianek.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Panie Magiera, będzie Pan miał więcej tych trudnych wieczorów jak będą grać tacy nieudacznicy jak Jodłowiec, Broź, Vako i potrafiący tylko głupie miny robić Malarz.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Zapomniałem dodać do grona "artystów" Kucharczyka
Generał brygady
 • 0 / 0
Przynajmniej chłop wie kto się nadaję a kto nie
~Bubba
 • 3 / 0
Panie Jacku głęboka analiza bo wczorajsza porażka, tak niestety trzeba nazwać ten remis to pańska wina. Jodłowiec i Kucharczyk w ogóle nie powinni zagrać, a już na pewno nie po przerwie, znowu mecz w dziewiątkę. Dalej Pana słowa, można popełnić błąd, wyciągnąć wnioski i co dalej... ja wniosków nie widziałem
~hejter
 • 0 / 4
Myślałem, że to wina piłkarzy, a nie trenera. Kto miał wejść na jodłe? Geniuszu
Generał dywizji
 • 3 / 0
Na jodle to by weszla dobrze wiewiorka ,geniuszu
~He he he
 • 0 / 1
Jeden mecz nie wyszedł i od razu jazda po zawodnikach. Dzieci jeeeeebane a nie kibice Legii
Porucznik
 • 5 / 0
Skoro nie można krytykować zawodników, to napiszę TAK TRZYMAĆ – BRAWO.
Sierżant
 • 0 / 2
Obawiam się, że jest gorzej, większość z nich to dorośli ludzie, którym wydaje się, że zawsze mają rację. Żałuję, że te osoby nigdy nie zostaną trenerami, bo zestawialiby taki skład, że odnosilibyśmy same zwycięstwa. Czasami nawet sobie wyobrażam jakby to wyglądało...zawodnik zagra dobry mecz-otrzymuje nowy kontrakt, kolejny mecz zagra słabo-odstawiony do rezerw i musi szukać sobie klubu. Stabilność emocjonalna na poziomie J. Wojciechowskiego ;P
~hejter
 • 0 / 3
Malarz popełnił jeden błąd i od razu, że jego czas się skończył haha jeszcze jeden remis i będą Magiere zwalniać, jakby wszyscy zapomnieli,że obecny stan rzeczy nie jest wina "magica" tylko piłkarzy
~Legiord
 • 0 / 0
Smutne to co czytam w komentarzach...
~Jojo
 • 0 / 2
I co, Magiera tych obrońców i napastnika miał wyczarować?
~ja
 • 0 / 0
no w koncu "Magik" :)
Kapral
 • 3 / 0
Na własne życzenie...skoro za Radovica nie ma w podstawie Vako,za debila Kuchego nie gra szisza-Langil,na bramce stoi siatkarski libero.Pomijam Brozia celowo,bo co zawalil,najpierw dal z przodu.Jodlowiec to wrak pilkarza.Dalej niech sobie pokazują zaangazowanie na trenigach,tylko przy braku podstawowych umiejetnosci to syf daje.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Trenerze Magiero!!!!!!!! jak to napisał jeden z przedmówców .... spaprałeś dziś mecz. Wystawiłeś Jodłę - po co ? ten chłop już nie dla Legii. Kuchy i Broź to anty futboliści.

Brakuje :::: klasowych zawodników na pozycję"" lewego , prawego i środkowego obrońcy oraz klasowego , szybkiego snajpera bo Niko pokazał , że szybkości nie ma.
Porucznik
 • 0 / 0
Miałem coś napisać. Ale... Jednak nie warto.
Magiera to inteligentny facet. Wie, że teraz jest mecz ze Sportingiem, który nas podglądał. Czy uważacie że w innych okolicznościach wystawiałby w meczu w który trzeba grać atak pozycyjny Jodłowca, Kucharczyka i Brozia?? Spójrzcie choćby na mecz z realem u siebie. Nie było ich w składzie i był historyczny wynik. Spokojnie, Jacek wie kiedy wystawić najmocniejsze działa a kiedy zamydlić przeciwnikowi oczy przed najbliższym meczem.Będzie dobrze, bez paniki.
Generał
 • 1 / 0
Kuchego nie było w składzie?
Ciekawe, bo pamiętam, że brał udział w akcji na 3:2 dla Legii, kiedy obejmowaliśmy historyczne prowadzenie, ale jak trzeba napisać bzdurę, to fakty się nie liczą.
NIE GRAŁ W WYJŚCIOWYM SKŁADZIE OBROŃCO PIŁKARZY ZANIŻAJĄCYCH POZIOM DRUŻYNY.
Porucznik
 • 0 / 0
Mając na lewej obronie kontuzjowanych H i G - na pewno by nie wystawił Brozia.
Miał 3 LO i zagrał dla zmyłki.
Litości...
Generał
 • 0 / 1
Ale przyczynił się do historycznego remisu z Realem zwolenniku piłkarskiego szrotu z całego świata.
Vako- drugim Lewandowskim buhahaha :)
~Mariyo
 • 2 / 0
Kacza nie kompromituj się twój Jodła pobił wszystkie rekordy nieudolności
~bemowo(L)
 • 2 / 0
Wczoraj za to przyczynił się wybitnie do remisu z skisłą. Kucharczyk do rezerw.
~bubba
 • 0 / 0
No może i tak, ale po remisie możemy mieć już 10pkt straty do Lechii, a kolejki uciekają czasu coraz mniej do odrobienia. A Sporting jak się uda będzie fajnie jak się nie uda swoje już zrobiliśmy i uważam że inteligencja powinna podążać w tym kierunku.
~ro(L)man
 • 4 / 0
Czy ktoś nauczy wreszcie Arka Malarza łapać piłki. Na te wypychanki już się nie da patrzeć. Piłkę lecącą na klatę piersiową się łapie a nie piąstkuje, wypycha czy co tam jeszcze. Dziwię się że Dowhań nie zwraca na to uwagi.
Trudno się mówi. Mam nadzieję, że trener i drużyna wyciągną wnioski (jak ja nie lubię tego stwierdzenia) i nie będzie już takich żenujących wpadek.
~andreas
 • 2 / 0
we Wrocławiu też była kalkulacja i dzisiaj też zamiast dobić bawimy się . Jeszcze raz wyszło że bramkarz i obrona do wymiany bo od defensywy buduje się zespół. Broź Rzeźnik słabi obie braamki Malarza, bardzo słaby Jodła. Hama też pod grą.
~lob
 • 4 / 0
Magiera ! spaprałeś mecz i wynik wystawiając taki skład.........nie ma tłumaczenia...graliśmy u siebie z najgorszą drużyną naszej e-klapy.........Jodła na dzień dzisiejszy nie poradziłby sobie nawet w rezerwach, to samo Broziu...
~zosiek
 • 3 / 0
To ty umoczylłeś po raz drugi wystawiając do gry nie tych ludzi,zawiodłeś kibiców,zmarnowałeś wekend kibicom i mistrzostwo
~LEGIONISTA !!!
 • 3 / 0
Panie trenerze trzeba to sobie powiedzieć wprost Legia nie ma bramkarza takiego co wybroni to co do niego należy i doda coś więcej takich Legia miała od iks lat . Cierzniak w Dortmundzie piąstkuje na wysokości brzucha , Malarz dziś zamiast łapać zagrywa jak siatkarz prosto pod nogi przeciwnika . Powtórzę jeszcze raz Legia nie ma bramkarzy na miarę Legii !!! , a tych na rynku jest od liku i to o klasę lepszych od naszych średniaków ekstraklasowych . Kuciak przy nich był geniuszem sprzedany za czapkę śliwek , gość który wybronił w lidze europy czy lidze dziesiądki takich strzałów chodzby jakm popisał się raz na życie Furman odsyłam do archiwów !!! . Sumując na nic nasza gra jak bramkarz zawsze coś zawali a myślę szczególnie o Europie . Pozdrawiam Władek
~Robi
 • 1 / 0
Jak się lekceważy przeciwnika to taki efekt. Szkoda tych punktów
Dla nas kibiców też.Szkoda że trener nie zareagował wcześnie na grę Jodłowca i Kucharczyka która dziś była po prostu słaba choć bardziej należałoby napisać że była chuj%$#.
~sok
 • 1 / 0
również Brozia, który nie miał pojęcia co zrobić z piłką...