Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Maciej Ziółkowski

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

06.12.2022 20:30

(akt. 06.12.2022 20:35)

Jakub Jędrasik i Jan Ziółkowski, czyli zawodnicy III-ligowych rezerw, w środę (7.12) rozpoczną treningi z pierwszym zespołem. Mają też szanse na wyjazd z "jedynką" na styczniowe zgrupowanie do Turcji.

Obaj przez najbliższe dwa tygodnie będą starali się przekonać do siebie sztab szkoleniowy z trenerem Kostą Runjaiciem na czele. W teorii jest szansa, że na obóz polecą obaj, ale trudno powiedzieć czy tak się stanie, czy będą dwa wolne miejsca. Pierwszy zespół będzie ćwiczył do 22 grudnia w ośrodku treningowym, rozegra też dwa mecze kontrolne. Przed świętami Bożego Narodzenia okaże się, kto z młodych dostanie szansę wyjazdu na zgrupowanie do Belek.

Jakub Jędrasik (skrzydłowy, rocznik 2005) – Od lipca 2021 roku jest związany z Legią, do której przeszedł z UKS-u SMS Łódź. Z początku występował w zespole do lat 17, a od startu br. zaczął regularnie rywalizować w juniorach starszych. Miał udaną wiosnę w U-18 (12 meczów, 5 goli), co spowodowało, że w końcówce poprzedniego sezonu dostał szansę w rezerwach (7 spotkań, 1 bramka).

W minionej rundzie zagrał w "dwójce" łącznie 18 razy, strzelił 5 goli, z czego aż 4 w jednym spotkaniu (6:2 z Błonianką Błonie), miał też 3 asysty. To skrzydłowy z dużym potencjałem, solidnym uderzeniem z dystansu, niezłymi umiejętnościami technicznymi. Jesienią zdarzały mu się przestoje, ale u młodego piłkarza to normalne.

• Runda jesienna w rezerwach: 18 meczów (17 w III lidze, 1 w PP), 5 goli, 3 asysty, 1137 minut
  • Runda jesienna w zespole U-19: 2 mecze, 179 minut

Jan Ziółkowski (stoper, rocznik 2005) – Za 17-latkiem, który latem zamienił Polonię na Legię, obiecująca jesień. Środkowy obrońca zaczął sezon – cały czas trenując z rezerwami – od rywalizacji w U-19. Dobre występy w juniorach starszych sprawiły, że zapracował na grę w drugiej drużynie, w połowie rundy wskoczył do składu "dwójki" i wykorzystał szansę, utrzymał miejsce w "jedenastce".

Czym przekonał do siebie "Wojskowych"? – Aspekt motoryczny i warunki fizyczne na pewno odegrały rolę, bo mam 194 cm wzrostu i jestem w miarę dynamiczny. Od dziecka chodziłem na sztuki walki, więc zwinność i inne sprawy też nie są mi obce. Sądzę, że to była część tego, co widziała Legia. Myślę, że znaczenie miały również moje cechy wolicjonalne na boisku, charakter, czyste umiejętności piłkarskie, które uważam, że mam na niezłym poziomie. Oczywiście, trzeba je non stop szlifować, bo do gry na najwyższym poziomie jeszcze długa drogaopowiadał nam Ziółkowski.

• Runda jesienna w rezerwach: 9 meczów (8 w III lidze, 1 w PP), 1 asysta, 642 minuty
  • Runda jesienna w zespole U-19: 9 meczów, 2 wywalczone rzuty karne, 801 minut