Jędrzejczyk i Cafu wyróżnieni przez "Piłkę Nożną"

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Piłka Nożna

02-01-2019 / 09:29

(akt. 02-01-2019 / 09:30)

Jak co pół roku dziennikarze tygodnika „Piłka Nożna” opublikowali ranking najlepszych piłkarzy Ekstraklasy – po pięciu na każdą pozycję w systemie z dwoma środkowymi obrońcami, dwoma defensywnymi pomocnikami i skrzydłowymi. Wyróżnieni zostali dwaj piłkarze Legii – Artur Jędrzejczyk i Cafu – najlepsi na swoich pozycjach w lidze.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Najlepszym bramkarzem uznano Dusana Kuciaka. Obronę utworzyli Bartosz Rymaniak z prawej strony, Artur Jędrzejczyk z Sebastianem Walukiewiczem w środku i Filip Mladenović po lewej stronie bloku defensywnego. Na szóstej pozycji wśród stoperów sklasyfikowano Mateusza Wieteskę. Parę defensywnych pomocników utworzyli Cafu i Kamil Drygas. Wysoko w rankingu – na szóstej pozycji umieszczony został wypożyczony z Legii do Piasta Tomasz Jodłowiec. Za najlepszego ofensywnego pomocnika wybrano Michała Janotę. Na trzecim miejscu znalazł się Sebastian Szymański. Najlepsi skrzydłowi w ekstraklasie zdaniem „Piłki Nożnej” to Lukas Haraslin i Aryvidas Novikovas. Tuż za nimi znalazł się Dominik Nagy. Bezkonkurencyjny wśród napastników okazał się Flavio Paixao.

Jedenastka ligi: Kuciak (Lechia) – Rymaniak (Korona), Jędrzejczyk (Legia), Walukiewicz (Pogoń), Mladenović (Lechia) – Novikovas (Jagiellonia), Cafu (Legia), Janota (Arka), Drygas (Pogoń), Haraslin (Lechia) – Paixao (Lechia).

Jedenastka rezerwowa: Steinbors (Arka) – Nunes (Lechia), Czerwiński (Piast), Runje (Jagiellonia), Pietrzak (Wisła Kraków) – Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec), Podstawski (Pogoń), Starzyński (Zagłębie Lubin), Żurkowski (Górnik), Nagy (Legia) – Gytkjaer (Lech).

 

Komentarze (28)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 0
Cafu musi zostać!!!
Cafu zostań.
Wykupić cafu obowiązkowo!!!
~rac
 • 1 / 1
Walukiewicz gdyby u nas został byłby dzisiaj wart tyle co Praszel,czyli nic.Po pół roku gry w Pogoni jest wart 4 mln i nas na niego nie stać.A jest to przecież praktycznie nasz wychowanek.Coś tu jest nie tak. Oprócz hołubionego od początku Szymańskiego ,młodzież nie ma żadnych szans na rozwój.Po pół roku w innym klubie okazuje się ,że nie stać nas na naszych wychowanków.
Pułkownik
 • 1 / 0
Kiedyś plebiscyt PN był dużo wart. Dziś chyba mało kto czyta ten tygodnik.
Pułkownik
 • 0 / 0
Chyba już nikt tego nie czyta, bo po co?
W tych czasach to mało się czyta
Pułkownik
 • 0 / 0
czyta się sporo, ale raczej cyfrowo.. skoro wszystkie wiadomosci są w necie i pojawiają się kilka razy dziennie, to kto kupuje tygodnik piłkarski? który z założenia jest przeterminowaną skarbnicą wiedzy
Generał brygady
 • 2 / 0
Cafu należy wykupić koniecznie, ale nie zapominajmy o Martinsie, jemu chyba też się kończy kontrakt w czerwcu. Tej pary bym nie rozbijał bo spisują się bardzo dobrze.
Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie pomocy Legii bez tej dwójki.
Pułkownik
 • 2 / 0
Martins chyba ma kontrakt 1+1, więc jak coś klub sam go przedłuża. Cafu sporo kosztuje, może być ciężko go wykupić, ale to konieczność bo facet jest najlepszym pomocnikiem w tej lidze.
Na pewno Cafu wart jest tego by go wykupić. lepsze to niż ryzykowanie troche mniejszych pieniędzy na nie wiadomo kogo. Tez zawodnik jest już sprawdzony i wiadomo na co go stać.
Generał brygady
 • 2 / 0
Popieram, także jestem za wykupem Cafu. Jest wartościa dodana dla zespołu. Niech tylko nie obniża lotów.
Haha ogór Mladenovic wygrał z Hlouskiem.Najlepsi stoperzy w lidze to Remy i Jędrzejczyk najlepsi środkowi pomocnicy to Cafu,Martins.Po za tym jakim cudem Vesovic przegrał z drwalem Rymaniakiem i Nunesem.Instat ma najwyższy wśród prawych obrońców.Novikovasa widziałem nie chciałbym go nigdy w Legii straszny przeciętniak i gra bardziej dla siebie niż dla drużyny.Nagy jest lepszym piłkarzem.Carlitosa wybrali najlepszym piłkarzem ligi a teraz Paixao i Gytkjaer przed nim?Ten ranking na trzezwo nie był układany.W Polskiej lidze nie ma zawodnika,który mógłby wzmocnić Legie.Zurkowski może,ale mamy Cafu i Martinsa.Trzeba szukać jakości za granicą kogoś kto grał już na poważnie w piłke w poważnej lidze.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Przegrali bo to tygodnik którego prawie już nikt nie czyta, musisz im to wybaczyć.
~Yorick
 • 0 / 0
Terminator zgadzam się z większością i że w lidze generalnie nie ma piłkarzy, którzy mogliby Legię wzmocnić, ale wyjątek na pewno jest - Kuciak. Był najlepszym bramkarzem ligi kiedy puszczano go za jakieś psie pieniądze na Wyspy - i jest najlepszym teraz. Źle się stało, że odszedł z Legii, jeszcze gorzej, że wzmocnił głównego (obecnie) przeciwnika. [chociaż Lechia to dla mnie nie klub na mistrza - ale jednak lider...]
Nie wiem w czym ten Paixao taki bezkonkurencyjny. Bramek tyle co Angulo a z tego 5 az z karnych. U nas Carlitos 8 i zadnego karnego.
Żurkowski - ehhh, ten gość wygląda naprawdę bardzo dobrze. Niestety jest po za zasięgiem wszystkich klubów Ekstraklasy (chyba że jakiś przekręcik menadżerski).
Generał broni
 • 0 / 0
Cafu jest z nami do czerwca 2019??? Do kiedy Legia musi się zdecydować na jego wykup???
Dobrze było by tez załatwić przedłużenie umów z KK i Hlouskiem jeszcze przed wylotem do Portugalii na zgrupowanie.
Prezes powinien wykupić Cafu bo bardzo dużo nam daje dobrego. A po przygotowaniach i lepszym zgraniu taktycznym możemy mieć świetny środek pola
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawe jak Cafu czuje się w Warszawie?
Podporucznik
 • 0 / 0
myślę, że się w niej zakochał
W naszej lidze ciężko o konkurencję na poszczególnych pozycjach skoro w czołówce są Rymaniak, Starzyński, Czerwiński czy choćby Podstawski, Drygas. Walukiewicz to nominacja za przyszły transfer. Chociaż grał na prawdę nieźle.
Cafu musi zostać z nami
Nie ma innej możliwości. Cafu jest nasz.
~EKIPA SPORTOWA
 • 0 / 2
Jedynie kuciak i Nowikovas sie do Legii nadaja reszta nie
Generał dywizji
 • 0 / 1
Kuciak, Lis
Walukiewicz
Haraslin, Nowikovas, Żurkowski

Mile w (L) widziani.
Młodzi z tej listy już raczej poza naszym zasięgiem finansowym, Novikovas, kontrakt do końca roku.Wszystko ok, tylko że z głową nie wszystko w porządku:)