Redaktor Marcin Szymczyk

16.09.2019 09:30

(akt. 16.09.2019 17:56)

Mateusz Wieteska przeszedł do Legii Warszawa z Pogoni Grodzisk Mazowiecki w 2010 roku. Doświadczenia nabierał w zespole rezerw grając w III lidze, ale też na wypożyczeniu w Dolcanie Ząbki, Chrobrym Głogów i Górniku Zabrze.

W pierwszym zespole Mateusz Wieteska zadebiutował w sezonie 2014/15 w meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz 2:3. Wystąpił wtedy w pierwszym składzie i zagrał przez pełne 90 minut. Piątkowy mecz z Jagiellonią Białymstok, kiedy wszedł na boisko w 43. minucie, był dla „Wietesa” meczem numer 50. w barwach Legii Warszawa. Jak do tej pory strzelił jednego gola w koszulce z „eLką” na piersi, uzbierał 6 żółtych kartek.