News: Judo: Rogalski mistrzem Polski, Kropiewnicki wicemistrzem

Judo: Rogalski mistrzem Polski, Kropiewnicki wicemistrzem

Marcin Szymczyk

Źródło: judo.legia.com

24.10.2018 09:31

(akt. 02.12.2018 11:21)

Młodzi zawodnicy Legii Warszawa, w przedziale wiekowym 14-15 lat, podobnie jak w ubiegłym roku stanęli na wysokości zadania. Oskar Rogalski (kategoria wagowa do 66 kg), który w ubiegłym roku na mistrzostwach Polski wywalczył srebrny medal, tym razem był bezkonkurencyjny. Finał z jego udziałem trwał zaledwie 7 sekund! Stanisław Kropiewnicki, który podczas międzynarodowych zawodów trzy tygodnie temu doznał kontuzji kolana i jego występ na najważniejszej imprezie roku stał pod znakiem zapytania, udowodnił, że jak się czegoś bardzo chce to można. Podobnie jak roku temu wywalczył wicemistrzostwo Polski, a dokonał tego w najcięższej kategorii powyżej - 81 kg.

Ogromne brawa należą się także Michałowi Wąsikowskiemu (kategoria do 60 kg), który po kilku bardzo dobrych walkach wywalczył siódme miejsce. Jego ciężka praca wyraźnie procentuje, gdyż jeszcze rok temu na podobnej imprezie nie potrafił nawiązać walki z najlepszymi w Polsce.


Sukces zawodników to zawsze ciężka praca trenerów. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy każdego dnia dokładają cegiełki do rozwoju naszych legionistów. Trenerem głównym tej grupy jest Radosław Gaczyński.


"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu." – powiedział kiedyś Napoleon Bonaparte. Sobotni sukces naszych zawodników, Oskara Rogalskiego, Stanislawa Kropiewnickiego i Michała Wąsikowskiego to efekt ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania. W tym sukcesie nie ma przypadku. To systematyczność i chęć ciągłego rozwoju, pozwala im na sięganie po więcej.


Sekcja judo Legii Warszawa prowadzi zajęcia w sześciu lokalizacjach. Zapraszamy na treningi dziewczynki i chłopców od 4 roku zycia. Szczegóły pod tym adresem.

Polecamy

Komentarze (2)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.