News: Nabory w Judo Legia Warszawa

Nabory w Judo Legia Warszawa

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

06.09.2017 17:15

(akt. 02.12.2018 12:03)

Przed nami kolejny sezon w Judo Legia Warszawa. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do i rozpoczęcia swojej przygody z judo. Harmonogramy na sezon 2017/2018 pojawią się systematycznie, ich umieszczenie uzależnione jest od potwierdzenia dostępności sal szkolnych w poszczególnych lokalizacjach. Pierwsze zajęcia wystartowały 4 września.

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING PRÓBNY?


– przez trening próbny rozumiemy pierwszy trening dziecka w danej grupie (nie ma tworzonych specjalnych dni treningów próbnych)


– zapisy są przyjmowane tylko i wyłącznie drogą mailową na adres [email protected]. W tytule prosimy wpisywać nr grupy oraz imię i nazwisko uczestnika np. U1 Karol Nowak. Mail powinien zawierać następujące informacje:


– numer grupy, do której docelowo chcą Państwo dołączyć,


– imię i nazwisko dziecka,


– datę urodzenia,


– dane kontaktowe do rodzica


* numer grupy – znajduje się na harmonogramie i jest oznaczony WIELKĄ LITERĄ oraz CYFRĄ, każda lokalizacja ma inne oznaczenie i tak np. grupy z ul. Koncertowej mają przed cyfrą dużą literę U, grupy z Gocławia – G, grupy z Wilanowa – W.


*grupa docelowa – prosimy wybierać grupę, do której chcą Państwo dołączyć, odradzamy przychodzenie do inne grupy, z innym trenerem, najlepiej rozpocząć w miejscu i z trenerem docelowym, wtedy dzieci dużo lepiej odnajdują się na zajęciach


Zależy nam, żeby dziecko już na pierwszym treningu zapoznało się z trenerem oraz miejscem zajęć. Chcemy też uniknąć sytuacji kiedy zapiszą się na trening w inny dzień niż grupa docelowa, a później grupie docelowej nie będzie miejsca. Nasze zajęcia skierowane są do dzieci, które ukończyły 4 lata. Młodszych dzieci do klubu nie przyjmujemy.


OZNACZENIA GRUP W HARMONOGRAMIE


– na harmonogramie, przy każdej z grup są informacje o długości trwania treningu (40, 60 lub 90 minut) oraz informacji o ilości treningów. Grupa oznaczona (1) przy formie grupy (typu Funny Judo, Judo) ma jeden trening w tygodniu, (2) – dwa treningi w tygodniu – prosimy wybierać grupę z odpowiednią ilością treningów. Jeśli chcą Państwo by dziecko uczęszczało raz w tygodniu, to prosimy wybrać grupę z oznaczeniem (1), a jeśli dwa (2). Z doświadczenia wiemy, że jeśli dziecko będzie chodziło raz w tygodniu do grupy, która ma zajęcia 2 razy to po krótkim czasie będzie widać różnicę, i oprócz tego, że dziecko będzie na tym traciło, to grupa też. Nie ma możliwości chodzenia raz do grupy mającej treningi dwa razy w tygodniu, jak również nie łączymy zajęć w dwóch grupach.


NABÓR lub NABÓR DOD przy nazwie grupy oznacza, że można do niej dołączyć.


STRÓJ NA PIERWSZE ZAJĘCIA I OBOWIĄZKOWA WODA


– na treningu próbnym dziecko musi mieć strój sportowy, czyli koszulka + spodenki – ważne by były bez suwaków, lepiej z długimi nogawkami, obuwie na zmianę (dzieci ćwiczą na bosaka, ale poruszają się po klubie w zmienionym obuwiu, dzięki temu nie wnoszą piachu/brudu na mate (preferowane obuwie typu klapki, crocsy, japonki), butelkę 0,5 l. wody (bardzo prosimy o zwrócenie uwagi co piją dzieci – unikamy wód słodzonych typu woda cytrynowa/truskawkowa etc, soków i napoi gazowanych). Trener prowadzący wskaże, w którym miejscu na sali taką butelkę można postawić – WAŻNE! Prosimy o podpisywanie lub oznaczanie butelek – np. jaką nakleją by dziecko wiedziało, która jest jego lub stosowanie bidonów z oznaczeniami.


NIEPRZEBYWANIE RODZICÓW PRZY MACIE


– jedną z zasad w naszym klubie jest nieprzebywanie rodziców przy macie podczas treningów – wiemy, że na samym początku będzie to trudne, ale staramy się by dzieci przyzwyczajały się do trenera, podczas zajęć zwracały uwagę na kolegów i trenera a nie na rodziców, którzy siedzą wkoło maty. Każdy pierwszy trening w miesiącu jest dla Państwa otwarty. Po okresie przejściowym, czyli ok. miesiąca od rozpoczęcia sezonu trenerzy będą egzekwowali tą zasadę. Z doświadczenia wiemy, że dzieci dużo lepiej koncentrują się na zajęciach, gdy rodzica nie ma w pobliżu. Przy salach przygotowane są dla Państwa ławeczki, gdzie mogą Państwo przeczekać trening.


CO PRZED TRENINGIEM?


– prosimy pamiętać by przed zajęciami pójść z dzieckiem do toalety, by nie było potrzeby wychodzenia w trakcie treningu. Prosimy również o pokazanie dziecku, gdzie znajduje się toaleta.


DALSZE KROKI PO ODBYCIU TRENINGU PRÓBNEGO?


DEKLARACJA – po odbyciu treningu próbnego należy pobrać ze strony internetowej dokumenty członkowskie (deklarację członkowską, statut, regulamin i warunki uczestnictwa) i zapoznać się z ich treścią. Dokumenty zawierają dokładne informację m.in. opłat członkowskich, numeru konta i zasad dokonywania płatności.
– najpóźniej na trzecim treningu musi zostać złożona u trenera prowadzącego deklaracja członkowska


ZAŚWIADCZENIE LEKARSKIE I BADANIA SPORTOWE


– do miesiąca czasu od złożenia deklaracji – w przypadku grup Funny Judo (wiek 4-6 lat) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczęszczania na zajęcia rekreacyjne z elementami judo/ zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo. Zaświadczenie może być złożone na druku od lekarza.


– do miesiąca czasu od złożenia deklaracji – w przypadku grup Judo (wiek pow. 6 lat) należy złożyć badania sportowe (wykonuje się je w Poradni Medycyny Sportowej, badania trzeba powtarzać co 6 miesięcy). Do klubu należy przekazać kopię badań, oryginał zostawiają Państwo dla siebie. Brak badań skutkuje niedopuszczeniem do zajęć do momentu przedstawienia aktualnego zaświadczenia.


UBEZPIECZENIE


– każde dziecko u nas w klubie musi wykupić ubezpieczenie – dokładny koszt zostanie podany na początku września, jednak kwota powinna wynosić ok. 30 zł.
Ubezpieczenie to obejmuje tylko nasze zajęcia oraz udział we współzawodnictwie. W związku z tym, że dzieci są zazwyczaj ubezpieczone w placówkach oświatowych (przedszkola lub szkoły) albo prywatnie, dlatego to ubezpieczenie obejmuje minimum. Bardzo często nasze zajęcia są traktowane jako sport wysokiego ryzyka i są wyłączane spod innych ubezpieczeń, dlatego wykupienie u nas jest obowiązkowe. W skali roku jest to niska kwota, a zarówno my jak i Państwo mamy pewność, że dzieci są ubezpieczone.


Wysokość ubezpieczenie będzie wyższa dla zawodników starszych, od kategorii młodzika wzwyż (od rocznika 2004), ze względu na częstsze zawody poza miejscem zamieszkania ubezpieczenie będzie obejmowało również drogę na zawody. Wysokość ubezpieczenia zostanie podana na początku września.


Ubezpieczenie opłacamy wraz z pierwszą składką członkowską, na to samo konto co składka (może być w jednym przelewie, w tytule wystarczy dopisać „+ubezpieczenie”).
W klubie obowiązują dwie polis – jedna od września, druga od lutego, co oznacza, że osoby dołączające do klubu w terminie od 1 września do 31 stycznia po opłaceniu składki


PAKIET STARTOWY


W ciągu dwóch miesięcy od momentu przystąpienia do klubu obowiązkowo trzeba zakupić pakiet startowy – koszt pakietu uzależniony jest od rozmiaru judogi. Pakiety z judogami do 150 cm włącznie kosztują 150 zł, natomiast większe rozmiary – 200 zł. Wszyscy uczestnicy zajęć są zobowiązani do posiadania judogi firmy Adidasa, która będzie się znajdowała w pakiecie startowym.


W skład pakietu wchodzi również koszulka, smycz i plastron, czyli naszywka na plecy z imieniem i nazwiskiem dziecka lub inicjałem imienia i nazwiskiem (nadruk max. 15 liter, powyżej 15 – zamiast imienia jest inicjał, nie stosuje się zdrobnień). Plastron naszywają Państwo we własnym zakresie, instrukcja dostępna jest na naszej stronie.


Dzięki temu wiemy, że wszystkie dzieci będą miały odpowiednie judogi, z logo i herbem klubu. Wcześniej zdarzało się, że dzieci posiadały judogi różnych firm, które jakościowo bardzo się od siebie różniły, a co za tym idzie utrudniały trening innym uczestnikom i były mniej wytrzymałe.


REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA


– rezygnacja z członkostwa w klubie musi mieć formę pisemną – poprzez formę pisemną rozumiemy pismo lub jego skan przesłany na adres korespondencyjny klubu lub adres mailowy. Rezygnację należy złożyć na 10 dni przed końcem miesiąca, aby rezygnacja obowiązywała od następnego miesiąca (czyli aby zrezygnować od kwietnia, rezygnacja musi wpłynąć do klubu do 20 marca)


– samo zaprzestanie przychodzenia na treningi nie jest równoznaczne z rezygnacją z członkostwa, obowiązek opłacania składek mija w momencie złożenia rezygnacji
– aby rezygnacja została przyjęta muszą być uregulowane wszystkie zobowiązania wobec klubu, w tym płatności.


Nabory do klubu prowadzimy przez cały rok, natomiast dbając o jakość zajęć to sekcja i trener ostatecznie podejmują decyzję do której grupy może dołączyć nowy uczestnik.


LOKALIZACJE


Ochota - Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
ul. Ks. Trojdena 2C  02-109 Warszawa


Wilanów - Szkoła Podstawowa nr 358
ul. Ledóchowskiej 10 02-972 Warszawa


Ursynów - Gimnazjum nr 92
ul. Koncertowa 4 02-787 Warszawa (Metro Ursynów)


2 sale – duża sala w głównym budynku gimnazjum, mniejsza sala w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Ursynów - Gimnazjum nr 95
ul. Lokajskiego 3  02-793 Warszawa (Metro Natolin)


Praga-Południe - Szkoła Podstawowa nr 312
ul. Umińskiego 12  03-984 Warszawa (Gocław)


Chotomów - Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego
ul. Partyzantów 23  05-123 Chotomów


Szczegółówy grafik dostępny w tym miejscu.

Polecamy

Komentarze (0)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.