Redaktor Redakcja Legia.Net

Redakcja Legia.Net

11.10.2024 14:15

(akt. 11.10.2024 14:18)

We wrześniu „Wojskowi” rozegrali tylko cztery mecze, wszystkie w w Ekstraklasie. Po poprzednich udanych miesiącach, ten był niestety bardzo zły – Legia wygrała ledwie jeden mecz (Motor 5:2), jeden zremisowała (Górnik 1:1) i dwa przegrała (Raków 0:1 i Pogoń 0:1), co spowodowało spadek do środka ligowej tabeli. Oceny za ten miesiąc musiały być bardzo niskie i rzeczywiście były najniższe w obecnym sezonie.

Ocenionych w tych czterech meczach zostało aż dwudziestu jeden piłkarzy, a dodatkowo jeden nie załapał się na notę, bo od początku tego roku nie podlegają ocenie zawodnicy, którzy grali mniej niż dwadzieścia minut. Tak duża liczba zawodników grających we wrześniu była spowodowana kiepskimi wynikami, trener Goncalo Feio poszukiwał po przerwie na reprezentację rozwiązania problemu słabej formy legionistów i zmieniał nie tylko piłkarzy, ale nawet ustawienie zespołu. Spośród tych zawodników przy wyborze piłkarza miesiąca braliśmy pod uwagę tylko tych, którzy zostali ocenieni w co najmniej trzech meczach, takich zawodników było zaledwie dwunastu. Noty były niestety dla wszystkich piłkarzy bardzo niskie. Za najlepszego legionistę we wrześniu redaktorzy uznali Kacpra Tobiasza, na drugim miejscu znalazł się niedoceniony często naszym zdaniem Steve Kapuadi, a trzecie zajęli ex aequo Bartosz Kapustka i Ruben Vinagre. U Czytelników natomiast zwyciężył Kapustka, drugi był Tobiasz, a trzeci Vinagre.

Poniżej wszystkie oceny uzyskane przez piłkarzy we wrześniu. Przy nazwiskach kolejno – średnia ocen redakcji, średnia ocen Czytelników i w nawiasie liczba spotkań, w których piłkarz został oceniony.