Karabach we wtorek przyleci do Polski

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: fanat.az, report

29-09-2020 / 09:25

(akt. 29-09-2020 / 09:33)

Jak już informowaliśmy w niedzielę doszło do eskalacji konfliktu między Armenią i Azerbejdżanem. Walka toczy się o separatystyczny region Górskiego Karabachu. Obie strony rozmieściły ciężką artylerię, wprowadzony został stan wojenny, a loty cywilne zostały ograniczone do minimum. Jak się okazało, nie będzie to jednak miało wpływu na przylot do Polski zespołu Karabachu na mecz z Legią. Ostatecznie nie wprowadzono żadnych zmian w programie wyjazdowym drużyny, która dziś o godzinie 15. czasu polskiego wyleci do Warszawy lotem czarterowym.

Potwierdził to Asif Asgarov, dyrektor generalny klubu w rozmowie z fanat.az. W środę trener Karabachu Agdam Gurban Gurbanov weźmie udział w konferencji przedmeczowej na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Jej początek zaplanowano na godzinę 18:45. Po spotkaniu z dziennikarzami azerska drużyna wybiegnie na płytę główną i odbędzie ostatni trening przed meczem z Legią Warszawa. Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godzinę 20.

Azerska federacja domaga się od UEFA zapewnienia drużynie gości w Warszawie bezpieczeństwa. Piłkarska centrala w Azerbejdżanie obawia się prowokacji ze strony mieszkających w Polsce Ormian.

Komentarze (31)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Nie sądzę, że mniejszość ormiańska w Polsce może być zainteresowana prowokacjami. Maja swoje biznesy, wyrwało się z Kaukazu. I raczej nic azerom nie zagraża. Oby tylko Legia nie była zbyt gościnna na boisku. To wszystko dobrze się skończy.
15:10 wystartował Airbus, ale Flightradar24 nie podaje lotniska docelowego.
Chyba oni...
Podporucznik
 • 0 / 2
Nie, lecą Iłem 62M.
Czego oni chcą ? Dodatkowej ochrony ? Oczywiście, że się zgadzam, ale za czyje pieniądze ? Moim zdaniem jeżeli już, to cała Europa (Unia Europejska) powinna ze swioch funduszy zadbać o bezpieczeństwo podczas tego typu ewenementów. Mam nadzieję, że strona azerska nie próbuje wypersfadować od UEFA, byśmy my, Polacy, ponosili tego rodzaju koszty z naszych podatków.
Niesamowicie jest mi smutno jak myślę o tym, że Ormianie, którzy w XX wieku już i tak wystarczająco wycierpieli teraz po raz kolejny dostali kiepskie karty w rozgrywce mocarstw na Kaukazie. Nie mam nic do Azerów, ale mogliby się trzymać swojej strony granicy.
Generał broni
 • 8 / 3
Agresorzy boją się prowokacji - coś mi ta retoryka przypomina :)
To o 15:00 odpalamy Flightradar24 i.... :)
Coś sobie przypominam że wczoraj takim optymistą nie byłeś i minusowales jak napisałem że będą lądowali w Modlinie. Mówiłeś że stan wojny i loty czarterowe nie będą obsługiwane i UEFA ich wylkuczy..
I nadal nie jestem. O 15:00 będzie widać czy wystartował
A sytuacja jest na tyle dynamiczna, że wykluczenie przez UEFA też jest prawdopodobne.
Generał brygady
 • 0 / 1
Już po 15.00 - wystartowali?
Mecz się odbędzie?
Nie przyda się cytat ze Stefana "Siary" Siarzewskiego?

"No i w piz.., i wylądował, i cały misterny plan też w piz..."
Podpułkownik
 • 10 / 0
Z jednej strony może i lepiej, że ten mecz bez publiczności. jeszcze byśmy karę dostali za hasła polityczne...
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Klasyczny przykład wykorzystania sportu w celach politycznych i propagandowych.
Kapitan
 • 12 / 0
Ale jaja: UEFA ma im zapewnić bezpieczeństwo w Warszawie. Może jeszcze Legia ma ponieść koszty dodatkowej ochrony. Niech nie przylatują jak się boją.
Legia przed meczem ma zadeklarować że przegra w imię wsparcia Azerow w konflikcie z Ormianami
Inaczej Azerowie uznają to za prowokację i przyznanie im wygranej walkowerem.
Pułkownik
 • 1 / 0
Na lotnisku wystąpią o azyl.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
„Piłkarska centrala w Azerbejdżanie obawia się prowokacji ze strony mieszkających w Polsce Ormian”.

Tak, tak — ambasada na Zwycięzców ma już całodobową ochronę policyjną.
Może nie trzeba było wywieszać na ogrodzeniu propagandowych świstków?
No właśnie, jakiś czas temu była tam niezła zawierucha. Ale teraz już stoi tylko smętna dwójka policyjna. Rzeczywiście coś tam wisiało na płocie, ale przyznam mimo że jestem w okolicy 2 razy dziennie nie czytałem co tam napisali.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Gdy przejeżdżałem tamtędy nocą, to stał tylko pojedynczy policjant.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
swirek,
wystarczy przelecieć wzrokiem nagłówki.
Plutonowy
 • 12 / 2
W głowach się poprzewracało tym pasterzom owiec. Niech idą na front walczyć a nie wykorzystywać sport do swojej muzumańskiej propagandy.
Generał brygady
 • 4 / 10
Uwazaj na pasterzy, żeby nie wklepali white power.
~Wentyl
 • 3 / 0
*dddd. Jakbyś nie znał naszej słynnej polskiej "gościnności" dla nieżyczliwych gości i przekonującej argumentacji w bezpośredniej konfrontacji... a do oklepu już czeka na nich długa kolejka z Ormianami na czele.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
White powder.
Chorąży
 • 5 / 0
Obysmy wygrali z nimi na boisku.
~mietek
 • 3 / 0
Azerska federacja domaga się? To niech sami wyślą swoją obstawę, jak się tak boją.

A po meczu co będzie? Że Polacy w geście solidarności z Ormianami złośliwie ich faulowali? No, litości. Chcecie grać w piłkę, to grajcie w piłkę, a nie politykujcie. A jak się boicie - panienki - to wyślijcie damską drużynę. One na pewno nie popuszczą w majty.
UEFA ma im bezpieczeństwo zapewnić ?
A może Polacy ?
Robią specjalnie taką otoczkę, przywiozą z sobą kilku zbirów, narobią zadymy przed meczem i będą domagać się walkowera, a w świat pójdzie info, jak to Polacy źle ugościli biedny Karabach.
~Wentyl
 • 3 / 0
Nawet jeśli to gówno zdziałają. Mecz jest bez kibiców a pod stadionem będzie nasza ekipa, więc jakiekolwiek prowokacje z ich strony skończą się dla nich szybkim wpierdolem i po temacie. Zresztą co ma UEFA do tego co poza stadionem się dzieje :)?
Gdyby okazało się, że pół zespołu nie da rady zagrać, bo „poobijani”
To mogłoby być różnie ;)
~Wentyl
 • 2 / 0
Myślisz? No wiesz wypadki się zdarzają i nikt nie ma wpływu na to co się może zdarzyć :). Świat to nie jest bezpieczne miejsce :D