Kibice na stadionach od 19 czerwca!

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

29-05-2020 / 11:26

(akt. 30-05-2020 / 09:05)

– Powrót kibiców będzie możliwy. Stanie się to 19 czerwca, a stadiony będą mogły być wypełnione w 25 procentach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i odpowiednich rozwiązaniach związanych z dezynfekcją oraz odstępami – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wynika z tego, że mecze w Warszawie będzie mogło obejrzeć około 7500 widzów.

– Rząd zdecydował się nawet zwiększyć nasz plan. Wszystko dopilnujemy pod względem logistycznym, a protokół zapewnia bezpieczeństwo. Kluby będą musiały wypełnić listę zobowiązań i przedstawić pomysł na wpuszczenie kibiców. Rząd był bardzo wrażliwy na naszą prośbę. Będziemy współpracowali z ligami, by pozwolenia nabrały mocy wykonawczej. Cieszę się, że jesteśmy pierwszym krajem, który wpuści kibiców na trybuny – stwierdził Zbigniew Boniek, prezes PZPN. 

– Odmrażamy cały sport. Od soboty do 150 osób będzie można uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym. Wracają też otwarte baseny czy kluby fitness. Będziemy mogli uczestniczyć w aktywności fizycznej. Liczę też, że powrót kibiców na stadiony będzie bezpieczny, a wszyscy będą mogli stosować się do wszystkich reguł. Ruszyliśmy też z programem zadaszenia boisk piłkarskich – dodała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. – Przez kolejne tygodnie będziemy myśleli o innych dyscyplinach. Myślę, że będzie można wpuścić fanów na mecze siatkówki czy koszykówki, ale mamy na to jeszcze czas – powiedziała. 

– Już w kwietniu rozmawialiśmy ze Zbigniewem Bońkiem, gdy niektóre ligi nawet nie myślały o powrocie. Chcieliśmy powrotu piłkarzy na boiska. Cieszę się, Ekstraklasa, pierwsza oraz druga liga startują, bo to także sygnał powrotu do normalności. Wiele klubów skorzystało też z finansowej pomocy państwa, które przekazało klubom ponad 25 milionów złotych z tarczy finansowej. Futbol jest dla mnie promocją kraju i biznesu. Wiele państwowych spółek pozostało z klubami. Nasza liga będzie pokazywana w szesnastu krajach Europy, gdzie będzie można zobaczyć naszą grę i talenty – stwierdził premier Mateusz Morawiecki

To wielki i radosny dzień, bo po długiej przerwie wraca PKO Ekstraklasa. Jako jedna z pierwszych lig w Europie, dostaliśmy zielone światło od rządu, by wznowić rozgrywki. Dbamy, by zachować bezpieczeństwo – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

– Rozpoczynamy akcję powrotu kibiców od 19 czerwca, by protokół był idealny. Bilety będzie można kupować tylko on-line. Dla wielu klubów 25 procent pojemności stadionu wystarczy. Nie będzie tak, że wszyscy będą siedzieć na jednej trybunie. Mowa tylko o kibicach jednej drużyny – nie ma obecnie możliwości organizowania wyjazdów – stwierdził Boniek, który był też pytany o kwestię pięciu zmian. – Taka zmiana to poważna ingerencja w rozgrywki. To możliwe ewentualnie po zakończeniu sezonu regularnego. Moglibyśmy pomyśleć o kwestii zmiany młodzieżowców, ale na razie gramy w normalny sposób, nie ma pośpiechu. Bundesliga? Zdarzają się tam kontuzje mięśniowe, ale gracze dobrze zarabiają, są profesjonalistami i nie można na każdym kroku ułatwiać życia. Piłkarz zmęczony na boisku też musi się nauczyć grać w tym stanie. Zastanowimy się nad tym po trzydziestu kolejkach, ale... to fory dla silniejszych drużyn, które mają większe i mocniejsze kadry. Grajmy po swojemu i nie papugujmy wszystkiego od innych – uważa Boniek.

Komentarze (60)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podporucznik
 • 0 / 0
To jest dobra decyzja więc trzeba się cieszyć, nie rozumiem tego jak można niedocenić takiego ruchu rządu i prezesa !
~żbik
 • 0 / 0
Dobra, to teraz jak ogarną zasady z biletami, bo chętnych będzie u nas kapkę więcej. Karnety będą wchodzić wszystkie? Jak to będzie?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Najpiękniejsze w tej informacji jest to, że Lech zagra z nami przy pustych trybunach.
Czyli Legia zaliczy tylko jeden mecz bez kibiców na własnym stadionie, a szczęśliwe 7 tyś będzie mogło świętować mistrzostwo pobostatniej kolejce.
Podporucznik
 • 2 / 2
Brawo Boniek i Morawiecki super
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25986209,nie-widze-mozliwosci-uruchamiania-stadionow-wesel-bez-zabezpieczen.html#a=63&c=160&s=BoxNewsLink
Kapitan
 • 0 / 0
O ile uważam, że Boniek jest zdecydowanie lepszym Prezesem PZPN niż jego poprzednik, o tyle uważam, że lata świetlne dzielą go od średniej ilości kompetencji, jakie powinna mieć taką osoba. Papugowanie wszystkiego, premiowanie klubów z silniejszą kadrą, nie można ułatwiać życia piłkarzom??? WTF?
W Polsce to nikomu nie dogodzisz. Zawsze znajdą się osoby, które krytykują każdą i obojętnie jaka by ona nie była decyzję rządu. Jak stopniowo odmrazają gospodarkę, to i tak źle, i później taki Tanajno czy jak mu tam, lata po Warszawie z pretensjami, że przedsiębiorcy nie otrzymują żadnej pomocy od strony państwa, bo za wolono jest oczywiscie wszystko odmrazane. W sporcie to samo.... Zamiast się cieszyć, że jest decyzja o możliwośći wpuszczania chociazby części kibiców na stadiony też źle, że znowu za szybko i oczywiście spiski, że to tylko decyzja polityczna i nic więcej. Ludzie, niektórzy z Was mają już tak zryte berety, że brak słow.
Podporucznik
 • 3 / 6
Przed wyborami zrobią wszystko, byle tylko przywrócić gust i nastroje sprzed pandemii. Wpuszczenie kibiców to element tej gry.
Generał
 • 1 / 4
Zibi to cwany dyplomata. Dogadał się z Mateuszem i dlatego tak to idzie. Teraz jestem ciekaw co Morawiecki zechce w zamian??? Stawiam, że po Bońku będzie prezes PZPN pro PiS. Mowią że finał PP ma być w Lublinie. Przypadek... Raczej nie. Ściana wschodnia głosuje na partię obecnie rządzącą. Pomimo, że prezydent Lublina jest z PO, to województwo raczej za obecnie rządzącymi. Zresztą od początku widać było, że i z Dudą się Rudy dogaduje.

I tego przez lata brakowało. Dlatego finał PP przez lata to była średnia impreza, kadra się tułała po całym kraju, a policja robiła kłopot o wszystko. Sam prezes pewnie nie popiera PiS-u, ale widać że złapał z rządzącymi dobry kontakt.
Zibi to bardziej to polityki się nadaje niż do zarządzania futbolem. Poziom naszej ligi teraz a z lat 70', 80', 90 czy nawet początków XXI w. to jak porównywać nogę zmęczoną i nogę wypoczętą. I nie pisać tu, że ekstraklapą nie zarządza PZPN. Repra jedzie na plecach Lewego i spółki, ale nie widać tu żadnego systemowego rozwiązania. Następców nie widać i nikt o tym nie myśli. Piłkarzy Bayernu, Juve, Napoli, Monco itd. prowadzi zdobywca 5-go miejsca w ekstraklasie z Wisłą Płock. A co robi Zibi? Bryluje w sieci i pokazując się z władzą legitymizuje ją. A politycy też to wykorzystują.
Cały PP można zagrać bez meczu u siebie - CHORE!!!
Szkoda gadać...
Młodszy chorąży
 • 2 / 1
Rychu Czarnecki?.... ostatnio świat obiegły zdjęcia jak intensywnie trenuje w dresie piłkarskim :-)
A morda i tak coraz bardziej tłusta.
Generał
 • 2 / 0
No zobaczymy jak to zostanie rozwiązane. Żadna tajemnica, że najwięcej kasy przynosza loże Vip, Gold, Silver, Wschodnia i rodzinny i to tam powinna iść główna pula oczywiście pierwszeństwo karnetowicze.
Nie powinni liczyć kibiców w lożach
Kapitan
 • 0 / 0
A mnie interesuje czy taka liczba kibiców rzeczywiście przyjdzie i czy będzie to realny zysk dla klubów?
Podporucznik
 • 2 / 2
Boniek ty zawsze myślisz tylko o tym żeby być pierwszym a na Białorusii cały czas grają z kibicami, W Szwecji liga rusza 14 Czerwca z kibicami w Czechach też podobno liga ma za chwile grać z kibicami,więc czy aby na pewno pierwsi?
Chorąży
 • 1 / 0
Zapomniałeś o Wyspach Owczych :)
Podpułkownik
 • 2 / 0
Klub nie zarobi, bo i tak karnetowicze wejdą, natomiast karnetowicze będą ukontentowani, bo w końcu po coś kupili karnet.
przecież karnet jest tylko na rundę zasadniczą jak na razie chyba?
~Michał
 • 0 / 0
W tym roku karnety były na cały sezon
Major
 • 0 / 0
Karnety są również na mistrzowską.
Nie mam karnetu , ale oczywistym jest , że Ci co je mają wbijają jako pierwsi i to jest najsprawiedliwsze. Żadnego kombinowania :)
Pułkownik
 • 7 / 5
Powiem tak...
Mimo że siedzę w branży prawie 30 lat nie potrafię odpowiedzieć jak to się skończy.
Widziałem ludzi przechodzących infekcje bezobjawowo ale i tanich którym nie potrafiliśmy pomóc.
Takie gwałtowne otwarcie na pewno wiąże się z ryzykiem. Czy komuś na tym zależy?
Czy stanie się coś złego?
Nie wiem... Cały czas uczymy się.
Inne wielkie kraje nie odważył się na taki krok.
Zobaczymy
Darky,
jaka profesja, jeśli wolno zapytać? Trudno odmówić Ci racji.
Pozdrawiam
Podporucznik
 • 1 / 2
W innych wielkich krajach to w ciągu dnia umierało tyle ludzi co w Polsce od początku pandemii. Szumowski już kilka razy mówił, że spodziewa się szczytu zachorowań i nic takiego nie miało miejsca. Media widze dalej informują ile dziennie ludzi po 80 roku życia z chorobami współistniejącymi zmarło. Szkoda, że nikt nie podaje ile ludzi umiera dziennie na grype. Od Czerwca 2009 mielismy roczną pandemie grypy, która zebrała znacznie większe żniwa niż obecny wirus tylko wtedy nikt się tym nie przejmował bo nie było żadnych obostrzeń.
Pułkownik
 • 10 / 0
Nie wiem czy to dobre miejsce na takie informacje ale OK.
To wresczie żadna tajemnica Każdy może być kibicem.
Jestem lekarzem , kieruję OIOM.
Pracuję naukowo w klinice Uniwersyteckiej.
Pułkownik
 • 7 / 0
Widzę jednak że popełniłem błąd.
Nie potrzebnie o tym piszę .
W codziennej praktyce spotykamy się z tym że w dobie Internetu prawie każdy jest lekarzem. Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Pozdrawiam
Darky,
przepraszam, może niepotrzebnie zapytałem. Mam do Ciebie dużo szacunku i sympatii, nie tylko dlatego, że pracujesz, gdzie pracujesz. Nie zazdroszczę...
Trzymaj się. Obyś nie miał - że tak powiem - dużo pracy.
Zdrowia!
Kapitan
 • 1 / 0
@Darky, brawa dla Ciebie. Nie masz na pewno łatwo. Trzymaj się.
W Polsce wszyscy znają się na medycynie, prawie, piłce nożnej oraz skokach narciarskich :)
Pułkownik
 • 0 / 0
Dzięki za wyrazy sympatii.
Ale na tym portalu rozmawiamy o Legii i piłce.
A to oznaczą że wszyscy mamy jednakowe prawo do racji.
Mnie natomiast cieszy fakt ,że przynajmniej tu moge się bezkarnie mylić.
"Mnie natomiast cieszy fakt ,że przynajmniej tu mogę się bezkarnie mylić." - pięknie napisane! Tylko takich - ewentualnie - pomyłek życzę.
Pozdrawiam
Dużo zdrowia i wytrwałości kolego!
Generał brygady
 • 1 / 1
Lepiej tak niż bez kibiców. Z czasem wróci normalność.
Dobre i to na początek. Mam nadzieje, że pierwszeństwo będą miały osoby posiadające karnet na rundę zasadniczą.
Tak by było sprawiedliwie. Nie mam karnetu, ale inne podejście byłoby krzywdzące dla posiadaczy karnetów. Z drugiej strony dla kogoś z karnetem raczej też miejsca zabraknie... Chociaż nie wiem, ilu będzie chętnych, żeby pójść.
Pozdrawiam
Starszy kapral
 • 1 / 1
Oby to się nie skończyło powrotem do zakończenia rozgrywek.
Starszy sierżant
 • 7 / 13
A tak hejtowaliście rząd Morawieckiego i proszę, niespodzianka. Kiedy niektore ligi już zakończyły rozgrywki my będziemy je wznawiać i to jeszcze po 2 tygodniach gry z frekwencją 25%
~xaxa12123
 • 7 / 5
tzn co? pod publikę wpuszczą kibicow i od razu ludzie mają być zadowoleni z tego nieudolnego rządu? Serio? Jeszcze ci palkę niech zrobią na sniadanie. Albo jesteś tlumokiem i naiwniakiem, albo masz swoj rozum i z niego korzystasz.
Nie zmienia żadnego faktu, że zrobione w desperacji bo by im polowa klubow poupadala po tej pandemii. Dwa i tak dni tego rządu są policzone, socjalisci komunisci. Zawisną na drzewach zamiast liści xd.
Młodszy chorąży
 • 5 / 2
wszystko polityka.... jak myślisz że się pochylili nad Twoją niedolą to mi może być tylko przykro że tak myślisz....
Tak, bo robią to właśnie z myślą o kibicach, zapewne:-) Morawiecki, Szumowski i Kaczyński cały czas debatowali po nocach, jak to zrobić, żeby tylko ucieszyć kibiców. Założę się, że to był ich główny cel! Zatem burza braw dla naszego rządu, niech nam przewodzą wciąż i na wieki!
Na cześć rządu proponuję trzy razy zakrzyknąć: "BEEE!, BEEE!, BEEE!", bo właśnie za istoty wydające taki dźwięk nas chyba mają...
Podporucznik
 • 0 / 4
Ledarg za kogo cię ludzie mają, to nie będę pisał, ty już sam wiesz. Pozdrów swoje koleżanki spod latarni.
Keszek,
nie będę zniżał się do tego poziomu, więc powiem Ci tylko, że nie mam tam żadnych koleżanek, jestem szczęśliwie żonaty, ale zapewne wiesz lepiej, niech Ci będzie.
Wybacz zatem, że takowych pań pozdrowić nie mogę, gdyż ich zwyczajnie nie znam... A Ty się tak przyczepiłeś, bo nie lubię PiSu? OK, przyznaję, nie lubię, ale jeśli tak reagujesz na politycznych przeciwników to nie dziw się, że ludzie tracą do szacunek do wyznawców tej partii...
Życzę Ci, żebyś nie był taki uprzejmy dla innych, bo to smutne...
25 procent czyli 7,7 miejsc. jako, że to już będzie po sezonie, pewnie z 2,5k na klub, sponsorów i loże, a z 5k kto pierwszy kupi karnet, ten ma miejsce. tak obstawiam :P
Starszy kapral
 • 5 / 1
Karnety były na cały sezon, także rundę mistrzowską :-)
Podporucznik
 • 0 / 0
Nie będzie żadne 7k7 miejsc. Jest obostrzenie że może być max 999 widzów aby nie wejść na pułap imprezy masowej.
19 czerwca to Legia już będzie Mistrzem Polski :)
Ależ nie mam nic przeciwko :-)
Akurat na świętowanie wpuszczą kibiców
Szkoda że 999 na od teraz.