Krzysztof Dowhań Gabriel Kobylak
fot. Marcin Szymczyk

Kobylak z nowym kontraktem, wiosną zagra w Radomiaku

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa

29.01.2024 10:18

(akt. 29.01.2024 12:15)

Bramkarz Legii Warszawa Gabriel Kobylak podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2027 roku. Zawodnik zostanie jednocześnie wypożyczony do Radomiaka Radom do końca obecnego sezonu.

21-letni golkiper do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa dołączył w 2018 roku. W latach 2020 – 2022 był wypożyczony do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a sezon 2022/23 spędził w Radomiaku Radom, występując w 29 meczach na poziomie Ekstraklasy. W rundzie wiosennej Kobylak był w kadrze pierwszej drużyny Legii.

Jestem zadowolony z faktu, że wypracowaliśmy rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron. To bardzo dobry przykład dla innych młodych zawodników, jak można prowadzić karierę na tym etapie. Klub zabezpieczył swoje interesy, zapewnił przyszłość piłkarzowi i przedstawił plan na jego rozwój. Gabriel ma stabilną sytuację i może otrzymać szansę regularnej gry w Ekstraklasie, gdzie nabierze doświadczenia, które pomoże mu w przyszłości – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?

Polecamy

Komentarze (15)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.