Reklama HEG

Kolejny sukces tenisistki Legii

Jan Szurek

Źródło: Warsaw Sports Group, Legia.Net

03-05-2018 / 19:24

(akt. 02-12-2018 / 11:28)

Po sukcesie Igi Świątek w turnieju Charlottesville, o którym informowaliśmy przed tygodniem nasza tenisistka po raz kolejny świetnie spisała się na amerykańskich kortach. Iga przebrnęła przez kwalifikacje turnieju Charleston (pula nagród $80k). Jednak to nie wszystko. Wygrała swoje mecze w pierwszej i drugiej rundzie turnieju głównego.

W pierwszej rundzie Polka trafiła na grającą z dziką kartą Emmę Navarro, którą pokonała gładko 6:0, 6:2.  W drugiej rundzie Świątek trafiła na… Marianę Duque-Marino (95. WTA), z którą przegrała przed tygodniem we wspomnianym z Charlottesville. Tym razem Kolumbijka musiała uznać wyższość Polki i tym samym Iga po raz pierwszy pokonała tenisistkę z czołowej setki rankingu WTA. 

 

W trzeciej rundzie 16-letnia legionistka zmierzy się z amerykańską tenisistką Iriną Falconi (164. WTA), która w trzysetowym pojedynku wyeliminowała swoją rodaczkę Grace Min (205. WTA). 

 

Polka, która w tej chwili w rankingu WTA zajmuje 412. lokatę otrzyma ze swoje występy w Charleston przynajmniej dodatkowe 26 punktów.  Dzięki awansowi do czwartej setki  młoda Polka trafi bezpośrednio do juniorskiego Roland Garros. A przecież w kolejnej rundzie turnieju w Charleston nie stoi na straconej pozycji…

Komentarze (4)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Ktoś
  • 0 / 0
Iga w półfinale :))))
~Gix
  • 0 / 0
Moze wrzucajcie co tydzien nie zaleznie od wynikow Igi podsumowanie tygodnia w jej wykonaniu.
Gratulacje i powodzenia w kolejnych turniejach!
~M.
  • 0 / 0
No i gitarka :)